معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

پیش از انقلاب تنها ۳ پل حصارک، ستارخان و سیدخندان ساخته شده بود

پیش از انقلاب تنها ۳ پل حصارک، ستارخان و سیدخندان ساخته شده بود

به گزارش سراج24، مازیار حسینی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در مراسم گرامیداشت روز مهندس با بیان اینکه تاریخ مهندسی کشور قدمت ۵ هزار ساله‌ای دارد، گفت: طی چند وقت اخیر کتاب تاریخ مهندسی ۵ هزار ساله ایران در دانشگاه تهران رونمایی شد و در این کتاب تمامی زوایای پنهان و مهم مهندسی کشور مطرح شده است.

وی با بیان اینکه در ایران آثار تاریخی بسیار بزرگی وجود دارد که هنوز بعد از گذشت چندین هزار سال بسیاری از گردشگران و مهندسان خارجی از ساخت چنین آثاری شگفت‌زده هستند، گفت: مسجد شیخ لطف‌الله و میدان نقش جهان در اصفهان از جمله آثار مهندسی است که تمامی قوانین و مقررات مهندسی در آنها رعایت شده است.

حسینی با بیان اینکه متأسفانه در دوران قاجار و پهلوی با ورود پادشاهان بی‌کفایت میزان آثار عمرانی کشور کاهش یافته است، گفت: در دوران پهلوی پادشاهان معتقد بودند که نیرو‌های ایرانی هیچ هنری از خود ندارند و باید تمامی اقدامات علمی و پژوهشی توسط مهندسان کشور‌های خارجی انجام شود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: تحولاتی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در بخش مهندسی، مسکن و ساختمان ایجاد شده است بسیار چشمگیر است بطوریکه در بخش راه، مسکن و صنعت ساختمان شاهد آثار مهندسی فاخر هستیم.

وی افزود:  پیش از انقلاب تنها ۳ پل حصارک، ستارخان و سیدخندان ساخته شده بود، اما امروزه ایران جزو ۶ کشور مطرح دنیا به شمار می‌رود و با اعتماد به جوانان ایران، ساخت چنین آثار فاخری ایجاد شده است.

حسینی توضیح داد: در تمامی سال‌های بعد از انقلاب  با جنگ یا تحریم مواجه بودیم و امروزه سخت‌ترین تحریم‌های اقتصادی بر ما تحمیل شده است، اما آن چیزی که ما دنبال می‌کنیم، تفکر دینی و مدیریت ولایی است و کاری که باید انجام دهیم آن است که با روحیه جهادی نباید اجازه دهیم که دشمنان به کشور نظر داشته باشند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: باید با کمک و همکاری تمامی نیرو‌های جوان و متخصص بتوانیم نقاط ضعف را برطرف کنیم و با هم‌افزایی ۵۰۰ هزار نیروی مهندس در کشور بتوانیم ایران آباد بسازیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی تنها برای خرید ۱۰ متر واحد مسکونی جوابگو است

اثرات حذف قیمت مسکن از سایت‌های درج آگهی

اجرا کردن طرح دو سالانه بازار اجاره به نفع مستاجران است

0 نظر

ارسال نظر

capcha