محمود محمدی عراقی:

مادامی که تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران ادامه داشته باشد، مجمع لوایح پالرمو و cft را تصویب نمی‌کند

مادامی که تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران ادامه داشته باشد، مجمع لوایح پالرمو و cft را تصویب نمی‌کند

حجت الاسلام محمود محمدی عراقی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با سراج24 در خصوص جلسه‌ی روز گذشته‌ی مجمع تشخیص مصلحت نظام که به بررسی لایحه‌ی پالرمو پرداخته شد گفت: بحث‌های مطرح شده در جلسه‌ی مجمع حول کنوانسیون پالرمو ادامه پیدا کرد. البته چون مقداری لایحه‌ی cft هم به مجمع رسیده است، بخشی از حاشیه‌ی جلسه صرف صحبت درباره‌ی این لایحه شد. اکثر افرادی که در این خصوص صحبت کردند نظر موافقی با تصویب این لوایح نداشتند و ایرادات cft را به مراتب از پالرمو بیشتر می‌دانستند.

وی درباره‌ی علت به تعویق افتادن تعیین تکلیف این لوایح اظهار داشت: طولانی شدن روند بررسی لوایح در مجمع یک امر طبیعی است. کشور ما از نظر قانونی ساختار خاص خود را دارد. به نظر من این ضعف نیست، بلکه افتخاری‌ست برای جمهوری اسلامی. اینجا آمریکا نیست که رئیس جمهورش شب بخوابد و صبح بیدار شود و بزند زیر قراردادهای رسمی و بی‌المللی. در کشور ما این مسائل روی اصول قانونی جلو می‌رود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در خصوص تصویب یا عدم تصویب این لوایح اعلام نظر نکرده‌اند و آن را به اعضای حاضر در مجمع سپرده‌اند. به نظر من در چند هفته‌ی اخیر بعد از اعلام بیانیه‌ی ۱۲ ماده‌ای اتحادیه‌ی اروپا، نظر برخی موافقان تصویب این لوایح تغییر کرد و روی آن‌ها تاثیر گذاشت و جو عمومی مجمع به سمت مخالفان سوق پیدا کرد. یکی از دلایل طولانی شدن تعیین تکلیف این لوایح همین موضوع بود.

محمدی عراقی در پایان تاکید داشت: مادامی که تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران ادامه داشته باشد، بسیار بعید است که مجمع این لوایح را تایید و تصویب کند و به همین علت ممکن است بررسی‌ها از این مدتی که گذشته و به آینده موکول شده است هم طولانی‌تر شود و باز هم به تعویق بیفتد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

توسعه سامانه‌های پرتودهی از اولویت‌های سازمان انرژی اتمی است

آمریکا از نگاه ایران به شرق احساس خطر می‌کند

سفیر ایران در اسپانیا : اروپا عملا هیچ اقدام مؤثری‌ در برابر تحریم های ظالمانه واشنگتن انجام نداد

0 نظر

ارسال نظر

capcha