نادر قاضی‌پور:

با عوامل افزایش قیمت خودرو، چه در دولت باشد چه خارج از دولت قطعا برخورد خواهیم کرد

با عوامل افزایش قیمت خودرو، چه در دولت باشد چه خارج از دولت قطعا برخورد خواهیم کرد

نادر قاضی‌پور عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی مقابله با گران شدن قیمت خودرو گفت: اعضای کمیسیون صنایع با وزیر صمت، معاونین او و مدیران دو خودروساز دولتی صحبت کرده و جلساتی داشته‌اند. طی این جلسه مقرر شد تا خودروسازان خودروهایی که از قبل فروخته‌اند با همان قیمت قبلی تحویل دهند و به هرکس که خلاف این روند، خودرو تحویل گرفته است ضرر و زیان پرداخت شود.
وی اظهار داشت: خودروسازان باید رضایت و اعتماد مشتریان و مردم را جلب کنند. اگر شرکت‌های خودروساز خودرویی برای تحویل ندارند نباید اقدام به فروش آن کنند. هم‌اکنون اولویت خودروسازان باید تحویل خودروهایی باشد که مردم پول آن‌ها را پرداخت کرده‌اند.
عضو کمیسیون صنایع تصریح کرد: گروه‌های خودروسازی باید همه‌ی تلاش خود را به کار ببرند تا خودرو را به دست افرادی که خودرو خریده‌اند برسانند. خودروسازان باید امانت‌داران خوبی برای مردمی باشند که با اعتماد کامل پول خود را به آن‌ها می‌سپارند.
وی در ادامه بیان کرد: نکته‌ی مهم دیگری که عوامل خودروسازی باید توجه جدی به آن داشته باشند، خدمات پس از فروش است. لازم است که به طور جدی خدمات پس از فروش این شرکت‌ها ارتقا یابد تا کیفیت خودروها نیز بهبود پیدا کند. 
عضو کمیسیون صنایع گفت: اعضای کمیسیون صنایع هرگز زیر بار قیمت فعلی خودرو نمی‌روند. ما از مسئولان خودروسازی خواسته‌ایم تا مخارج خود را به صورت شفاف در اختیار ما قرار دهند تا ببینیم علت این افزایش بی‌دلیل قیمت‌ها در صنعت خودروسازی چیست. 
وی خاطر نشان کرد: ما در کمیسیون صنایع با قطعه‌سازان هم صحبت‌هایی جدی داشتیم که در آن تاکید کردیم که وقتی قطعات خودرو گران نشده است، دلیلی ندارد قیمت خودرو افزایش یابد. از طرفی ما تاکید داریم که خودروهایی که مورد استفاده‌ی عموم جامعه است گران نشود و اگر قرار است افزایش قیمت داشته باشیم، این افزایش قیمت در خودروهای لوکس اعمال شود.
قاضی‌پور در پایان تاکید کرد: مجلس حتما با عاملان افزایش قیمت خودرو مقابله‌ی جدی خواهد کرد. این قیمت خودرو اصلا مورد قبول ما نیست و با عوامل افزایش قیمت، چه در دولت باشد چه خارج از دولت قطعا برخورد خواهیم کرد.
انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

اگر اقدام جدی جهت حفظ ارزش پول ملی صورت نگیرد قیمت خودرو دوباره افزایش می‌یابد/ قیمت خودرو هیچ‌وقت به قیمت قبلی برنمی‌گردد

مردم دانستند که قیمت یک ماشین این رقم‌های نجومی نیست/ گرفتار سقف کاذب در قیمت خودروها شدیم

با آزاد شدن واردات خودرو، قیمت‌ها تا 50 درصد کاهش پیدا خواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha