توضیحات علی ضیاء درباره مهمانان حاشیه ساز برنامه

توضیحات علی ضیاء درباره مهمانان حاشیه ساز برنامه

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ پخش قسمتی از برنامه «فرمول یک» در روز سه شنبه ۳۰ بهمن و نشان دادن خانواده‌ای که مادر خانواده بعد از ٢٧ بار درخواست طلاق به خاطرکتک خوردن از همسر همچنان به زندگی مشترک ادامه داده، واکنش‌هایی را به دنبال داشت.

علی ضیاء مجری برنامه «فرمول یک» در واکنش به انتقاد‌هایی که ویدئوی تقطیع شده از این قسمت از برنامه در فضای مجازی به دنبال داشته است، گفت: روز سه شنبه (۳۰ بهمن) ما در برنامه مهمان‌های عزیزی داشتیم که صحبت‌های این دوستان حواشی به دنبال داشت؛ لازم دانستم اینجا توضیحاتی بدهم.

وی در ادامه بیان کرد: اینکه بخشی از یک برنامه تقطیع شود، به گونه‌ای که روند آن در ویدئویی یک دقیقه کاملاً متفاوت باشد، برای همه برنامه سازان مسئله‌ ناراحت کننده‌ای است.

ضیاء ادامه داد: من از همه فرهیختگان، منتقدان و همه کسانی که نسبت به آن یک دقیقه انتقاد داشتند، خواهش می‌کنم تنها ۲۰ دقیقه از زمان گران‌بهای خود را صرف کنند و کل آن بخش را ببینند.

مجری برنامه فرمول یک ادامه داد: سال‌ها بعضی از تفکر‌ها می‌گفتند اگر بگوییم قرص اکس، کراک، شیشه و کوکائین وجود دارد، ممکن است افراد تشویق به مصرف شوند و به همین خاطر این معرفی اتفاق نمی‌افتاد. بر اساس همین تفکر، سال‌ها در برنامه هایمان، معتاد بهبود یافته نمی‌دیدیم، اما الان به جایی رسیدیم که در برنامه ها، معتاد بهبود یافته دعوت می‌کنیم تا کسانی که درگیر اعتیادند و مصرف کننده هستند، بدانند که می‌توانند این عادت زشت را ترک کنند.

وی در خصوص موضوع مطرح شده در برنامه فرمول یک تصریح کرد: ما در برنامه، موضوع همسرآزاری را نشان دادیم؛ این یکی از آسیب‌های اجتماعی است که در کشورمان وجود دارد، ما تاکید کردیم این-همسرآزاری- کار اشتباهی است.

ضیاء در ادامه توضیح داد: در این برنامه شاهد اتفاق ناراحت کننده همسر آزاری بودیم؛ مهمان برنامه خانواده‌ای بود که سال‌ها زن خانواده از طرف مرد مورد همسر آزاری قرار می‌گرفته است. به همین دلیل زن خانواده طلاق گرفته، اما بعد از این امر آقا برای درمان اقدام می‌کند و درمان می‌شود. همسر، او را می‌بخشد و آن‌ها دوباره زندگی خود را شروع می‌کنند. متاسفانه با تقطیع نا صحیح قسمت‌هایی از صحبت‌های مطرح شده مهمانان در برنامه جوی ایجاد شد که ممکن است اذهان عمومی دچار تشویش و اشتباه شوند.

این مجری در ادامه افزود: من به همه کسانی که دغدغه بانوان سرزمینم را دارند، می‌گویم که من هم مثل شما دغدغه‌مند هستم. در ماجرای تلخ تعرض به دختران ایرانشهر ما در این برنامه به آن موضوع پرداختیم و در موردش حرف زدیم.

وی با اشاره به آموزه‌های دینی در این خصوص گفت: شما را ارجاع می‌دهم به جمله حضرت امیرالمومنین (ع) که زمانی که خلخال از پای دختری در مرز حکومت ایشان و معاویه باز شده بود، ایشان فرمودند اگر مردی از این داغ بمیرد حق است.

ضیاء در پایان گفت: باید بگویم هرگز در هیچ یک از فضا‌های تلویزیون اینگونه نخواهد بود که کسی بخواهد از آسیب‌های اجتماعی حمایت کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

روایتی از کمک رسانی به مناطق محروم در برنامه «فرمول یک»

باغ برره نابودی شد+ فیلم

علی ضیا: من مجری هستم، صدا خفه کن نیستم

0 نظر

ارسال نظر

capcha