در سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی نمایشگاه کتاب تهران مطرح شد؛

تلاش برای فروش سیستمی در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران

تلاش برای فروش سیستمی در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران

به گزارش سراج24، سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران روز امروز (دوشنبه) با حضور قادر آشنا قائم مقام نمایشگاه کتاب تهران، مهدی اسماعیلی‌راد معاون اجرایی، ایوب دهقانکار مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی و رئیس شورای نظارت، مدیران کمیته‌های نمایشگاه در سالن زنده‌یاد علی عاشوری در موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برگزار شد.

 قادر آشنا در این مراسم با اشاره به عقد قرارداد با مصلی تهران برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های معاون محترم امور فرهنگی به زودی مطالبات مصلای امام خمینی (ره) پرداخت و تا پایان هفته قرارداد جدیدی تنظیم وامضا خواهد شد تا هر چه سریعتر کمیته‌ها به استقرار نیرو‌ها و انجام امور اجرایی بپردازند.

وی ادامه داد: تمام تلاش ما بر این است که امسال چادری در نمایشگاه نداشته باشیم یا اینکه استفاده از چادر برای بخش‌های نمایشگاه کاهش داشته باشیم تا هم بتوانیم در هزینه‌های اجرایی صرفه‌جویی کنیم و هم از سوی دیگر، ناشران کمتری در زیر چادر باشند.

 مهدی اسماعیلی‎راد نیز در این نشست بیان کرد: جانمایی اولیه سالن‌ها و بخش‌ها انجام شده است، ولی هنوز نهایی و قطعی نشده و به زودی تیمی متشکل از تشکل‌های نشر و مدیران اجرایی در محل برگزاری نمایشگاه کتاب تهران حضور پیدا خواهند کرد و جانمایی‌ها قطعی خواهند شد.

تلاش برای فروش سیستمی در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران

وی ادامه داد: در حال مذاکره با مسئولان بانک هستیم تا امسال فروش سیستمی را در نمایشگاه کتاب تهران اجرا کنیم. با استفاده از این برنامه ناشران صرفا می‌توانند کتاب‌های به ثبت رسانده در سیستم را به فروش برسانند و فروش‌های آن‌ها رصد و بسیاری از مشکلات مربوط به تخلفات نیز حل خواهد شد.

ایوب دهقانکار با تاکید بر تعامل میان بخش‌ها و نهاد‌ها در پیشبرد امور نمایشگاه کتاب تهران گفت: تلاش شده است برای رفع مشکلات قبلی موجود، اصلاحات و تغییراتی در سیستم توزیع یارانه نشر در نمایشگاه امسال اعمال شود. برای نمونه شیوه و تخصیص یارانه خرید کتاب به سازمان‌ها و نهاد‌ها در نمایشگاه کتاب ۳۲ باز بازبینی خواهد شد.

در ادامه این جلسه نیز مدیران کمیته‌ها برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را اعلام کردند و به گفتگو و تبادل نظر درباره برنامه‌ها و فعالیت‌های نمایشگاه پرداختند.

سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۴ تا ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی از نمایشگاه کتاب بازدید کرد +تصاویر

بازار کتاب در ایران با چه زنده است؟

تلاش برای تعامل بین نویسندگان جوان ایران و عراق

0 نظر

ارسال نظر

capcha