نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در بیانیه‌ای مطرح کرد؛

تلاش ترامپ از مذاکره با ایران؛ تلفیق سیاسی و اقتصادی با جامعه جهانی

تلاش ترامپ از مذاکره با ایران؛  تلفیق سیاسی و اقتصادی با جامعه جهانی

به گزارش سراج24، جکی ولکات، نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در بیانیه‌ای از این نهاد خواست به راستی‌آزمایی تعهدات هسته‌ای ایران ادامه دهد.

در این بیانیه که متن آن در سایت وزارت امور خارجه آمریکا قرار گرفته، آمده است: آمریکا از گزارش ۲۲ فوریه (سوم اسفند) مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درخصوص تأیید تعهدات هسته‌ای ایران و نظارت بر (فعالیت‌های هسته‌ای) این کشور استقبال می‌کند. ما بار دیگر از آقای مدیرکل و معاون دیده‌بان (هسته‌ای سازمان ملل) و کارمندان این نهاد به دلیل تعهد آن‌ها بهپانجام وظایفشان درخصوص (برنامه هسته ای) ایران قدردانی می‌کنیم.

در ادامه این بیانیه ادعا شده است آمریکا به حمایت کامل خود از اجرای تعهدات آژانس بین المللی انرژی اتمی درخصوص (نظارت بر برنامه هسته ای) ایران ادامه خواهد داد.

این بیانیه می‌افزاید تداوم گزارش‌های جامع مدیرکل آژانس درخصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران برای ادامه کار این نهاد دیده بان سازمان ملل در ارزیابی دقیق اجرای تعهدات هسته‌ای تهران ضروری است.

ولکات همچنین می‌افزاید: ما اطمینان کامل داریم که آژانس به انجام مسئولیت‌های خود با بالاترین سطح حرفه‌ای‌گری و پشتکار جدی ادامه خواهد داد.

ولکات در در ادامه خطاب به رئیس جلسه افزود: آمریکا به طور واضح دلایل خروج از برجام را اعلام کرده است. ما آن دلایل را به طور کامل، از جمله در اینجا، توضیح دادیم. آن نگرانی‌ها همچنان پابرجا هستند.

نماینده آمریکا در آژانس همچنین با تکرار ادعاهای بی اساس مقامات واشنگتن علیه کشورمان گفت: امیدواریم موضع ما در قبال برجام باعث شود ایران به فعالیت‌های ثبات زدای خود پایان دهد و به میز مذاکرات بازگردد!

در بخش دیگری از این بیانیه نیز آمده است: رئیس جمهور ترامپ کاملا تصریح کرده است که ما در پی دستیابی به توافقی جامع با ایران هستیم که همه نگرانی های ما را برطرف کند و باعث شود ایران به طور کامل از لحاظ سیاسی و اقتصادی با جامعه جهانی تلفیق شود.

«یوکیا آمانو»، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، سوم اسفند سال جاری، در چهاردهمین گزارش خود در خصوص راستی‌آزمایی اجرای برجام، پایبندی جمهوری اسلامی ایران به این توافق را تایید کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ویدئو/ظریف:با تغییر رئیس جمهور در آمریکا تحریم‌ها به هیچ وجه بازنمی‌گردد

شرط بازگشت آمریکا به برجام لغو تحریم‌ها است

اتحاد تهران و پکن، چالشی برای دولت بایدن است

0 نظر

ارسال نظر

capcha