باهنر در نشست ماهانه جام:

فقط مطالبه گر نباشیم

 فقط مطالبه گر نباشیم

به گزارش سراج24، محمد رضا باهنر، دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در آخرین نشست ماهانه جام در سال جاری مطرح کرد: بعضی‌ها نگران بودند که در بیست و دوم بهمن امسال حضور مردم به پر رنگی سال‌های گذشته نباشد، ولی همان طور که رسانه‌های داخلی و خارجی شاهد بودند، سیل عظیم ملت همیشه در صحنه را دیدیم. البته ما نباید این حضور را به پای خودمان بنویسیم و این چنین تصور کنیم که مردم هیچ مشکلی ندارند و این حضور یک پارچه را به پای کارگزاران بنویسیم چرا که مردم طور دیگری فکر می‌کنند و برای کشور و رهبر به صحنه آمدند. 

وی افزود: ان‌شاالله دینی که به گردن مردم داریم را ادا کنیم، در این دهه فجر می‌خواستیم به عملکرد نظام بپردازیم.٧٠ درصد جمعیت بعد از انقلاب به دنیا آمده اند و ٨٠ درصد مردم انقلاب را ندیده اند و آن‌ها مطالبه عملکرد نظام جمهوری اسلامی را دارند. گزارش‌های از طریق رسانه‌ ملی پخش شد بعضی‌ها یک جدول و پنجره‌ای برای عملکرد نظام جمهوری اسلامی در چهل سال داشتند، شاید در این چهل سال به وضع ایده آل نرسیدیم اما در مجموع وضع خوبی بود.

باهنر در ادامه با اشاره به بیانیه مهم مقام معظم رهبری بیان کرد: بیانیه مقام معظم رهبری در موضوع گام دوم بود و باید از حضرت آقا تشکر کنیم،‌ خیلی از مسائل در آن مطرح شد لذا توصیه می‌کنم که آن را بخوانید، وقت بگذارید و این بیانیه را مطالعه کنید.
دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین تصریح کرد: ما جلسه گذشته بیانیه‌های مقام معظم رهبری را طرح و بررسی کرده و خودمان بیانیه‌ای ارائه دادیم مبنی بر اینکه مثل گذشته بیانیه طلبکارانه از مسئولین صادر نکنیم و فقط مطالبه گر از اشخاص حقوقی و حقیقی نباشیم و بیشتر سعی کنیم به وظیفه خودمان توجه کنیم. 

وی افزود: بیانیه ما تضمینی به بیانیه حضرت آقا است و حتی حرف‌های خود آقا است،‌ مطالبه عمومی که حضرت آقا دارند این است که مسیر راه آینده انقلاب را فراهم کنیم و ما هم در جایگاه کارگزار بیشتر پاسخ گو باشیم و فقط مطالبه گر نباشیم.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین خاطر نشان کرد: یکی از وظایف ما مسئله دمیدن روح امید به نسل فعلی و آینده بود لذا امروز در کنار جنگ اقتصادی این جنگ سنگین رسانه، روحیه مردم و مسئولین را بمباران می‌کند تا آن را داغون و تخریب کند.

باهنر ضمن تبریک سالگرد تولد خواجه نصیر الدین طوسی پنجم اسفند، روز مهندس گفت: ما نتوانستیم امسال تحرک ملی و جامع را برای روز مهندس سامان دهیم در صورتی که در سال‌های قبل در روز مهندس ستادی برگزار شد و ما به محضر مقام معظم رهبری شرف یاب شدیم و گزارشی در مورد عملکرد مهندسین ارائه دادیم.گزارشی که ارائه دادیم مبنی بر این بود که امروز رشته‌های مهندسی توسعه زیادی پیدا کرده است بنده نمی‌خواهم به رشته مهندسی تعصب صنفی داشته باشم، ولی اکثریت رشته‌ها به قشر مهندسی اختصاص دارد و چیزی که در زمین اثر گذاشته است عمدتا کار مهندسین است.

وی افزود: حضرت آقا در پاسخ به گزارش ما دو نکته را فرمودند: اول اینکه دانشکده‌های فنی پیشتاز انقلاب بودند و بعد از آن رشته‌های دیگر بودند دوم اینکه من در در جریان جنگ بودم، شاید اغراق نباشد که بگویم روزی نبود در طول ٨ سال دفاع مقدس که مهندس‌ها یک کار جدید و یک شیوه جدید برای جبهه نیاورده باشند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در پایان تصریح کرد: ما پیشنهادی دادیم مبنی بر اینکه همان طور که هزاران بنگاه مبتنی بر قانون تجارت تاسیس می‌شود قانونی مصوب شود مبنی بر تأسیس نظام مهندسی تا هر گروه با یک فرایند قانونی، نظام مهندسی خودشان را تصویب کنند که مبتنی بر آن قانون اصلی باشد شاید راه حل خوبی باشد. 

انتهای پیام /

اخبار مرتبط

فیلم| همافران که بودند و چه شد که با امام بیعت کردند؟

فیلم| پایداری انقلاب در چیست

فیلم|میام حتی اگر کرونا باشه

0 نظر

ارسال نظر

capcha