واکنش رسانه های خارجی از دیدار رهبر انقلاب با بشار اسد

واکنش رسانه های خارجی از دیدار رهبر انقلاب با بشار اسد

به گزارش سراج24، دیدار حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (دوشنبه) با بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در رسانه‌های بین المللی بازتاب گسترده‌ای داشته است.

خبرگزاری رویترز نوشت بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه روز دوشنبه به ایران که  نزدیک‌ترین متحد خود است سفر کرد و با رهبر ایران و حسن روحانی، رئیس‌جمهور این کشور دیدار کرد.

این خبرگزاری نوشت رهبر ایران و بشار اسد توافق کردند که همکاری‌ها در تمامی سطوح در راستای منافع دو ملت دوست ادامه یابد.

بازتاب وسیع دیدار رهبر انقلاب با بشار اسد در رسانه‌های خارجی

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نیز نوشت بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه برای نخستین بار پس از سال ۲۰۱۱ به ایران سفر و با مقامات این کشور دیدار کرد.

در پایگاه اینترنتی شبکه المسیره یمن نیز آمده است: رهبر ایران در دیدار با بشار اسد گفتند راز پیروزی سوریه و شکست آمریکا و مزدوران در منطقه، پایداری رئیس‌جمهور و ملت سوریه است.

شبکه خبری المیادین نیز نوشت برای نخستین بار پس از آغاز بحران سوریه، اسد به تهران سفر کرد و با رهبر ایران و حسن روحانی، رئیس‌جمهور این کشور دیدار کرد.

شبکه خبری العربیه نیز در خبری فوری نوشت: بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در اولین سفر خود به ایران از آغاز بحران سوریه، با رهبر ایران دیدار کرد.

بازتاب وسیع دیدار رهبر انقلاب با بشار اسد در رسانه‌های خارجی

خبرگزاری آی ۲۴ نیز با اعلام خبر دیدار رهبر انقلاب و بشار اسد نوشت رهبر جمهوری اسلامی ایران گفتند ایران کمک به دولت و ملت سوریه را حمایت از جنبش مقاومت می داند و از صمیم قلب به آن افتخار می کند.

این خبرگزاری افزود: رهبر جمهوری اسلامی ایران همچنین تلاش‌ها برای ایجاد مناطق حائل در سوریه را بخشی از توطئه آمریکا خواند که باید با آن مقابله شود.

روسیا الیوم هم اعلام کرد رهبر ایران و رئیس‌جمهور سوریه تاکید کردند که روابط دو کشور عامل اصلی برای پایداری و مقاومت مقابل طرح‌های دشمنان برای ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی در منطقه بود.

تایمز آو اسرائیل و نیوز تریبون آمریکا نیز اعلام کردند: بشار اسد در سفر خارجی نادر و از پیش اعلام نشده وارد تهران شد و با رهبر جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

هاآرتص هم نوشت: رئیس‌جمهور سوریه و رهبر ایران درباره ادامه همکاری‌های دو کشور در تمام سطوح توافق کردند.

بازتاب وسیع دیدار رهبر انقلاب با بشار اسد در رسانه‌های خارجی

شبکه المنار لبنان نیز اعلام کرد: رهبر (معظم) جمهوری اسلامی ایران با تبریک پیروزی دولت، ملت و ارتش سوریه علیه تروریسم بر اهمیت روابط استراتژیک ایران و سوریه تاکید کردند.

پایگاه اینترنتی خبرگزاری فرانس ۲۴ نوشت: بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در نخستین سفر خود به ایران پس از آغاز بحران این کشور، با رهبر ایران دیدار کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رهبر انقلاب فردا به مناسبت هفته دفاع مقدس سخنرانی خواهند کرد

مراسم عزاداری شهادت امام سجاد (ع) با حضور رهبر انقلاب

مراسم عزاداری شب هفتم محرم با حضور رهبر انقلاب برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha