افزایش میزان سرمایه گذاری هند در بندر چابهار

افزایش میزان سرمایه گذاری  هند در بندر چابهار

به گزارش سراج24، امام محمد، ولی ماچ  معاون وزیر حمل ونقل افغانستان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همه می‌دانیم کشور افغانستان یکی از شرکای بالقوه بندر چابهار به شمار می‌رود گفت: با تصویب کابینه افغانستان طرح توسعه و افزایش فعالیت‌های خود را در بندر چابهار آغاز می‌کنیم.

وی اظهار کرد: ۷۵۰ تن سنگ‌های قیمتی و حبوبات از افغانستان به هند صادر شده و امروز به بندر چابهار رسیده است. ارسال این محموله نشان از علاقه مندی ما به افزایش همکاری با کشور هند است.

وی در باره راه اهن خواف هرات گفت: در راه آهن خواف هرات کار‌ها جریان دارد و در حال بررسی برای اداره خط راه آهن در داخل افغانستان هستیم و چگونگی اتصال آن را بررسی خواهیم کرد.

کوپل کریشنا معاون وزیر حمل ونقل و کشتیرانی هند در جمع خبرنگاران گفت: فرصت بسیار مناسبی برای هرسه کشور ایجاد شده است و کشتی‌های هندی بار خود را به افغانستان متصل می‌کنند.

وی اظهار کرد: ارسال این محموله نه تنها برای کشور ایران بلکه برای کشور‌های ترکمنستان، ازبکستان و هندوستان مزایای بسیار زیادی دارد.

معاون حمل ونقل هند افزود: ۸۵میلیون دلار برای خرید تجهیزات بندری سرمایه گذاری کردیم و قصد داریم میزان سرمایه گذاری خود را به ۱۵۰ میلیون دلار افزایش دهیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مردم سال‌هاست برای حفظ اقتصاد دارند مقاومت می‌کنند

حضور ۳۵ کشور و ۱۱۵ سرمایه‌گذار از کشور‌های مختلف دنیا در همایش روز چابهار

توافق‌نامه چابهار گسترده‌تر می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha