معمای ناتمامِ «تمام شد!»+عکس

معمای ناتمامِ «تمام شد!»+عکس

به گزارش سراج24، «معمای مرد سامرتنی» پرونده‌ حل نشده ای است که داستان اش از این قرار است ساعت ۶:۳۰ صبح یکم دسامبر ۱۹۴۸ در کنار ساحل سامرتن در استرالیا، مردی مرده پیدا شد. زمانی که با پلیس تماس گرفته شد، جسد روی شن‌‌ها قرار داشت، در حالی که سرش به سکویی تکیه داده شده و پاهایش رو به دریا قرار گرفته بود و پلیس هیچ نشانه‌ای مبنی بر تعرض نسبت به جسد و هیچ مدرک شناسایی از مقتول پیدا نکرد. کفش‌‌های مرد به‌ طور عجیبی تمیز بود.

ماجرای مرموز مرگ مرد استرالیایی + عکس

کالبدشکافی اعضای بدن نشان داد که او مسموم شده است، اما هیچ نشانه‌ای از باقی مانده سم در بدن یافت نشد.چهار ماه بعد از پیدا شدن جسد و در پی تحقیقات جدی‌تر پلیس، معما کمی پیچیده‌تر شد. کاغذی کوچک و لوله شده که کلمات Tamam Shud (تمام شد) از صفحه آخر رباعیات خیام روی آن چاپ شده بود، در جیب مخفی داخل جیب شلوار مرد پیدا شد. تصویری از کاغذ در رسانه‌ها برای عموم منتشر شد، تا این که مردی اطلاع داد نسخه‌‌ای از کتاب رباعیات، ویرایش اول، ترجمه «ادوارد فیتزجرالد» را در پشت ماشینش و در شب ۳۰ نوامبر ۱۹۴۸ یافته ‌است و از این که این کتاب چگونه در ماشین قرار داده شده است، اظهار بی اطلاعی کرد.

کتاب پیدا شده، فاقد کلمه «تمام شد» در آخرین صفحه‌اش بود و آزمایش‌ها نشان می‌داد کاغذ، از همین کتاب بوده‌است. در بخشی از کتاب نشانه‌هایی دیده می‌شد که شامل پنج خط مدادی با حروف بزرگ انگلیسی بود و روی خط دوم آن، خط کشیده شده بود که احتمالاً رمز بودند. متخصصان در رمزگشایی متن ناموفق بودند. در پشت کتاب شماره تلفن زنی بود که ظاهرا در محلی نزدیک به پیدا شدن جسد، به شغل پرستاری مشغول بود. زن در ادعایی به پلیس گفت که در طول جنگ جهانی دوم در بیمارستانی در سیدنی کار می‌کرد و یک نسخه کتاب رباعیات را به یک ستوان به نام «Alfred Boxall» داده است. پلیس بدون هیچ شکی مرد مرده را همان «بوکسال» فرض کرد اما نه تا زمانی که بوکسال را زنده و با همان کتاب اهدایی پرستار و بدون پارگی پیدا کردند، آن هم با عبارت کامل و دست نخورده «تمام شد» در صفحه آخرش!

بعد از بیش از 70 سال این معما و هویت مرد مرده همچنان برای پلیس استرالیا حل نشده است. حتی مارک لباس های تن مرد نیز در هیچ فروشگاهی در جهان ثبت نشده بود. آیا این مرد از فضا آمده بود؟ آیا مرد سامرتنی همزاد آن سرباز بود؟ آیا او در فضا سفر کرده بود؟ یا کل داستان یک انتقام گیری عاشقانه بود؟ با توجه به جذابیت این داستان سازندگان سریال «فارگو» نیز تصمیم گرفتند یک فصل سریال شان را بر اساس این پرونده مرموز بسازند.

انتشار این خبر مبنی بر تایید محتوای آن نمی باشد و صرفا جهت سرگرمی است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ماجرای ویال‌های خالی واکسن کرونا زیر ذره‌بین دیوان محاسبات

قاتل مسئول عمرانی حرم امامزاده صالح (ع) دستگیر شد

قاتل اردبیلی بالای چوبه دار نرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha