کریمی قدوسی:

روحانی بند ناف دولت خود را از برجامی که مرده قطع کند و بداند مردم لایق بهترین خدمات هستند

روحانی بند ناف دولت خود را از برجامی که مرده قطع کند و بداند مردم لایق بهترین خدمات هستند

جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی احتمال به وقوع پیوستن فتنه‌ی 98 گفت: زیرساخت فتنه‌ی ۹۸، اجرای برنامه‌های آمریکا در ایران است. در نشست ورشو مایک پنس تاکید داشت که باید با تمام توان به مقابله با ایران بروند و همه‌ی ظرفیت‌های خود را به کار گیرند تا ایران را به هم بریزند. یکی از راه‌های تسلط دشمن اجرای معاهداتی‌ست که در اتاق فکرشان آن را تهیه کرده‌اند و قصد دارند آن معاهدات را در داخل کشور ما عملی کنند. 

وی در ادامه تصریح کرد: هیچ امکانی برای هیچ طرحی در داخل کشور وجود ندارد به جز فقیر کردن مردم و افزایش مشکلات معیشتی ملت. یک جریان فکری قصد دارد با کاهش ارزش پول ملی و فشار اقتصادی بر اقشار مختلف جامعه، وانمود کند علاج این مسائل و مشکلات مذاکره با آمریکا است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: آقای روحانی می‌توانست عنوان کند ما برای مقابله با جهان‌خواران و مستکبران تحت فشار هستیم و برای حفظ استقلال خود زیر بار هزینه‌هایی رفته‌ایم که البته از هزینه‌های سازش به مراتب کمتر است. اما متأسفانه این‌گونه نیست و آقای روحانی همیشه گفته‌است که مشکلات ما به علت درافتادن با ابرقدرت جهان است.

وی با انتقاد از عملکرد ضعیف دولت دوازدهم بیان کرد: اگر خرابکاری یا تحرکی در سال ۹۸ رخ دهد، مسئول اتفاقات را دولت می‌دانیم. ما هیچ اقدام موثری از رئیس جمهور نمی‌بینیم که از توان و قدرت اجرائی خود برای رفع مشکلات جامعه استفاده کند. دولت ظرفیت‌های زیادی دارد تا از استعدادها برای کنترل اوضاع و شرایط جامعه بهره ببرد. به عنوان مثال در بازار گوشت ما هیچ عمل سودمندی از طرف دولت نمی‌بینیم که با توانایی‌های خود بازار و نوسانات قیمت را کنترل کند.

نماینده‌ی مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس برای هر معظلی که ناشی از کم‌کاری دولت بوده، جلسه‌های علنی و غیرعلنی برگزار و موضوعات را به طور جدی پیگیری کردند. در طی همه‌ی جلسات بارها وزرا را به مجلس آوردیم و از آن‌ها پاسخ قانع‌کننده خواستیم اما هیچ پاسخی که ما را روشن کند ندیدیم. در جلسات تخصصی تاکید داشتیم که شما به وظایف خود عمل نمی‌کنید و در حال تضعیف کشور هستید.

وی ادامه داد: رئیس جمهور اقدام جدی برای رفع مشکلات کشور نمی‌کند. اگر او کمر همت می‌بست و برای رفع گرفتاری‌ها اقدام جدی داشت هیچ وقت به این‌جا نمی‌رسیدیم که با کاهش ارزش پول ملی زندگی مردم شریف‌مان مختل شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر عدم اعتماد به اروپا عنوان کرد: اروپایی‌ها امروز دقیقا کارهای آمریکا را می‌کنند. از زمانی که آمریکا از برجام خارج شد و اقدام به تحریم کشورمان کرد، اروپایی‌ها موبه‌مو تحریم‌های آمریکا را اجرا کردند و با گذشت بیش از یک سال هم‌چنان اقدام موثری در جهت پایبندی به برجام انجام نداده‌اند. آن‌ها عملا خارج از برجام هستند و فقط روی کاغذ عضو چنین قراردادی هستند.

نماینده‌ی مردم مشهد در مجلس ضمن اظهار به بی‌ثمر بودن برجام گفت: روحانی باید بند ناف دولت خود را از برجام قطع کند و این میت سیاسی را رها کند تا تکلیف معیشت و نان مردم روشن شود. او باید پاسخگو باشد که به چه قیمتی حاضر است مردم در فشار باشند اما او و دوستانش به یک قراردادی که مرده است افتخار کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: تیم دولت به جای اقدام جدی برای رفع مشکلات معیشتی مردم، در حال جوسازی برای جلب رضایت مردم در پذیرفتن cft و پالرمو است. مردم باید بدانند و آگاه باشند که اهداف این جریان فکری این است که مردم را در مقابل نظام قرار دهند و قرارداد فتنه‌بار دیگری مثل برجام امضا کنند و این مسیر را ادامه دهند تا قدرت دفاعی کشور هم گرفته شود.

کریمی قدوسی در پایان بیان کرد: دولت باید پیام حضور شکوهمند ملت در ۲۲ بهمن را درک کند و بداند این مردم لایق بهترین خدمات هستند. متاسفانه بنابر کم‌کاری‌هایی که تاکنون از دولت‌مردان دیده شده، من دیگر امیدی به بهبود اوضاع با حضور این تفکر در سیستم مدیریتی و اجرائی جامعه ندارم.

انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

باقری: دنبال رفع تحریم‌های ظالمانه آمریکا هستیم

جلسه کمیسیون مشترک برجام امروز در وین برگزار می شود

مذاکرات وین با اولویت رفع تحریم ها با جدیت جریان دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha