دبیر کمیسیون صنایع مجلس:

مسئول برخورد با مسببان افزایش قیمت خودرو در بازار عوامل نظارتی هستند نه مجلس

مسئول برخورد با مسببان افزایش قیمت خودرو در بازار عوامل نظارتی هستند نه مجلس

سید جواد حسینی‌کیا دبیر کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در کفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی گران شدن قیمت خودرو گفت: گرانی خودرو در این روزها به خودروسازان مربوط نیست و عامل این گرانی بازار است. وزارت صنعت مبنایی گذاشت که در آن قیمت خودرو 5 درصد کمتر از بازار عرضه شود که باید برای این مدیریت چاره‌اندیشی جدی شود.

وی در ادامه گفت: بخشی از کمبود قطعات در بخش قطعه‌سازان تامین شد و بخش دیگری مشکل نقدینگی داشت که دولت 4000 میلیارد تومان به آن‌ها کمک کرد. هر شرکت 2000 میلیارد دلار دریافت کردند تا بخشی از بدهی‌های خود را پرداخت کنند و مشکل سرمایه‌ی در گردش آن‌ها برطرف شود.

دبیر کمیسیون صنایع مجلس اظهارد اشت: مسئله‌ی گرانی خودرو که در این روزها فشار زیادی بر مردم وارد کرده است، باید توسط نهادهای نظارتی مثل سازمان بازرسی کشور و نهاد تعزیرات حکومتی بررسی شود و با عوامل آن که در بازار هستند برخورد شود.

حسینی‌کیا در پایان تاکید داشت: گرانی خودرو اگر توسط خودروساز اعمال می‌شد، حتما مجلس و کمیسیون صنایع به آن ورود پیدا می‌کرد و با آن مقابله می‌کرد. اما چون نوسانات قیمت از بازار خودرو ایجاد شده، عوامل نظارتی باید با مسببان و دلال‌ها برخورد و مقابله داشته باشند.

انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

اگر اقدام جدی جهت حفظ ارزش پول ملی صورت نگیرد قیمت خودرو دوباره افزایش می‌یابد/ قیمت خودرو هیچ‌وقت به قیمت قبلی برنمی‌گردد

حلیم پنبه‌ای حقیقت دارد!

مردم دانستند که قیمت یک ماشین این رقم‌های نجومی نیست/ گرفتار سقف کاذب در قیمت خودروها شدیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha