اندر احولات نمره ۱۹.۵ روحانی

 اندر احولات نمره ۱۹.۵ روحانی

به گزارش سراج24، حسن روحانی در مراسم بهره‌برداری از فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس با اشاره به مشکلات اقتصادی گفت: انصاف نیست شاگرد که در کلاس همه نمره‌هایش 20 است یک روز 19.5 گرفت ما همه 20 ها را فراموش و وی را سرزنش کنیم. حتی اون 19،5 را هم فراموش کنیم و بگوییم که نیم نمره کم شده است. این نه انصاف است، نه مروت است و نه وطن پرستی، نه عشق به انقلاب و نه اخلاق اسلامی است.

آقای رئیس جمهور اجاز دهید مردم به شما نمره واقعی بدهند!

رئیس جمهور در حالی این سخنان را مطرح کرد که توسط امام جمعه بندرعباس نیز در هرمزگان مورد انتقاد قرار گرفت. آیت‌الله غلامعلی نعیم آبادی در جلسه شورای اداری استان هرمزگان با انتقاد از وضعیت نامناسب معیشتی مردم اظهار داشت: «مشکلات معیشتی مردم با تعارفات حل نمی‌شود و نیاز است رئیس جمهور برای سفره مردم نیز یک علی برکت الله بگوید.»

همچنین رئیس جمهور با اشاره به اینکه یکی از دلایل قاچاق ارزانی آن جنسی است که قاچاق می‌شود، گفت: «هنگامی که گازوئیل در کشور لیتری ۳۰۰ و بنزین ۱۰۰۰ تومان است و در دیگر کشور‌ها رقمی بالاتر دارد، معلوم است که قاچاق می‌شود.»

این سخنان مورد انتقاد بسیاری از افراد حتی برخی از سلبریتی‎هایی که وی را در انتخابات سال ۹۶ حمایت کردند، قرار گرفت.

از سوی دیگر «حسن رحیم پورازغدی»، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به دانشجویانی که از او پرسیده بودند، آخرین خبری که از شورای عالی انقلاب فرهنگی دارد، چیست؟ گفت: «آخرین خبری که شنیده ام این است که رییس شورا چند نفر را نام برده و گفته این‌ها دیگر نباید به شورا بیایند و شاید یکی دو ماه دیگر نیز این جلسات تشکیل نشود؛ اما من خود از صحت و سقم این اخبار مطمئن نیستم.»

البته پیشتر اخباری ضد و نقیض در خصوص مجادله و چالش روحانی و «عزت الله ضرغامی» عضو شورای عالی فضای مجازی در جلسه این شورا، منتشر شد که روحانی خواهان اخراج ضرغامی شده بود.

اما در این شرایط با توجه به مشکلات مضاعفی که هر روز سونامی گونه کشور را در می‌نوردد آنچه بیش از هر چیز نیاز کشور است، واقعیت گرایی است. درواقع به نظر می‌رسد که تا دولت به طور واقع بینانه‎ای به مشکلات کشور نگاه نکند نمی‌تواند برای آن برنامه ریزی لازم انجام دهد و مشکلات را مرتفع سازد.

اینکه مردم در صف گوشت می‌ایستند و قیمت اجناس بعضا تا سه برابر افزایش داشته است و سفره مردم هر روز کوچک و کوچکتر می‌شود، موضوعی نیست که بتوان آنرا در نظر نگرفت و نمره ممتاز به خود داد.

از سوی دیگر این مردم هستند که به دولت باید نمره بدهند نه دولتی‌ها به خودشان. قطعا هیچ ماست بندی نمی‌گوید ماست من ترش است، اما اگر عملکرده هر یک از وزارتخانه‌های دولت دهم را مورد بررسی قرار دهیم به نمره‌ای که رئیس جمهور به عملکرد آن‌ها داده نمی رسیم! جالب اینجاست که به سبب همین عملکرد بوده که دولت در چند ماه پیش با فشار مجلس دست به ترمیم ساختار خود زد و حتی برخی از وزیران شاخص از جمله «سید حسن قاضی زاده هاشمی» نیز با استعفا از دولت جدا شدند.

مشخص نیست که رئیس جمهور این نمره را بر چه اساسی به دولت داده است شاید مشاوران وی اطلاعات غیر واقعی به او می‌دهند، اما باید گفت که دولت با نیم نمره هم کارش حل نمی‌شود چراکه نمره دولت ۱۹ و نیم نیست و بیشتر نمرده مردودی در خصوص عملکرد وزارتخانه‌های مختلف گرفته است. اینکه دیده می‌شود در سال جدید قیمت‌ها رکورد نجومی می‌زنند و خودروی قدیمی که در کشور زادگاه خود از رده خارج شده است امروز ۵۰ میلیون تومان قیمت گذاری می‌شود، قطعا یک جای کار اشکالی اساسی دارد.

به هر جهت دولت نمی‌تواند با تمجید از خود و حرف درمانی که دیگر برای مردم باورپذیر نیست دل ملت ایران را بدست بیاورد بلکه بایستی مردم با گوشت و پوست و استخوان خود عملکرد مثبت دولت را ببیند و لمس کنند و قطعا اگر این موضوع را مشاهده کنند نیازی به حرف درمانی و تبلیغات دولت نیست و مردم قدردان زحمات دولتمردان خواهند بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رهبر انقلاب بر پیکر حجت‌الاسلام فاطمی‌نیا نماز میت اقامه کردند

گاف بزرگ شبکه ضد انقلاب/ کلیپ هجوم و غارت فروشگاه‌ها در قزوین کذب است

جمعی از کارگران سراسر کشور با رهبر انقلاب دیدار کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha