ابوشریف:

علت قتل یاسر عرفات استفاده از خمیر دندان آلوده به سم بود

علت قتل یاسر عرفات استفاده از خمیر دندان آلوده به سم بود

به گزارش سراج24، بسام ابوشریف، مشاور سابق رئیس سابق تشکیلات خودگردان فلسطین، در مصاحبه با شبکه «A. ONE TV» چگونگی ترور  یاسر عرفات، را فاش کرد.

او در این مصاحبه فاش کرد علت قتل یاسر عرفات استفاده از خمیر دندان آلوده به سم بود و هر زمان که مسواک می‌زد مقداری سم وارد لثه و سپس خون او می‌شد.

 مشاور سابق رئیس سابق تشکیلات خودگردان فلسطین افزود: به یاسر عرفات قبل از مرگش گفته بودم که توطئه‌های برای قتل او وجود دارد، اما کسی توجه نکرد. یاسر عرفات خجالت می‌کشید پیشنهاد‌های من را بپذیرد که در آن از توصیه‌های به وی درباره خوردن غذا و دارو ارائه کرده بودم. من و خانواده‌های داوطلب بودیم برای او غذا درست کنیم و داروهایش را به او بدهیم. در این ارتباط هم نامه مکتوبی هم برای او (عرفات) فرستادم، اما رئیس آن را به اطرافیان خود محول کرد.

ابو شریف افزود: برخی اطرافیان یاسر عرفات تلاش کردند نامه مرا به عرفات را تکذیب کنند.

او  اضافه کرد یک خبرنگار صهیونیست تصمیم تل‌آویو برای قتل عرفات را به او اعلام کرده بود. این مشاور عرفات  گفت: یک خبرنگار آمریکایی بعدا به من گفت عرفات با سم تالیوم به قتل رسیده است.

مشاور سابق عرفات در بخشی دیگر از این مصاحبه با تأکید بر اینکه کنفرانس ورشو شکست خورده است و توصیف توافقنامه سازش اسلو به عنوان یک اشتباه بزرگ گفت هدف جنبش جهانی صهیونیسم، نابودی آرمان ملت فلسطین است.

این مقام پیشین فلسطینی، حضور فلسطینی‌ها در نشست اسلو را اشتباهی بزرگ خواند به ویژه اینکه در همان زمان توافق با صهیونیست‌ها یک تله بود.

ابوشریف که مبارز سابق فلسطینی نیز بود، تأکید کرد ملت فلسطین این آمادگی را دارد برای آزادی خود جان دهد. او گفت ائتلاف مقاومت عربی همچنان عزت و کرامت شهروندان عربی از منطقه خلیج فارس تا اقیانوس اطلس را درک می‌کند.

بسام ابو شریف درباره مسئله سوریه نیز گفت: اسرائیل پس از آموزش نظامی گروه‌های تروریستی، آنان را به سوریه اعزام و سلاح در اختیار آنان قرار داد.

وی با اشاره با اقدام برخی‌ها در تحریف حقایق درباره یاسر عرفات به اعتبار اینکه اسلو مسیری برای تشکیل کشور مستقل فلسطین خواهد بود، افزود: اسرائیل تحت هیچ شرایطی با تشکیل کشور فلسطین موافقت نخواهد کرد.

مشاور سابق عرفات در عین حال تأکید کرد محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، طرح معامله قرن (توطئه جدید صهیونیست‌ها و آمریکا علیه آرمان فلسطین) را قبول نخواهد کرد.

وی در ادامه گفت: فلسطینی‌ها در داخل اختلافی با هم ندارد و صرفا اختلاف میان دو جنبش فتح و حماس درباره تعدادی از وزرا است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پاسخ سختی به هرگونه تحرک رژیم صهیونیستی علیه ایران خواهیم داد

هرگونه اقدام احمقانه علیه ایران، با پاسخ قاطع مواجه می‌شود

کاردار انگلیس به وزارت خارجه احضار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha