دادکان: بحث خصوصی سازی سرخابی‌ها یک نوع سرگرمی است

دادکان: بحث خصوصی سازی سرخابی‌ها یک نوع سرگرمی است

به گزارش سراج24، محمد دادکان رئیس سابق فدراسیون فوتبال، درباره انتخابات فدراسیون ورزش کارگری اظهار کرد: انتخابات فدراسیون ورزش کارگری امروز برگزار شد و رمضی که برای این ورزش تلاش کرده بود توانست رئیس این فدراسیون شود. عملکرد رضی در یک ساله گذشته خوب بوده است و انجمن‌ها و هیئت‌های ورزشی استان‌ها به او رای دادند و او به عنوان رئیس انتخاب شد. رضی مدیر جوانی است و برای او آرزوی موفقیت می‌کنم. همچنین برای کاندیدای جوان دیگر که رای نیاورد هم آرزوی موفقیت می‌کنم.

دادکان: مربیان بزرگ به فوتبال کشورمان نمی‌آیند/ وزارت ورزش و جوانان حق دخالت ندارد/ کت و شلوار را نگه می‌دارند و دکمه را واگذار می‌کنند

دادکان درباره وضعیت فوتبال کشورمان گفت: اگر کسی بگوید وضعیت فوتبال منحصرا بد است این سخن گزافی است. من حرفی نمی‌زنم که برخلاف نظام باشد و صحبت‌هایم ورزشی است. مهمترین عاملی که بین فدراسیون فوتبال و سرمربی سابق تنش ایجاد کرده است بخشی از آن به خودشان باز می‌گردد. وزارت ورزش و جوانان و رسانه‌های تصویری قبل از جام ملت‌های آسیا جوی را ایجاد کردند که کی روش در این رقابت‌ها موفق هم باشد باید برود. به هر حال کی روش باید می‌رفت چرا که هر شغلی برای کسی ماندگار نیست، اما این موضوع باید از طرف فدراسیون فوتبال صورت می‌گرفت.

بحث خصوصی سازی سرخابی‌ها یک نوع سرگرمی است

رئیس سابق فدراسیون فوتبال درباره اینکه خصوص سازی استقلال و پرسپولیس انجام می‌شود، خاطر نشان کرد: من از مدت‌ها قبل گفتم که خصوصی سازی سرخابی‌ها هیچ وقت انجام نمی‌شود. اگر امسال هم قرار بود این کار انجام شود کت و شلوار را نگه می‌دارند و دکمه اش را واگذار می‌کنند. همانطور که گفتم وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که در اسفند ماه خصوصی سازی انجام می‌شود، اما مردم هیچ وقت گول حرف‌های مسئولان را نمی‌خورند و بخش خصوصی سازی هم این موضوع می‌داند. مجلس اعلام کرد که شهریور سال بعد خصوصی سازی انجام می‌شود و ۶ ماه این کار را عقب انداخت. به هر حال ۶ ماه دیگر انتخابات مجلس و خصوصی سازی در آن زمان به عهده نماینده‌های جدید مجلس است و آن‌ها هم کار‌های قبلی‌ها را انجام نمی‌دهند. به نظرم این موضوع سرگرمی است و مردم کشورمان هم این موضوع می‌دانند.

دادکان: مربیان بزرگ به فوتبال کشورمان نمی‌آیند/ وزارت ورزش و جوانان حق دخالت ندارد/ کت و شلوار را نگه می‌دارند و دکمه را واگذار می‌کنند

فدراسیون فوتبال اختیار انتخاب سرمربی تیم ملی را دارد

او ادامه داد: اسامی گزینه‌های مربیگری را وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد و رسانه‌های تصویری هم این خبر را پخش کردند که قرار است زیدان سرمربی تیم ملی شود که خبری دروغ بود. چرا وزرات ورزش و جوانان مطرح می‌کند قرار است یک مربی بزرگ به تیم ملی آید؟ شما در دادن پول کی روش مشکل داشتید، اما اکنون ادعا می‌کنید که قرار است مربی بزرگ‌تر از کی روش بیاورید. مسئولان باید با مردم صادق باشند و بعد از باخت تیم ملی که مردم ناراحت بودند نباید اسامی را مطرح کنیم تا مردم از این حالت خارج شوند. من به شما قول می‌دهم هیچ کدام از اسامی اعلام شده از سوی وزارت ورزش و جوانان درست نیست و مربیان بزرگ به فوتبال کشورمان نمی‌آیند. همچنین اختیار انتخاب سرمربی تیم ملی با فدراسیون فوتبال است و جا‌های دیگر این اختیار ندارند.

دخالت وزارت ورزش و جوانان باید در مسائل کلان باشد

دادکان درباره اختلافات وزرات ورزش و جوانان با فدراسیون فوتبال گفت: اختلافات وجود دارد و این اختلاف به این دلیل است که وزرات ورزش قصد دارد دخالت‌هایی در امور فدراسیون فوتبال و سایر فدراسیون‌ها کند. دخالت وزرات ورزش و جوانان باید در سطح کلان باشد و در مسائل جزیی همانند اینکه مربی برود یا نرود نباید صورت بگیرد. وزیر ورزش و جوانان به عنوان نفر اول ورزش کشورمان باید نقطه نظراتش را به صورت کلان مطرح کند و به مسائل ریز توجه نکند. متاسفانه اکنون به این صورت است و امیدوارم این روند دخالت‌ها در ورزش کشورمان رشد نکند.

دادکان: مربیان بزرگ به فوتبال کشورمان نمی‌آیند/ وزارت ورزش و جوانان حق دخالت ندارد/ کت و شلوار را نگه می‌دارند و دکمه را واگذار می‌کنند

من یک ریال هم از وزارت ورزش و جوانان نگرفتم

رئیس سابق فدراسیون فوتبال درباره اینکه سرمربی جدید تیم ملی فوتبال باید به تایید وزارت وزارت ورزش و جوانان برسد، اظهار کرد: با توجه به اینکه وزارت ورزش و جوانان پول خرید مربی را می‌دهد باید سرمربی جدید را تایید کند. وزارت ورزش و جوان پول در اختیار فدراسیون‌های ورزشی قرار می‌دهد، اما ما یک ریال از وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و نهاد‌های دولتی نگرفتیم و فدراسیون فوتبال را هم اداره کردیم. همچنین ۷/۵ میلیارد تومان هم در فدراسیون فوتبال گذاشتیم و رفتیم. حق وزارت ورزش نیست و به تاج هم گفتم که این وزارتخانه نمی‌تواند در انتخاب مربی دخالت کند و فقط می‌تواند نقطه نظراتش را بگوید و در کمیته فنی فدراسیون فوتبال مطرح کند این کاری است که در دنیا صورت می‌گیرد.

دادکان درباره اینکه قرار است اعضای مجمع فدراسیون فوتبال استعفا کنند و درباره اختلافات بین تاج و وزارت ورزش و جوانان گفت: من در این باره اطلاعی ندارم، اما قانون در اساسنامه فدراسیون فوتبال مشخص است. مجمع فدراسیون اگر رئیس فدراسیون فوتبال را نخواهد باید تصمیم بگیرد و مجمع نافذ است. من این موضوع را نمی‌دانم که وزرات ورزش قصد اعمال نفوذ در فدراسیون فوتبال را دارد یا نه.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

وریا غفوری مربی استقلال شد

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

ادعای رسانه‌های اروپایی نسبت به سرمربی آینده تیم فوتبال پرسپولیس

0 نظر

ارسال نظر

capcha