بازیکنان تیم فوتبال سایپا اعتصاب کردند

بازیکنان تیم فوتبال سایپا اعتصاب کردند

به گزارش سراج24، محمد دایی مربی تیم فوتبال سایپا تهران، درباره اعتصاب بازیکنان تیم سایپا تهران و تمرین نکردن آن‌ها در فاصله ۳ روز مانده تا دیدار با تراکتورسازی بیان کرد: بازیکنان ما از مدت‌ها پیش قصد اعتصاب داشتند، اما با توجه به اینکه نیمه نهایی جام حذفی و پلی آف لیگ قهرمانان آسیا را پیش رو داشتیم با اصرار ما این کار را انجام ندادند. دیگر امروز نتوانستیم مانع آن‌ها شویم و بازیکنان سایپا در تمرین شرکت نکردند.

او ادامه داد: متاسفانه هیچ یک از قول‌ها و وعده‌های مسئولان باشگاه عملی نشده است و اگر پرداخت نشدن پاداش‌ها و مطالبات بازیکنان را کنار بگذاریم عملی نشدن وعده مدیران باشگاه سبب متلاشی شدن تیم سایپا شده است. ۳ بازیکن تاثیرگذارمان را از دست دادیم که جزء مهره‌های کارسازمان بودند، اما هر چه به مدیران باشگاه کمبود‌ها را گفتیم و اعلام کردیم این تیم برای حضور در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا چه ضعف‌هایی دارد و در چه نقاطی باید تقویت شود هیچکس گوش نکرد و بازیکنان مد نظر کادرفنی جذب نشدند.

دایی افزود: وضعیت باشگاه داری در فوتبال ایران مانند همین بحث آقازاده‌ها است. برخی باشگاه‌ها پول، امکانات، حمایت دولت، زمین تمرین خوب، بازیکنان با کیفیت در اختیار دارند و بسیاری از باشگاه‌ها هم فقیر و بدبخت هستند. باشگاه سایپا هم فقط در ظاهر مشکلی ندارد، اما باور کنید هیچگونه امکاناتی نداریم و هر روز مانند آواره‌ها زمین تمرین عوض می‌کنیم.

مربی تیم فوتبال سایپا تصریح کرد: وقتی هیچکس به باشگاهی مانند سایپا کمک نمی‌کند اینگونه باشگاه‌داری به صلاح مملکت نیست. من مانده ام برخی باشگاه‌ها چگونه می‌توانند با پرواز‌های اختصاصی و تزریق پول راهی رقابت‌های آسیایی شوند و هیچگونه مشکلی حس نکنند، اما سایپا به دلیل اینکه ۳ بازیکنش نفری ۱۵۰۰ دلار در جیبشان نیست باید التماس کند. بازیکنان برخی باشگاه‌های ما قبل از هر بازی انواع و اقسام پاداش‌ها را دریافت می‌کنند، اما جلوی بازیکن سایپا را در فرودگاه می‌گیرند.

دایی افزود: تا ۱۰ ساعت قبل از پرواز به قطر بلیت هواپیما نداشتیم و در یکی از ضعیف‌ترین هتل‌های قطر مستقر شدیم. بازیکنان سایپا حس نداشتند که در رقابتی بین المللی شرکت کنند و بازی پلی آف لیگ قهرمانان مقابل تیم متمولی مانند الریان برای آن‌ها هیچ تفاوتی با بازی‌های معمولی لیگ برتر نداشت. باشگاه سایپا این حس و شخصیت آسیایی بودن را برای بازیکنانش به وجود نیاورده بود، اما باشگاهی هم در همین لیگ ایران وجود دارد که بازیکنانش برای حضور در آسیا بیشترین پاداش‌ها را گرفتند، با پرواز چارتر سفر می‌کنند و در بهترین هتل‌ها مستقر می‌شوند چرا که آن‌ها آقازاده و ما بچه یتیم هستیم.

او افزود: از الان به بعد مدیران باشگاه و شرکت سایپا باید برای تیم تصمیم بگیرند و ما نمی‌توانیم برای تمرین کردن التماس بازیکن را بکنیم. علی دایی تا اینجا تیمش را کشانده است، اما از همه طرف تحت فشار هستیم. اینگونه تیمداری نه به سود مدیران باشگاه‌ها است و نه به سود فوتبال مملکت.

دایی در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به دلایل شکست سایپا مقابل داماش گیلان در نیمه نهایی جام حذفی گفت: فدراسیون فوتبال یک جام را مفت و مجانی از دست ما گرفت و در حالی که باید به فینال مسابقات صعود می‌کردیم برای برگزاری بازی با داماش عجله کرد. چه دلیلی دارد یک بازی نیمه نهایی به این سرعت برگزار شده و دیدار سپاهان- پرسپولیس ۳ ماه دیگر.

او ادامه داد: برای بازی ما با داماش هم داور بی تجربه‌ای انتخاب کردند که گل سالم سایپا را قبول نکرد و پنالتی مان را هم نگرفت. دلیلش هم مشخص بود چرا که داور با اولین فحش ناموسی هواداران داماش دست و پایش را گم کرد و از همه چیز ترسید. چه دلیلی داشت که برای این بازی یک داور باتجربه انتخاب نکردند. آقایان از اول به ما می‌گفتند به زمین نیاییم تا تیم مورد علاقه شان به فینال برسد.

مربی تیم فوتبال سایپا درباره اینکه آیا علی دایی با این وضعیت همچنان به فعالیتش در تیم سایپا ادامه می‌دهد یا خیر، گفت: این وضعیت از اول فصل وجود داشته و علی دایی با وعده به بازیکنان توانست آن‌ها را در تیم نگه دارد. دیگر از این به بعد همه چیز دست باشگاه است و با استعفای علی دایی هیچ چیز درست نمی‌شود. در هر تیمی بودیم مانند صبا، راه آهن، نفت و پرسپولیس چنین وضعیتی وجود داشته است، اما این وضعیت فوتبالمان است. علی دایی در شرایطی سخت‌تر نفت تهران را به قهرمانی جام حذفی رساند و سهمیه آسیا گرفت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ناراحتی آبی پوشان از بدقولی مدیران در عدم پرداختی مطالبات

آرای جدید کمیته وضعیت بازیکنان

۲۰ بازیکن برای بازی با السد به اردو رفتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha