معاون وزیر راه و شهرسازی:

فرآیند HSE در تمام اقدامات عمرانی و ساخت و ساز ضرورت دارد، اجرایی شود

فرآیند HSE در تمام اقدامات عمرانی و ساخت و ساز ضرورت دارد، اجرایی شود

به گزارش سراج24، محمدجعفر علیزاده، مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات عمومی و دولتی در حاشیه دومین همایش نشان تعالی HSE گفت: وارد شدن به بحث HSE در پروژه‌های عمرانی و ساخت و ساز از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در مورد این فرآیند مهم فرهنگ‌سازی‌های لازم انجام شود.

علیزاده تصریح کرد: واقعیت این است تا زمانی که ماده ۴ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در کشور پیاده نشود حوادث ساختمانی در کارگاه‌های ساختمانی و کارگاه‌های عمرانی ادامه دارد و به همین دلیل بر این مهم تأکید داریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: ضرورت دارد تا فرآیند HSE در تمام اقدامات عمرانی و ساخت و ساز اجرایی شود. اجرای پروژه مصلی امام خمینی (ره) و طرح توسعه مجلس شورای اسلامی با فرآیند HSE انجام می‌شود.

علیزاده تصریح کرد: خوشبختانه رعایت فرایند HSE در پروژه بزرگ مصلای تهران با حضور ۶ متخصص در این زمینه به اجرا گذاشته شده است و این فرآیند در طرح توسعه ساختمان مجلس نیز رعایت شده است و برای تامین سلامت ایمنی و رعایت مسائل زیست محیطی همه دستگاه‌های اجرایی باید در تمام پروژه‌های عمرانی از این فرایند تبعیت کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت: گسترش روز افزون ساخت و ساز و اهمیت تکمیل به‌موقع پروژه‌های عمرانی و زیرساخت‌های کشور رعایت الزام‌های ایمنی بهداشت و محیط زیست را ضروری کرده است و باید در تمام پروژه‌های عمرانی به فرآیند «HSE» توجه شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آغاز تحول در ساخت و ساز از سال ۹۸

۵۰ نفر از مدرسان حوزه HSE سراسر کشور آموزش‌های لازم را دیدند

پیش از انقلاب تنها ۳ پل حصارک، ستارخان و سیدخندان ساخته شده بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha