ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید طی دو سال آینده

ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید طی دو سال آینده

به گزارش سراج24،

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم گرامیداشت روز مهندس در وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه هم‌اکنون مهم‌ترین نیاز کشور در شرایط جنگ اقتصادی اتحاد، هم‌بستگی، تلاش و کار جهادی در جهت معنادار کردن توان جمهوری اسلامی ایران است گفت: مهم‌ترین هدف دشمن آن است که ما را در تمامی بخش‌ها ناتوان جلوه دهد و تا به امروز همه مسیر‌های این بخش را طی کرده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امروزه ایران در تمامی شریان‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حضور پیدا کرده است، گفت: متأسفانه آمریکا و تمامی کشور‌های استعماری یک بازدارندگی ایجاد کرده‌اند که کار به روال طبیعی پیش نرود و مهم‌ترین خروجی آن ها تحریم‌هاست تا شرایط را غیر عادی جلوه دهند.

وی افزود: هم‌اکنون شرایط عادی، شفاف و استاندارد در تبادلات به یک جریان فرعی و آلوده کشیده شده است که دشمنان قصد دارند با این اقدامات معنویت نظام را زیر سوال ببرند و تمام تلاششان را در این بخش به کار گرفته‌اند که مشروعیت نظام را خدشه‌دار کنند. دشمنان سعی دارند با تخریب اذهان جامعه به این هدف برسند و ما باید با مراقبت و اقدامات جدی مانع اجرایی کردن این تفکر شویم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه متأسفانه به دلیل نبود مدیریت توزیع هدفمند و مراقبت نکردن ارزاق، کالا‌های اساسی وارد شده با دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی  در کشور نایاب شده است و همین موضوع باعث آشفتگی‌های بسیاری در اقتصاد کشور شده است، متأسفانه دشمنان سعی دارند این اقدام را به حساب ناکارآمدی ایران بگذارند.

وی یادآوری کرد: قدرت فرمان، حرکت و نقش بسیج می‌تواند در ایجاد ساز و کار درست و مناسب نقش آفرین باشد.

اسلامی با بیان اینکه نقش بسیج مهندسان محرومیت زدایی است، گفت: به گفته مقام معظم رهبری باید تمامی دستگاه‌ها در حوزه فعالیت خودشان نیرو‌های بسیج را فعال کنند و استفاده از آن‌ها را در دستور کار خود قرار دهند.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: هم‌اکنون وزارت راه و شهرسازی نگرش جدی در بازآفرینی شهری و حاشیه‌نشینی به کار گرفته و سعی دارد هر چه سریعتر بازآفرینی شهری را اجرا و طرح‌های آن‌ها را به کار بگیرد که در این بخش بسیج مهندسان می‌تواند نقش مهمی ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه باید از بسیج مهندسان در جهت بازآفرینی شهری و خروج از حاشیه‌نشینی استفاده کنیم، گفت: من امروز چهار معاونت خود را به استان سیستان و بلوچستان اعزام کرده‌ام تا اقدامات لازم را در جهت بازآفرینی شهری و اصلاح حاشیه نشینی انجام دهند.

اسلامی گفت: در استان‌های خوزستان و سیستان و بلوچستان که بیشترین مشکل مسکن را دارند، بنیاد مسکن وارد عمل شده است تا شرایط طبیعی و درست در این مناطق ایجاد شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کار متفاوت جهادی برای اصلاح وضعیت حاشیه نشینی و توقف سیر صعودی حاشیه نشینی در دو استان انجام خواهیم داد، گفت: در تمامی مناطق حاشیه نشینی مهار می‌شود و سعی خواهیم کرد با اقدامات همه‌جانبه حقوقی فرهنگی بتوانیم محلات فرسوده را تخریب و با نوسازی واحد‌ها این محلات را ساماندهی کنیم.

وی اظهار کرد: باید از طریق توانمند سازی محلات و آفت‌های فرهنگی که در این محلات ایجاد شده و باعث تهدید امنیتی شده است اقدامات موثری  به کار بگیریم.

اسلامی با اشاره به اینکه ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید طی دو سال آینده را در دستور کار قرار داده‌ایم، گفت: اتمام واحد مسکن مهر با استفاده از ظرفیت‌های مردمی، بخش خصوصی و انبوه‌سازی از دیگر اقدامات مسکنی است که باید در دو سال آینده انجام شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: باید از بخش خصوصی و انبوه‌سازان در طرح‌های مشارکتی و پروژه‌های مسکونی استفاده شود و با ایجاد بستر‌های مناسب بتوانیم نیاز تولید مسکن را در کشور برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه ساخت و ساز و تولید این بخش باید از جامع مهندسی کمک بگیریم، افزود: معاونت مسکن و ساختمان باید با تمهیداتی که انجام می‌دهد مهندسان را در جریان ساخت و ساز قرار دهند.

اسلامی با بیان اینکه ۵۰۰ هزار نفر در جامعه مهندسی قرار دارند، گفت: باید بتوانیم با استفاده از فرصت سازی که نیرو‌های مهندسی در اختیار ما قرار می‌دهند کیفیت ساخت و ساز را افزایش دهیم و باید با بهینه سازی مصرف انرژی بتوانیم دوره متفاوتی را در بخش ساخت و ساز کشور تجربه کنیم.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: در برخی از شهر‌ها اراضی وجود دارد که باعث فراهم شدن زمینه کار و پروژه می‌شود بنابراین باید با مدیریت هماهنگی بهتر بتوانیم در یک برنامه دو ساله این اهداف را به نتیجه برسانیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مالیات بر عایدی سرمایه؛ تنها راه ساماندهی بازار مسکن

معاملات مسکن در بهار ۹۸ ۳۴.۶ درصد کاهش یافت

جوانان شاغل در دستگاه های دولتی خانه‌دار می‌شوند

0 نظر

ارسال نظر

capcha