حضور ۳۵ کشور و ۱۱۵ سرمایه‌گذار از کشور‌های مختلف دنیا در همایش روز چابهار

حضور ۳۵ کشور و ۱۱۵ سرمایه‌گذار از کشور‌های مختلف دنیا در همایش روز چابهار

به گزارش سراج24، همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بندر چابهار (روز چابهار) با حضور ۳۵ کشور و ۱۱۵ فعال اقتصادی بخش خصوصی  امروز در مرکز همایش‌های چابهار برگزار می‌شود.

بندر چابهار به عنوان اولین بندر اقیانوسی کشور ظرفیت بالایی برای رشد اشتغال و ایجاد ارزش افزوده دارد.

در همایش روز چابهار روند تحول بندر چابهار طی یکسال اخیر توانمندی‌های این بندر برای جذب سرمایه گذار برگزار می‌شود و امید است با ارائه مشوق‌های سرمایه‌گذاری مسئولان دولتی بتوانند اعتماد مخاطبان بخش خصوصی را جذب کنند.

بعد از برگزار همایش چابهار روند حضور کشتی و کالا در این بندر افزایش می‌یابد و حضور فعالان اقتصادی در این بندر از کشور‌های مختلف بازار بزرگی پیرامون بندر ایجاد می‌کنند که همین امر زمینه‌ساز افزایش جذب حجم بالای کشتی می‌شود.

گفتنی است در همایش روز چابهار ۱۱۵ مهمان خارجی و ۱۵۰ مهمان داخلی از فعالان بخش خصوصی کشور‌ها و نماینده ارگان‌های دولتی حضور دارند.

هم اکنون حدود یک هزار نفر در بندر چابهار دارای اشتغال هستند که بسیاری از آن‌ها بومیان این منطقه هستند و با برگزاری چنین همایش‌هایی زمینه جذب سرمایه‌گذاری و در نتیجه افزایش فرصت‌های اشتغال در منطقه آزاد چابهار افزایش می‌یابد.

موافقت نامه چابهار با حضور سه کشور ایران، افغانستان و هندوستان به امضا رسید و سازمان بنادر و دریانوردی این امکان را فراهم کرده که با توجه به همایش روز چابهار کشور‌های دیگری امکان عضویت در توافق‌نامه چابهار را داشته باشند و زمینه برای حضور و عضویت کشور‌های دیگر فراهم شود.

بر اساس این گزارش روز گذشته ۹ مکنده غلات با ظرفیت تخلیه و بارگیری ۶۰۰ تن بر ساعت و ۵ دستگاه جرثقیل ساحل به دریا با حضور وزیر راه و شهرسازی، معاون حمل و نقل کشور افغانستان و معاون حمل و نقل کشور هندوستان در بندر شهید بهشتی چابهار به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام /

اخبار مرتبط

مردم سال‌هاست برای حفظ اقتصاد دارند مقاومت می‌کنند

افزایش میزان سرمایه گذاری هند در بندر چابهار

قابلیت تخلیه و بارگیری کانتینری بندر شهید رجایی ۲/۳ میلیون TEU اضافه شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha