مراسم نکوداشت ابوالفضل زرویی نصرآباد برگزار شد

مراسم نکوداشت ابوالفضل زرویی نصرآباد برگزار شد

به گزارش سراج24، مراسم نکوداشت استاد ابوالفضل زرویی نصرآباد طنزپرداز و پژوهشگر معاصر به همت جهاد دانشگاهی تهران و با حضور اساتید، صاحب نظران و مفاخر ادبی کشور و با رونمایی از کتاب «یاد نامه استاد» عصر امروز یکشنبه ۵ اسفند در تالار فردوسی دانشگاه تهران و با اجرای سعید بیابانکی برگزار شد.

سعید بیابانکی در ابتدای مراسم گفت: این مراسم مرا یاد مراسم نکوداشت قیصر امین پور می‌اندازد؛ حسی تلخ و شیرین. به این دلیل که ابوالفضل زرویی نصرآباد بسیار شبیه قیصر امین پور است و به نظر من زرویی نصرآباد عصاره ای از ادبیات طنز این ۴۰ سال کشور است.

آغاز مراسم نکوداشت ابوالفضل زرویی نصرآباد

مجید سرسنگی معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران در مراسم نکوداشت ابوالفضل زرویی نصرآباد گفت: به خانواده این هنرمند فرهیخته و جامعه هنری کشور از دست دادن این شاعر انقلابی را تسلیت می‌گویم. سال ۱۳۹۷ سالی تلخ بود، زیرا ما یکی از استوانه‌های شعر و ادبیات ایران که حوزه ای مهجور و غریب است را از دست دادیم و ما نتوانستیم در این سال‌ها به شعر طنز توجه کنیم.

وی افزود: امیدوارم یادمان‌هایی مانند استاد نصرآبادی، این مهجوریت را رفع و جوانان بیشتر با این حوزه آشنا شوند.

سرسنگی با اشاره به اینکه سرنوشت استاد شبیه سرنوشت ادبیات است، گفت: اشعار او فرصتی برای نفس کشیدن است و باید از روح او تشکر کنیم که چنین اثری را برای ما گذاشت تا در کنار دغدغه‌ها به گذشته و آرمان‌های انسانی برویم.

سید مهدی شجاعی شاعر، نویسنده و مدیر انتشارات نیستان در این مراسم یادداشت هایی که میان خود و استاد زرویی نصرآبادی نوشته شده بود را خواند و در آخر شعری از استاد ابوالفضل زرویی نصرآبادی خواند که تاکنون چاپ نشده است.

آغاز مراسم نکوداشت ابوالفضل زرویی نصرآباد

در ادامه مراسم، کلیپی از ابوالفضل زرویی نصرآباد پخش شد.

کتاب «یاد نامه استاد» در حضور مجید سرسنگی ، سید مهدی شجاعی ، محمد زرویی نصرآباد، محمدرضا ترکی، عباس محمدی ، اسماعیل امینی و دکتر فارسی رونمایی شد. این کتاب یادداشت هایی از شاعران و نویسندگانی است که برای ابوالفضل زرویی نصرآباد نوشتند که نسیم عرب امینی آن را گردآوری و انتشارات جهاد دانشگاهی و انتشارات سپهر سوره آن را به چاپ رساندند.

امرالله احمدجو نویسنده و کارگردان در این مراسم خاطراتی از دوران جوانی خود با ابوالفضل زرویی نصرآبادی گفت و اسماعیل امینی شاعر و طنزپرداز از شاعرهایی که برای ابوالفضل زرویی نصرآباد سراییده بودند، خواند.

امید مهدی نژاد شاعر، نویسنده و سردبیر مجله سه نقطه قصیده ای را که هشت سال پیش به ابوالفضل زرویی نصرآباد تقدیم کرده بود، خواند.

در ادامه مراسم کلیپی از ابوالفضل زرویی نصرآباد که در محضر رهبر انقلاب شعر می خواند، پخش شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ملت‌ها باید به‌سمت عقلانیت و دردمندی با مظلومان جهان حرکت کنند

علامه طباطبایی در کنار امام تحولی اساسی در حوزه به وجود آورد

بزرگداشت علامه طباطبایی به صورت مجازی برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha