تاریخ سازی کمپانی مارول

تاریخ سازی کمپانی مارول

به گزارش سراج24، به نقل از اسکرین رانت، فیلم «پلنگ سیاه» با وجود برخی نقد‌ها مبنی بر آنکه این فیلم شایسته نامزدی در برخی بخش‌ها را نداشته است با نامزدی در ۷ بخش اسکار، بامداد امروز توانست سه جایزه را در بخش‌های بهترین طراحی لباس، طراحی صحنه و بهترین موسیقی از آن خود کند و اولین اسکار را برای شرکت مارول به ارمغان بیاورد؛ این کمپانی سال‌های گذشته نیز تعدادی نامزد در اسکار داشتند، اما هیچگاه موفق به کسب آن نشده بودند.

فیلم «پلنگ سیاه» ساخته رایان کوگلر پیش از این توانست بیش از ۱ میلیون دلار فروش جهانی داشته باشد و با برنده شدن در انجمن بازیگران آمریکا توجه‌های بسیار زیادی را به خود جلب کند.

بیشترین شانسی که برای فیلم «پلنگ سیاه» در اسکار پیش بینی میشد حداکثر یک جایزه بود، اما این فیلم حداکثر استفاده را از هفت نامزدی خود کرد و ۳ جایزه اسکار را به خانه برد.

همچنین روث کارتر، برنده جایزه بهترین طراحی لباس از فیلم «پلنگ سیاه»، به اولین زن سیاه پوستی تبدیل شد که در این بخش جایزه اسکار را دریافت می کند.

جوایزی که پلنگ سیاه کسب کرد، مارول را به بهترین و موفق‌ترین استودیو فیلم سازی در هالیوود تبدیل کرد، اما همچنان نتفلیکس به عنوان پرافتخار‌ترین کمپانی فیلم سازی شناخته می شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

جلسه بررسی اسکار ۲۰۲۰ به همراه نمایش فیلم " PARASITE"

فیلم| تلاش مهناز افشار برای سانسور نشدن در داخل ایران!

فیلم| انیمیشن ایرانی "آخرین داستان" به رقابت اسکار راه یافت

0 نظر

ارسال نظر

capcha