اقدام عجیب خلبان هواپیمای مسافربری در حین پرواز

اقدام عجیب خلبان هواپیمای مسافربری در حین پرواز

به گزارش سراج24، تصاویری جالب از کابین خلبان در هواپیمای مسافربری بویینگ ۷۴۷، خلبان تایوانی را در حال چرت زدن در حین پرواز نشان می‌دهد.

این ویدئو از داخل کابین خلبان به وسیله کمک خلبان فیلم‌برداری شده است. ونگ جیاقی خلبان هواپیمای بویینگ ۷۴۷، خلبانی است که در ویدئو دیده می‌شود. ونگ جیاقی با بیش از ۲۰ سال سابقه پرواز در سیستم حمل‌‎ونقل هوایی چین، یکی از خلبانان با سابقه این کشور محسوب می‌شود. انتشار این ویدئو، تنها چند روز پس از اعتصاب گسترده خلبانان فعال در چین که به ساعات کار طولانی و خستگی مفرط در اثر کار زیاد اعتراض داشتند، موجب به وجود آمدن موج تازه‌ای از جنجال‌های خدمه پرواز در چین شده است.

هنوز مشخص نیست زمان و تاریخ فیلم منتشر شده از خلبان هواپیمای بویینگ ۷۴۷ دقیقاً متعلق به چه زمانی است ولی کمک خلبان این پرواز مدعی است این فیلم را چند روز پیش از شروع اعتصابات ضبط کرده است. خلبان ونگ در میان همکارانش یکی از محبوب‌ترین خلبانان در چین است و در سال‌های طولانی فعالیتش بار‌ها به نقاط مختلف جهان پرواز کرده است. او در این میان بیشترین پرواز را به شهر‌های توکیو، اوکیناوا، سئول و هنگ‌کنگ داشته است.

البته سابقه خوب و تجربه بالای خلبان ونگ نتوانست او را از دریافت اخطار و جریمه نجات دهد و مقامات چینی پس از مشاهده این ویدئو فوراً او را توبیخ کردند. کمک خلبان نیز در این اتفاق محکوم شد و مدیران هواپیمایی چین علت این محکومیت را عدم توجه به خلبان و جلوگیری از اقدام او برای خوابیدن، عنوان کردند.

تعداد بسیار زیادی از کاربران فضای مجازی و خلبانان فعال در سیستم حمل‌ونقل هوایی کشور چین پس از تماشا این ویدئو گفتند: «گرچه خلبان و کمک خلبان هر دو کار اشتباهی مرتکب شدند ولی مدیران چینی باید هرچه زودتر فکری برای کم کردن ساعات کاری خلبانان و دیگر خدمه پرواز کنند تا از بروز هرگونه حادثه‌ای جلوگیری شود.»

مقامات چینی با رد ادعا‌های مطرح شده در خصوص ساعات کاری خلبانان، گفتند: «خلبان ونگ در صورت احساس خستگی شدید باید این موضوع را به کمک خلبان اطلاع می‌داد و پس از آن با رعایت استاندار‌های کامل ایمنی برای استراحتی کوتاه می‌رفت ولی او نه تنها موضوع را با همکار خود مطرح نکرده است بلکه با به خطر انداختن ایمنی پرواز بر روی صندلی خود خوابید.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

شوکه شدن مسافران از فرود هواپیما در یک کشور اشتباهی!

مخالفت رهبر انقلاب با اقدام کوته فکرانه دولت موقت+فیلم

شیر دادن مهماندار زن سوژه رسانه ها شد+عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha