رشد ۱۵ درصدی جوجه ریزی نسبت به دی و بهمن سال گذشته

رشد ۱۵ درصدی جوجه ریزی نسبت به دی و بهمن سال گذشته

به گزارش سراج24، محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی، از ثبات نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۷۰۰، مرغ آماده به طبخ میدان بهمن ۱۳ هزار و ۵۰۰ و خرده فروشی‌های سطح شهر ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی افزود: هم اکنون شرکت پشتیبانی امور دام به طور عمده در تهران و سایر شهرستان‌ها مرغ گرم را با نرخ مصوب ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می‌ کند.

یوسفی با اشاره به اینکه کمبودی در توزیع مرغ شب عید وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به ازدیاد تقاضا در ایام پایانی سال برای خرید مرغ، پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ با افزایش ۲ تا ۳ درصدی در بازار روبرو شود.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی، قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری را ۹ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها را ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار تومان اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه قیمت نهاده‌های دامی در بازار همچنان ۲ نرخی است، اظهار کرد: هم اکنون هر کیلو ذرت با نرخ یک هزار و ۳۵۰ و کنجاله سویا با قیمت ۲ هزار و ۴۰۰ تومان تحویل بنادر می‌شود این در حالیست که متاسفانه در بازار هر کیلو ذرت با نرخ یک هزار و ۷۰۰ تا یک هزار و ۸۰۰ و کنجاله سویا ۳ هزار و ۳۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان در اختیار مرغداران قرار می‌گیرد که این امر بر افزایش هزینه‌های تولید دامن می‌زند.

یوسفی با اشاره به اینکه نیازی به واردات مرغ نداریم، بیان کرد: اگرچه مباحثی راجع به واردات مرغ مطرح شده است، اما با توجه به میزان تولید مرغ، از دولت تقاضا داریم ارزی را که می‌خواهند صرف واردات کنند به تولیدکنندگان اختصاص دهند چراکه در این صورت این امکان وجود دارد که مرغ    ۱۰ درصد ارزان‌تر در بازار عرضه شود.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در پایان تصریح کرد: براساس آمار میزان جوجه ریزی در دی و بهمن امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش داشته است، به این ترتیب این اطمینان خاطر را به مسئولان دولتی می‌دهیم که نیازی به واردات برای تنظیم بازار شب عید نداریم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

قیمت مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان است

قیمت مرغ در ۱۰ روز آینده متعادل می‌شود

روزهای آتی قیمت مرغ در بازار نوسانی ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha