رئیس دانشگاه آزاد:

انقلاب به نظام انقلابی تبدیل می‌شود و ثمره آن دولت انقلابی است

انقلاب به نظام انقلابی تبدیل می‌شود و ثمره آن دولت انقلابی است

به گزارش سراج24، امام خمینی در سال ۱۳۴۳ فرمودند: نیرو‌های من در گهواره‌ها هستند و اینان در سال ۵۷ جوانانی شدند که امام فرمودند: همه امیدم به شماست و این جوانان انقلابی کم‌نظیر را رقم زدند که ۴۰ سال از آن گذشت.

این تفکر به دنبال این بود که آری انقلاب نظام‌ساز می‌شود و نظام دولت‌ساز و انقلاب در ۴۰ سالگی به بلوغ می‌رسد و در پس از آن در دوران دولت‌سازی از جوش‌وخروش می‌ایستد و راه تثبیت را درپی می‌گیرد. چنانی که بعضی از جوانان انقلابی ۵۷ امروز رفاه‌طلبان عافیت‌طلبی شده‌اند که در مقابل دشمن این مرز و بوم ندای سازش سرمی‌دهند. در این نظریه انقلاب پیر می‌شود و بر پایه آیه شریفه که «من نعمره ننکسه فی الخلق افلا یعقلون» شعار‌های انقلاب جای خود را به شعور دولت‌سالاری می‌دهد.

اما در نظریه نظام انقلابی چله‌های پیاپی در پس یکدیگر می‌آیند، هر چله‌ای با جوانان عصر خود شروع می‌شود و ادامه کار در یک نسل خلاصه نمی‌شود. انقلاب به نظام انقلابی تبدیل می‌شود و ثمره آن دولت انقلابی است. پیری در کار نیست، انتقال تجربه همراه با بلوغ اندیشه در رتبه‌های متفاوت مطرح است و این است معنای رشد و تعالی و شدنی که با صیرورت و تحول همراه است. در این مدل نیرو‌ها شاید پیر و محتاط و محافظه‌کار شوند، اما نظام هرگز به این ورطه نمی‌افتد. این می‌تواند رمز بیانیه گام دوم در ۴۰ سالگی انقلاب و خطاب آن به جوانان این زمان باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رسانه ابزار عزت و قدرت یک ملت است

0 نظر

ارسال نظر

capcha