معاون سازمان راهداری:

تا تیرماه ۹۸ همه دروازه‌های عوارضی آزادراه‌های کشور زیر پوشش سامانه یکپارچه قرار می‌گیرند

تا تیرماه  ۹۸ همه دروازه‌های عوارضی آزادراه‌های کشور زیر پوشش سامانه یکپارچه قرار می‌گیرند

به گزارش سراج24، خداداد مقبلی معاون سازمان راهداری گفت: تا پایان سال چهار آزادراه تهران- ساوه، تهران- قم، قزوین- رشت و قزوین- زنجان به طور آزمایشی زیر پوشش سیستم یکپارچه اخذ عوارض الکترونیکی قرار می‌گیرند.

وی افزود: تا تیرماه سال ۹۸ همه دروازه‌های عوارضی آزادراه‌های کشور زیر پوشش این سامانه قرار می‌گیرند. در سیستم اخذ عوارض الکترونیکی یا «یی. تی. سی» عوارض بدون توقف پرداخت می‌شود. در این حالت برچسبی روی شیشه خودرو نصب و حین تردد از دروازه‌های عوارضی، بدون توقف در محل، عوارض از حساب شخصی مالک خودرو کسر می‌شود.از فواید این سامانه پرداخت آسان عوارض و کاهش استهلاک خودرو، خرابی روسازی آسفالت، زمان سفر و مصرف سوخت است.

معاون سازمان راهداری افزود: به روال عادی در دوران بهره‌برداری از آزادراه‌ها باید ۱۰ درصد درآمد حاصل و همچنین ۱۵ درصد هزینه‌های دریافتی از عوارض تردد صرف نگهداری آزادراه‌ها شود.

به گفته وی، ۷۵ درصد کل عوارض دریافتی نیز باید صرف استهلاک اصل و سود سرمایه‌گذاری طرف مشارکت در دوران مشارکت شود و سرمایه گذار این درصد را از عوارض دریافتی به حساب خود واریز کند.

مقبلی گفت: وزارت راه و شهرسازی در سنوات گذشته با همکاری بانک مسکن به طور آزمایشی سامانه‌ای را برای اخذ عوارض الکترونیکی در یک یا دو گیت آزادراه تهران- قم و همچنین آزادراه تهران- پردیس و آزادراه اهواز- بندر امام خمینی (ره) آماده کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیش از ۲هزار و ۲۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور در دست بهره‌برداری است

ترافیک پشت عوارضی آزادراه‌ها برطرف می‌شود

تردد در اتوبان تهران-کرج پولی می‌شود؟

1 نظر

ارسال نظر

capcha