جعفر ربیعی:

بهره برداری از طرح پتروشیمی اندیمشک، اشتغال پایدار و مولد در منطقه به همراه دارد

بهره برداری از طرح پتروشیمی اندیمشک، اشتغال پایدار و مولد در منطقه به همراه دارد

به گزارش سراج24، به نقل از شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، جعفر ربیعی با اشاره به آغاز ساخت و کلنگ زنی طرح جدید پتروشیمی اندیمشک در روز‌های آینده توسط وزیر نفت، رئیس کمیسیون انرژی مجلس و جمعی از مسوولان استانی، گفت: طرح پتروشیمی اندیمشک دستاورد‌های متعددی از جمله سرمایه گذاری مولد، تکمیل زنجیره ارزش، توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی و اشتغال آفرینی پایدار را به همراه دارد.

مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اعلام اینکه در طول ۶ سال گذشته تا کنون با توسعه پارس جنوبی ظرفیت تولید اتان و به دنبال آن اتیلن با افزایش قابل توجهی همراه شده است، تصریح کرد: بر این اساس بخشی از افزایش ظرفیت تولید اتیلن در مسیر خط لوله اتیلن غرب صرف تامین خوراک پتروشیمی جدید اندیمشک خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه با ساخت و بهره برداری از طرح پتروشیمی اندیمشک در مدت زمان ۳۶ ماه در راستای تکمیل زنجیره ارزش اتیلن است، اظهار داشت: تولید محصولاتی همچون اتواکسیلات، گلایکول اتر و اتانول آمین از محصولات تکمیل کننده زنجیره ارزش اتیلن اکساید در مسیر خط لوله اتیلن غرب خواهند بود.

ربیعی با یادآوری اینکه با تولید این محصولات در استان خوزستان و استان‌های همجوار ظرفیت قابل توجهی برای ساخت و تکمیل صنایع پایین دست فراهم خواهد شد، تاکید کرد: پتروشیمی اندیمشک در صورت ساخت و بهره برداری می‌توانند خوراک مورد نیاز تولید محصولات نهایی همچون انواع فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی، شوینده‌ها، مواد افزودنی مورد نیاز صنایع نساجی، شیمان، شیرین سازی گاز، صنایع پالایش و پتروشیمی، انواع رنگ‌های صنعتی و ... فراهم کند.

نایب رییس هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با یادآوری اینکه با ساخت و بهره برداری طرح پتروشیمی اندیمشک و سپس سرمایه گذاری بخش خصوصی برای توسعه صنایع پایین دست شاهد اشتغال پایدار و مولد خواهیم بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

قیمت نفت پس از ۷ سال ۹۰ دلاری شد

وزیر نفت: مردم آثار توافق‌های نفتی با روسیه را به‌زودی خواهند دید

رونق تولید و تجارت و رشد 40 درصدی صادرات غیر نفتی در سال جاری

0 نظر

ارسال نظر

capcha