مهدی فضائلی:

نسل امروز انقلاب مسئولیت خود را با مدیریت علمی پیش می‌برد و ایران را قدرتمندتر می‌کند

نسل امروز انقلاب مسئولیت خود را با مدیریت علمی پیش می‌برد و ایران را قدرتمندتر می‌کند

مهدی فضائلی کارشناس برجسته‌ی امور سیاسی در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی بیانیه‌ی مهم رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب اسلامی گفت: یکی از محورهای مهم در این بیانیه پیشرفت است و مخاطب اصلی آن جوانان هستند. در این بیانیه از جوانان درخواست شده است محور اصلی پیشرفت در زمینه‌های مختلف باشند. در دو دهه‌ی اخیر، کشور در حوزه‌های علمی پیشرفت‌های بزرگی داشته است و در این بیانیه انتظار از جوانان این است که در بسیاری از زمینه‌های دیگر به این صورت رشد داشته باشند.

وی ادامه داد: کشور ما بدون پیشرفت در زمینه‌هایی که رهبر معظم انقلاب در این بیانیه مطرح کردند، نمی‌تواند به عنوان یک قدرت برتر در جهان مطرح شود. لزوم این‌که عضوی از اولین قدرت‌های تاثیرگذار و مهم در جهان باشیم، این است که در محورهایی که رهبر انقلاب به آن‌ها اشاره کردند، جدی کار کنیم و توسعه یابیم.

این کارشناس امور سیاسی درباره‌ی الزمات عملی شدن این بیانیه و پیشرفت جامعه به ذکر چند نکته پرداخت و بیان کرد: یکی از الزامات به‌کار گرفته شدن این بیانیه، درست فهمیدن آن است. متن بیانیه باید به دفعات خوانده شود و نکات آن درست فهمیده شود. این بیانیه، از متن عمیقی تشکیل شده است و می‌دانم تک تک کلمات آن با دقت فراوان انتخاب شده است.

فضائلی افزود: رهبر معظم انقلاب با همه‌ی ویژگی‌های برجسته‌ی شخصیتی خود این بیانیه را نوشته است و ما نباید از کنار آن به سادگی بگذریم. لازم است که با ژرف‌نگری آن را مطالعه کنیم و برای عملی شدن آن برنامه‌ریزی دقیق داشته باشیم.

وی اراده‌ی جدی برای پیگیری و تحقق این بیانیه را یکی دیگر از الزامات دانست و خاطرنشان کرد: این موضوع فقط به دولت مربوط نیست. درست است که دولت‌ها بخش عمده‌ی اجرای این مسائل را به گردن دارند، اما چون متن این نامه غالبا خطاب به جوانان بوده است انتظار می‌رود که جوانان میهن ما معطل دولت و مجموعه های مختلف دیگر نشوند. 

این کارشناس امور سیاسی در ادامه تصریح کرد: جوانان اگر عملی از نهادها ندیدند باید با توان جهادی و انقلابی خود وارد شوند و میدان را به دست گیرند. مسئولان هم باید خود را موظف بدانند که بستر لازم را برای تحقق این بیانیه و کمک کردن به جوانان کشور فراهم کنند.

فضائلی افزود: همان‌طور که در 4 دهه‌ی گذشته اکثر پیشرفت‌ها از دفاع مقدس گرفته تا همه‌ی پیشرفت‌های علمی و هسته‌ای مدیون جوانان انقلابی در بخش‌های مختلف بوده است، ادامه راه هم با چنین جوان با نشاطی پیموده خواهد شد. جوانان امروز و فردا باید خود را آماده‌ی پذیرش مسئولیت‌های بزرگ کنند و از طرفی مسئولین نسل اول و دوم انقلاب هم باید جهت واگذاری مسئولیت‌هایشان به جوانان اقدام جدی داشته باشند.

مهدی فضائلی در پایان گفت: ما در گذشته تجربه‌ی آن‌چنانی برای مدیریت و پیشرفت در زمینه‌های مختلف در دست نداشتیم و از آغاز انقلاب شروع به پایه‌ریزی آن کردیم. تفاوت نسل امروز در این است که وقتی مدیریت را به دست می‌گیرند، مسئولیت خود را با مدیریت علمی و کارشناسی‌شده پیش می‌برند و همین موضوع قطعا ایران را در آینده جزو کشورهای قدرتمند خواهد کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

توافقنامه ایران و سوریه تا سه ماه آینده اجرایی می شود

ریزش حصارهای اطلاعاتی+ویدئو

توان پهپادی ایران اسرائیلی‌ها را وحشت‌زده کرده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha