شفر: لیگ ایران از آفریقای جنوبی بهتر و فیزیکی‌تر است

شفر: لیگ ایران از آفریقای جنوبی بهتر و فیزیکی‌تر است

به گزارش سراج24، به نقل از باشگاه استقلال، وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از دیدار مقابل پارس جنوبی جم گفت: شروع صحبت‌های من با ابراز ناراحتی از حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان است و به مردم ایران تسلیت می‌گویم. حریف ما تیمی محکم و قدرتمند است. ما باید پاس‌های بلند آن‌ها را متوقف کنیم. در بازی رفت به همین دلیل بازی را واگذار کردیم. باید سریع و محکم بازی کنیم و به ویژه در زدن ضربات آخر و موقعیت سازی در زمین حریف سریع و محکم باشیم.

شفر: می‌خواهیم استقلال جدیدی بسازیم/ بهترین بازیکن برنده نیست

او گفت: چند روز قبل در تمرین گفتم که قرار است با مدیرعامل باشگاه صحبت کنیم. شب گذشته ما جلسه خوبی داشتیم و درباره همه مسائل و کار‌هایی که باید انجام دهیم، صحبت کردیم. می‌خواهیم استقلال جدیدی بسازیم و قبلا نیز این موضوع را گفته بودم. مهم این است که ما مشکلات را حل کنیم. به او گفتم من می‌خواهم با تجربه‌ای که در فوتبال دارم، کمک کنم. برای من و مدیرعامل باشگاه، استقلال در جایگاه اول است و مطمئن باشید هیچکس نمی‌تواند در این خانواده موضوعی درست کند.

او تصریح کرد: در بازی قبل تنها یک اشتباه داشتیم. در خانه حریف بازی می‌کردیم و روی اشتباهی که باعث ضد حمله حریف شد، گل خوردیم. فردا باید در میانه میدان بازی را کنترل کنیم و با همه وجود تلاش کنیم. باید همه کار‌هایی که در تمرین می‌کنیم را در زمین اجرا کنیم. فردا امیدوارم هواداران در ورزشگاه حاضر شوند. ما به حمایت آن‌ها نیاز داریم و می‌خواهیم با حمایت یار دوازدهم خود با قدرت بیشتری به زمین برویم.

شفر خاطر نشان کرد: بازیکنان جدید دیر به ما اضافه شدند. ایسما به تمرینات بیشتری نیاز دارد تا از نظر بدنی به آمادگی بیشتری برسد. پاتوسی نیز همین وضعیت را دارد. هر ۲ به علاوه منشا کیفیت فنی خوبی دارند. ما در زمان تعطیلات عملکرد همه آن‌ها را در یک سایت تخصصی به دقت زیر نظر داشتیم. ایسما یک مدت در تعطیلات بود، اما پاتوسی در لیگ آفریقای جنوبی بازی می‌کرد و در شرایط مسابقه بود. لیگ ایران از آفریقای جنوبی بهتر و فیزیکی‌تر است. پاتوسی باهوش است و پاس‌های خوبی می‌دهد و ایسما نیز برای ما گل زد و کیفیت فنی خوبی دارد، اما برای ۹۰ دقیقه آماده نیست و اختصاصی با او تمرین می‌کنیم تا آماده شود. منشا از نظر بدنی شرایط بهتری دارد و هر سه می‌توانند بعد از آماده شدن به ما کمک کنند.

سرمربی استقلال گفت: مجیدی مانند کولی، مارتین و طاهری عضو کادرفنی هستند. او شرایط جدیدی را به عنوان اولین تجربه کاری در یک تیم بزرگسال می‌گذارند. ما شماره یک و ۲ و ۳ نداریم. ما درباره مشکلات و نکات مثبت صحبت می‌کنیم. او به زبان فارسی صحبت و نکات را در زمان بازی به بازیکنان منتقل می‌کند. او بازیکن من در امارات بود و یک الگوی خوب برای بازیکنان ما است. او الگوی خوب برای صیادمنش، قائدی و آقایی است. حضور او خیلی برای ما خوب است و فرهنگ بازیکنان ایرانی را بهتر از ما می‌داند و یک روحیه خوب برای تیم ما است.

شفر: می‌خواهیم استقلال جدیدی بسازیم/ بهترین بازیکن برنده نیست

شفر اظهار کرد: پاتوسی شاید بازی کند. باید تمرین آخر خود را ببینیم. او خیلی مثبت و با روحیه است. حتی در دورانی که نمی‌توانست به میدان برود، در ورزشگاه حاضر شد و مرتب می‌گفت: چرا من بازی نمی‌کنم. او برای بازی کردن مشتاق است. او برای ۹۰ دقیقه شاید آماده نباشد و از الان نمی‌توانم چیزی بگویم و باید آخرین تمرین را ببینیم.

شفر تصریح کرد: من درباره همه مسائل با مدیرعامل صحبت کردم. یک لیست از مشکلات را به مدیرعامل باشگاه دادم. او و شما مشکلات ما را می‌دانید، اما نکته مهم این است که ما قدم به قدم مشکلات را با هم حل کنیم. ما نام بزرگ و هواداران زیادی داریم. هواداران ما در تبریز ۲۰۰-۳۰۰ نفر بودند که سنگ خوردند و ما باید برای آن‌ها کار کنیم و نباید فقط صحبت کنیم و باید برای آن‌ها کار کنیم و کار کنیم. مشکلات مدیرعامل را می‌دانیم. افراد زیادی هستند که استقلال را دوست دارند و آن‌ها نیز باید کمک کنند تا مشکلات حل شود.

شفر: می‌خواهیم استقلال جدیدی بسازیم/ بهترین بازیکن برنده نیست

او خاطر نشان کرد: ما لیگ قهرمانان آسیا را در پیش داریم. سال گذشته گروه بسیار سختی داشتیم و امسال گروه بسیار سختی را داریم. الهلال و الدوحیل پول‌های زیادی خرج کردند، اما بهترین بازیکن برنده نیست و بهترین تیم برنده می‌شود و ما تیم خوبی هستیم. فردا برای ما و بازی با پارس جنوبی از همه چیز مهم‌تر است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

خطیر اسناد دلالی‌های وینفرد شفر را افشا کرد

سرمربی آلمانی و سابق استقلال از آبی پوشان پایتخت به فیفا شکایت می کند

سرمربی سابق استقلال هدایت یک تیم اماراتی را بر عهده گرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha