در دیدار وزیر اقتصاد و آذربایجان مطرح شد؛

کارخانه خودروسازی طرف ایرانی در آذربایجان به سود دهی مطلوب رسیده است

کارخانه خودروسازی طرف ایرانی در آذربایجان به سود دهی مطلوب رسیده است

به گزارش سراج24، به نقل از وزارت وزارت اقتصادی و دارایی، فرهاد دژپسند طی سخنانی در دیدار با شاهین مصطفی یف وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان که در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، توسعه روابط با همسایگان به ویژه کشور آذربایجان را جزو سیاست‌های راهبردی دولت جمهوری اسلامی ایران خواند و گفت: کشور آذربایجان جایگاه ویژه‌ای در سیاست خارجی ایران دارد و گواه آن هم دیدار‌های متعدد رؤسای جمهور دو کشور با یکدیگر طی پنج سال اخیر بوده است.

وی با اشاره به سرعت نامناسب پیشرفت برخی پروژه‌های همکاری مشترک ایران و آذربایجان از جمله مراحل نهایی پروژه راه آهن رشت - آستارا، پیشنهاد تشکیل هیأتی جهت نظارت بر نحوه اجرای موافقتنامه‌های امضا شده بین دو کشور را مطرح کرد که مورد استقبال طرف آذربایجانی قرار گرفت.

دژپسند همچنین در این دیدار خواستار انعقاد پیمان دو جانبه پولی و مالی و توسعه همکاری‌های بانکی بین ایران و آذربایجان شد و گفت: همکاری‌های ما در این زمینه باید متناسب با سطح روابط سیاسی دو کشور ارتقا یابد.

در این دیدار، شاهین مصطفی یف وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان نیز طی سخنانی در این دیدار، با استقبال از پیشنهاد‌های طرف ایرانی برای انعقاد پیمان نامه پولی و مالی و همکاری‌های بانکی، اعلام آمادگی کرد، در تکمیل بخش‌های باقیمانده از پروژه راه آهن رشت - آستارا نیز همکاری‌های لازم را با ایران به عمل آورد.

وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان با اشاره به رشد ۷۴ درصدی حجم مبادلات تجاری دو کشور در سال گذشته میلادی این رقم را ۴۵۰ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: از این میزان، ۴۲۰ میلیون دلار سهم صادرات ایران است که این رقم باید توسعه یافته و سهم هر دو طرف در این ارتباط، بیش از این شود.

وی با تاکید بر حمایت همه جانبه دولت جمهوری آذربایجان از سرمایه گذاران ایرانی از حضور تعداد زیادی شرکت فعال ایرانی در این کشور خبر داد و گفت: خوشبختانه کارخانه خودروسازی طرف ایرانی در آذربایجان به سود دهی مطلوب رسیده و در صدد انعقاد قرارداد جدید با شرکت‌های ایرانی برای تولید اتوبوس نیز هستیم.

شاهین مصطفی یف تصریح کرد: حمایت آذربایجان از شرکت‌های ایرانی و عزم جدی برای توسعه همکاری‌ها با ایران، شاید مورد پسند برخی دولت‌ها نباشد، ولی ما به عنوان کشوری مستقل، مصمم به توسعه روابط با کشور ایران هستیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

افشای صورت‌های مالی شرکت‌های عمومی در دستور قرار می‌گیرد

کشور نیازی به واردات گوشت قرمز ندارد/ قیمت دام زنده تغییری نکرده است

نرخ فروش انواع روغن خوراکی + فهرست قیمت

0 نظر

ارسال نظر

capcha