حناچی:

ترافیک و آلودگی هوا از اصلی‌ترین چالش‌های شهرداری تهران است

ترافیک و آلودگی هوا از اصلی‌ترین چالش‌های شهرداری تهران است

به گزارش سراج24، پیروز حناچی شهردار تهران صبح امروز در نخستین جشنواره تجارب مدیران شهری که در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره به سامانه‌ای که امروز توسط معاونت منابع انسانی شهرداری در این مراسم رونمایی شد، گفت: این سامانه اصلی ترین ابزار ما برای تصمیم‌گیری خواهد بود، زیرا می‌تواند به صورت آنلاین در حوزه شفافیت و شناسایی استعدادهای درون سازمانی استفاده شود.

شهردار تهران با تأکید بر اینکه این حرکت باید گسترش یابد، اظهار کرد: دسترسی به اطلاعات اولین قدم برای دستیابی به گپ‌های سازمان‌ است و ما در سازمانی هستیم که بزرگترین سرمایه آن منابع انسانی می‌باشد.

حناچی تصریح کرد: ما حتی اصلی‌ترین منابع عادی را هم در اختیار منابع انسانی قرار می‌دهیم و باید به بهترین شکل از این  سرمایه‌ها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه برای اجرای چنین مأموریتی مشکلات زیادی خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: در این مسیر باید اهداف جدی داشته باشیم تا به اهداف خود برسیم.

شهردار تهران با بیان اینکه مراحل مدیریت دانش شامل انتقال، شروع، توسعه، پایش و بلوغ است، ادامه داد: ما در سازمانی هستیم که در حال حاضر ۶۵ هزار و ۹۳۰ نیرو در استخدام دارد و علاوه بر این تعدادی هم نیرو‌های شرکتی داریم.

حناچی با بیان اینکه هنگام آغاز به کار مدیریت جدید ۶۸ هزار نیرو داشتیم ادامه داد: تلاش می‌کنیم سیر نزولی این مسیر را طی کنیم تا میزان نیروی انسانی به عددی استاندارد برسد.

وی با بیان اینکه مدیریت دانش در سازمان شهرداری باید در همه حوزه‌های تخصصی بررسی شود، تأکید کرد: اثرگذاری این موضوع کمتر از آموزش نیست و لذا باید با جدیت دنبال شود.

شهردار تهران با اشاره به طرح‌های شهرسازی در شبکه شریان‌های اصلی گفت: در گذشته وقتی بزرگراه چمران به میدان توحید می‌رسید، اتصال آن به محور‌های دیگر بعید بود، ولی این اتفاق اکنون رخ داده است.

حناچی با اشاره به پروژه‌های یادگار امام و امام علی (ع) اظهار کرد: با ایجاد زیرگذر‌های این چنینی هزینه‌های تهویه را کم می‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه در چنین سازمانی تجربه‌های ناموفق هم باید به اشتراک گذاشته شود، بیان کرد: اگر یک اشتباه را دوباره تکرار کنیم دیگر عقل سلیم از ما نمی‌پذیرد و لذا مشارکت کارکنان در خلق ایده‌های نو بسیار تأثیرگذار است.

شهردار تهران با اشاره به برخی سازمان‌های متحول‌کننده مانند گوگل و مایکروسافت اظهار کرد: اینگونه سازمان‌ها برای ایده پردازی پرسنل روش‌های جدیدی را به کار می‌گیرد و از نگاه آن‌ها همه چیز قابل نقد است.

حناچی افزود: سازمان‌هایی که این امکانات را از خود می‌گیرند در چنبره گردونه باطل گرفتار می‌شوند که اجازه نمی‌دهد وضعیت سازمان بهبود یابد.

وی با تأکید بر اینکه یک سازمان باید برای حل مشکلات متفاوت فکر کرد، ادامه داد: سازمانی که اهل نقض تفکر باشد می‌تواند از چنبره‌های گرفتار شده رهایی یابد.

شهردار تهران در خصوص اصلی‌ترین چالش‌هایی که شهرداری با آن مواجه است، گفت:  ظرفیت نیرو نسبت به پست‌های سازمانی، منابع پایدار، سطح آرمان‌های سازمان و همچنین آلودگی هوا و ترافیک از مهم‌ترین چالش‌ها هستند.

انتهای پیام /

اخبار مرتبط

فتوای رهبر انقلاب درباره استفاده از وسیله نقلیه شخصی در هنگام آلودگی هوا

حواشی قتل همسر شهرار سابق تهران

صحنه قتل، همسر محمدعلی نجفی در وان خونین حمام منزلش+تصویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha