آخرین وضعیت دریاچه ارومیه

آخرین وضعیت دریاچه ارومیه

به گزارش سراج24، بر اساس مطالعات پایه منابع آب کارگروه احیای دریاچه ارومیه سطح تراز دریاچه ارومیه تا به امروز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۰.۳۹ متر افزایش را نشان می‌دهد.

بر همین اساس حجم آب موجود در دریاچه نیز با افزایش ۲.۰۸ میلیارد مترمکعبی رو به رو بوده است.

بر اساس گزارش‌های کارگروه احیای دریاچه ارومیه، تراز سطح آب دریاچه در روز ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ به ۱۲۷۰.۷۸ سانتی متر از سطح دریا رسید. این تراز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۰.۳۹ سانتیمتر افزایش و نسبت به میانگین دراز مدت، ۳.۸۵ متر کاهش یافته است.

براساس این گزارش وسعت دریاچه ارومیه در روز ۲۷ بهمن ماه سال جاری ۲۲۲۲.۶۶ کیلومتر مربع بود که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته ۳۰۱۸ کیلومتر مربع کاهش و نسبت به میانگین دراز مدت ۲۱۹۲.۲۲ کیلومتر مربع کاهش یافته است.لازم به ذکر است که حجم آب موجود در دریاچه ارومیه در روز ۲۷ بهمن ماه سال جاری، ۲.۰۸ میلیارد مترمکعب بوده است که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۱.۲۲۷ میلیارد مترمکعب افزایش داشته و نسبت به میانگین دراز مدت ۱۴ میلیارد مترمکعب کاهش یافته است؛ بنابراین تراز سطح آب دریاچه ارومیه در تاریخ ۲۷ بهمن ماه سال ۹۷ حدود ۱۲۷۰.۷۸ متر و وسعت دریاچه ۲۲۲۳ کیلومتر مربع و همچنین اختلاف تراز با روز مشابه در سال ۹۳، ۱۲۷۰.۶۳ متر افزایش را نشان می‌دهد.

گفتنی است؛ عملیات اجرایی طرح ملی نجات دریاچه از سال ۹۳ آغاز شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

معرفی زنبور‌های بی‌عسل!

تأکیید روزنامه اصلاح طلب بر «جاسوسی زیست محیطی و تغییرات اقلیمی در ایران»

آبگیری ۲۵ تا ۳۰ درصدی تالاب های سیستان و استان فارس

0 نظر

ارسال نظر

capcha