نامه‌ مونسان به حسن روحانی برای فعال سازی ستاد احیای زاینده رود

 نامه‌ مونسان  به حسن روحانی برای فعال سازی ستاد احیای زاینده رود

به گزارش سراج24، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه‌ای به رئیس جمهور خواست تا ستاد احیای زاینده رود فعال شود.

در نامه علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور به حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران آمده است:

همان گونه که استحضار دارند، شهر تاریخی اصفهان به عنوان یکی از مهمترین مراکز تمدنی ایران اسلامی در طول تاریخ بوده و بخشی از اشتهار آن مربوط به آثار و بناهایی چون میدان نقش جهان، مسجد جامع عتیق و پل‌های تاریخی و ارزشمندی است که از همین رو عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام را به خود اختصاص داده و می‌توان گفت جریان زاینده رود نقشی اساسی در هویت بخشی به شهر اصفهان داشته است.

در سال‌های گذشته به علت خشکسالی‌های پی در پی، آب زاینده رود، این شاهرگ حیاتی و تاریخی اصفهان کامل خشک شد و تبعات آن، آثار مخاطره آمیزی است که به شهر اصفهان تحمیل شده ازجمله:

پل‌های تاریخی شهر اصفهان شامل: سی و سه پل، خواجو، مارنان، جوئی و شهرستان که از برجسته‌ترین آثار تاریخی شهر هستند که تماماً دچار فرسایش مخاطره آمیز شده اند.

نابودی آب‌های زیر سطحی، موجب پدیده فرونشست گسترده زمین در سطح شهر شده و ایستایی خانه‌های شهروندان، بناهای دولتی، آثار تاریخی و میراث جهانی شهر را در معرض خطر جدی قرار داده است.

با عنایت به تأکید حضرتعالی مبنی بر اهمیت و توجه به زاینده رود برای زندگی مردم، کشاورزی، صنعت و گردشگری و طرح موضوع در هیئت محترم دولت، خواهشمند است به منظور حفاظت و صیانت از میراث فرهنگی استان اصفهان و توسعه صنعت گردشگری و رونق فضای کسب و کار، دستور فعال سازی «ستاد احیای زاینده رود» را صادر فرمایند تا موضوع استمرار جریان آب در این رودخانه و شهر اصفهان، در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ابهامات جدی در سیر تأیید واکسن‌های آمریکایی وجود دارد

کنایه جناب خان به حسن روحانی+ فیلم

دروازه‌بان ملی‌پوش تیم فوتبال پرسپولیس سفیر نماز شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha