سلطانی فر: درک شرایط و کمک به حاکمیت و دولت یکی از مقتضیات امروز کشور است

سلطانی فر:  درک شرایط و کمک به حاکمیت و دولت یکی از مقتضیات امروز کشور است

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در نشست با مجامع استانی سمن‌های جوانان استان‌های اصفهان، سمنان و مرکزی با تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) و بزرگداشت روز زن و مقام مادر گفت: این جلسات با نمایندگان سمن‌ها و مباحث و نکات و تعاملاتی که انجام می‌شود بسیار سازنده، کار ساز و موثر است و باید استمرار داشته باشد.

وی با مورد توجه قرار دادن بیانیه اخیر مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی افزود: درخواستم از همه جوانان و سمن‌ها این است که این بیانیه مهم که تحلیلی گذارا بر اتفاقات ۴۰ سال انقلاب است و در آن نقشه راه آینده و مولفه‌های تاثیرگذار توسعه کشور ترسیم شده است را با دقت و جدیت مطالعه کنند.

سلطانی فر ادامه داد: جای خوشحالی دارد که رهبر معظم انقلاب در این بیانیه جوانان را به عنوان محور و بازیگران اصلی عرصه‌های مختلف کشور دانسته اند و وظایف مهمی برای آن‌ها ترسیم کرده اند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: جمهوری اسلامی ایران نظام مردم‌سالار دینی است که با سیاست ها، برنامه‌ها و رویکرد‌های خود به دنیا ثابت کرده است که بر خلاف نظر همه اندیشمندان علوم انسانی دنیا، در سایه یک حکومت دینی، حقوق و آزادی‌های شهروندان و افراد جامعه و مشارکت مردم را تحقق بخشیده است و این مهم ترین پیام انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی، دموکراسی و مردم سالاری را پله به پله و مرحله‌ به‌ مرحله یاد گرفته‌ایم افزود: با توجه به ماهیت قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که حقوق مردم را اصل می‌داند، عرصه مشارکت مردم در بخش‌های مختلف فراهم است هرچند در شرایط خاص ممکن است استثنائاتی وجود داشته باشد همچنانکه در فرانسه مهد دموکراسی جهان شاهد درگیری مردم و پلیس هستیم و این نشان می‌دهد جایی که امنیت ملی کشوری به خطر بیفتد هیچ نظامی با هیچ کسی تعارف و شوخی ندارد.

سلطانی فر اظهار داشت: این افتخار و دستاورد بزرگ و مهم جمهوری اسلامی است که از طریق احزاب، رسانه، انتخابات و ... زمینه‌های مشارکت مردم را با روش‌های غیر خشونت آمیز فراهم کرده است و مردم می‌توانند انتقادات و مطالبات خود را به صورت مسالمت آمیز مطرح کند.

وی با اشاره به شرایط ویژه کشور توضیح داد: تحریم‌های ناعادلانه و غیرقانونی آمریکا و عهد شکنی در برجام، شرایط ویژه‌ای در کشور به وجود آورد و مردم با اعلام آغاز تحریم‌ها به سمت تبدیل وجه نقد خود به کالا هجوم آوردند و این موضوع به افزایش قیمت ارز و سکه دامن زد که افزایش قیمت همه کالا‌ها را نیز در پی داشت.

سلطانی فر: در جنگ اقتصادی هستیم و باید با صبوری شرایط را تحمل کنیم

وزیر ورزش و جوانان گفت: عده‌ای در این شرایط می‌خواهند تسویه حساب سیاسی با دولت داشته باشند و همه این شرایط را مربوط به ناکارآمدی دولت می‌دانند در صورتی که اگر شرایط مثل دو سال گذشته بود آیا انقدر کالا‌ها گران می‌شد؟ پس بنابراین ریشه همه آن‌ها تحریم است و شهادت می‌دهم بیشترین وقت دولت و شخص رئیس جمهور مربوط به مسائل معیشتی مردم می‌شود و در پی چاره‌ای برای حل مشکلات اقتصادی مردم هستند.

وی با تاکید بر اینکه شرایط طوری نیست که دوباره پای میز مذاکره با آمریکا بنشینیم گفت: ما ۳۰ ماه به صورت فشرده و در مذاکراتی بسیار سخت و طاقت فرسا به یک معاهده بین المللی دست یافتیم که یک آدم تمامیت خواه و با این بهانه که در این معاهده سر آمریکا کلاه رفته و منافع آمریکا تامین شده است از آن خارج شد که همین حرف مبین این است که ما در برجام کار بزرگی انجام دادیم.

سلطانی فرادامه داد: در شرایطی که آمریکا فکر می‌کرد با خارج شدن از برجام ما هم از برجام خارج می‌شویم و آن‌ها به مقاصد خودشان می‌رسند، اما با تدبیر و دوراندیشی از برجام خارج نشدیم و گفتیم اگر دیگر طرف‌های معاهده متعهد باشند ما هم متعهد می‌مانیم. این موضوع موجب شده امروز برخلاف شش سال گذشته که همه کشور‌ها در کنار آمریکا و مقابل ما بودند امروز به غیر از عربستان، امارات و رژیم اشغالگر قدس همه کشور‌ها ابراز می‌کنند در کنار ما و در مقابله با آمریکا هستند.

وزیر ورزش و جوانان افزود: این یک جنگ است که ما و دشمن زد و خورد داریم و در این جنگ ممکن است خساراتی هم داشته باشیم همچنان که در هشت سال دفاع مقدس نیز با وجود شهیدان، جانبازان و ایثار گران زیادی که داریم در نهایت پیروز شدیم.
وی گفت: در جنگ اقتصادی نیز همین شرایط حاکم است و باید با صبوری شرایط را تحمل کنیم. درک شرایط و کمک به حاکمیت و دولت یکی از مقتضیات امروز کشور است، همچنان که در ۴۰ سال گذشته با همراهی، وحدت، همدلی توانستیم همه بحران‌ها و گردنه‌های دشوار را پشت سر بگذاریم این گردنه را هم با توکل به خدا با پیروزی پشت سر خواهیم گذاشت.

سلطانی فر در بخش دیگری از سخنانش به حوزه جوانان پرداخت و گفت: از یک سال و نیم گذشته با تلاش آقای تندگویان و همکارانشان مسائل و مشکلات جوانان در دستور کار و رسیدگی جدی قرار گرفت که اولین آن شناسه‌ی ملی سمن‌ها بود، اما طبیعی است که یک مشکل ۱۵ ساله در یک سال به طور کامل حل نمی‌شود و در اجرا مشکلات زیادی وجود دارد که ما آن را پیگیری و به امید خدا حل می‌کنیم.

وی ادامه داد: در بحث خانه جوانان، اعتبارات به دلیل شرایط کشور تخصیص پیدا نکرده، اما قول گرفته ام که تا پایان سال مالی این اعتبارات تخصیص یابد و به طور جدی آن را دنبال می‌کنیم. در خصوص تسهیلات اشتغالزایی که مشکلاتی دارد نیز جلساتی برگزار کردیم و در حال پیگیری هستیم که مسائل حل و فصل شود.

وزیر ورزش و جوانان افزود: همچنین در بحث گسترش کمی سمن‌ها و دفاتر مشاوره ازدواج، خدمت سربازی و توانمندسازی سمن‌ها اقدامات خوبی انجام شده و همه این‌ها جزو کار‌های روزمره حوزه جوانان است که مداوم پیگیری می‌شود.

سلطانی فر با بیان اینکه هر عرصه جایگاه خودش را دارد گفت: ورزش پر سر و صداترین مقوله در تمام جهان است که تبلیغات فراوان و رسانه‌های زیادی به آن می‌پردازند که اغلب مخاطبان آن جوانان هستند. در حقیقت یکی از ابزار‌های وحدت و ارتقاء غرور و نشاط ملی، پر کردن اوقات فراغت و سلامت افراد جامعه کشور ورزش است.

وی ادامه داد: در همه دنیا سلبریتی‌های ورزش و سینما پرمخاطب‌ترین افراد هستند در حالی که اخبار نخبگان علمی، کارآفرینان و جوانان با استعداد و مخترع شاید خیلی مورد پیگیری جامعه نباشند که این خاصیت ورزش است، اما تلاش ما بر این است تا مسائل جوانان و مشکلات حیطه کاری خود را حل کنیم.
وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: امیدوارم در آغاز ۴۰ سال دوم انقلاب اسلامی و سال جدید با افتخاربه گذشته و امید به آینده، حرکت توسعه کشور ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

افتتاح موزه ورزش با حضور معاون اول رئیس جمهور

آیا شفر تا به اینجا کارنامه ناموفقی داشته است؟

حواشی دیدار تراکتورسازی و پرسپولیس پای تاج را به وزارت ورزش باز کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha