معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا:

کارگاه بین المللی حسابداری آب آغاز به کار کرد

کارگاه بین المللی حسابداری آب آغاز به کار کرد

به گزارش سراج24، به نقل از وزارت نیرو (پاون)، قاسم تقی‌زاده خامسی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا صبح امروز (شنبه) در نخستین روز کارگاه بین‌المللی حسابداری آب در سالن اجتماعات ساختمان وزارت نیرو گفت: طی دهه گذشته چاه‌های غیرمجاز از ۱۰۰ حلقه به ۳۰۰ هزار حلقه رسیده، در الگوی کشت تغییر جدی صورت نگرفته و افرادی هم که مجوز قانونی حفر چاه دارند، چند برابر بیش از مجوز، آب برداشت می‌کنند.

وی با بیان اینکه متاسفانه این کار‌ها در کشور ما ارزشمند قلمداد نمی‌شود، بر اطلاع‌رسانی از برگزاری این پایگاه‌ها و جلسات به‌منظور کمک به آیندگان تاکید کرد و گفت: اگر خروجی این جلسات برای ما همچون جام زهرآگین هم باشد باید بنوشیم تا آیندگان با عطش بی‌آبی مواجه نشوند.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا ادامه داد: اگر وضعیتی که اکنون با آن مواجهیم به‌همین شیوه ادامه یابد، نمی‌توان آینده خوبی برای آب متصور شد.

تقی‌زاده تصریح کرد: خروجی این جلسات چه از نظر آیین‌نامه و چه از نظر مدیریتی می‌بایست عملیاتی‌تر و کاربردی‌تر باشد.

وی اظهار کرد: دغدغه‌ام این است از این کارگاه نسخه‌ای بیرون بیاید که تا قابل عمل باشد.

کارگاه بین المللی حسابداری آب به همت مرکز منطقه‌ای تحقیقات آبیاری و زهکشی با حمایت وزارت نیرو، شرکت مدیریت منابع آب ایران و سازمان آب و برق خوزستان در تهران برگزار شد.

نخستین روز کارگاه بین المللی حسابداری آب چهارم اسفندماه در تهران و روز‌های پنجم تا هفتم اسفند در خوزستان و به میزبانی سازمان آب و برق خوزستان از سرگرفته می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بررسی وضعیت سد‌های کرخه و دز و مدیریت سیلاب

ارائه پیشنهادات جدید افزایش قیمت برق به دولت

جریمه مشترکان پرمصرف آب تهرانی‌ حذف شد/ پیشنهادی برای افزایش قیمت آب ارائه نشده است/ فلزات سنگین در آب شرب برخی نقاط شهر و روستا

0 نظر

ارسال نظر

capcha