تلاش هوآوی برای رسیدن به مقام برترین تولید کننده گوشی

تلاش هوآوی برای رسیدن به مقام برترین تولید کننده گوشی

به گزارش سراج24، هوآوی یکی از شرکت‌هایی است که در بین بقیه رقیبانش جایگاهی تثبیت شده دارد و به همین دلیل از اعتماد به نفس بالایی برخوردار است. ریچارد یو، رئیس هیئت اجرایی هوآوی قول داد که این شرکت از سامسونگ و اپل پیشی بگیرد و تا سال ۲۰۲۱ به بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در جهان تبدیل شود. از آن زمان، این شرکت چندین بار این هدف را مطرح کرده و در سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیون دستگاه فروخته است. پیشرفت هوآوی حتی زمانی بیشتر قابل توجه می‌شود که متوجه می‌شویم دولت ایالات متحده آمریکا کار‌های زیادی برای جلوگیری از فروش این محصولات این شرکت در کشورش کرده است.

با وجود این که هوآوی به دلیل شایعاتی، برای بعضی از مصرف کنندگان و شرکت‌ها به عنوان جاسوس در نظر گرفته شده است، این شرکت هنوز امیدوار است که از سامسونگ در سال جاری برای رسیدن به رهبر جهانی گوشی‌های هوشمند، پیشی بگیرد. طبق گفته Digitimes، این شرکت قصد دارد بیش از ۲۵۰ میلیون گوشی هوشمند در سال جاری و ۳۰۰ میلیون در سال آینده عرضه کند. سال گذشته هوآوی با یک تلفن همراه برتر که در میان بهترین‌ها بود، به موفقیت زیادی دست پیدا کرد. مدتی پیش نیز هوآوی با عرضه گوشی P20 Pro دوربین سه‌گانه را معرفی کرد.

بخش طراحی تراشه HiSilicon Huawei این شرکت (پردازنده‌های Kirin که گوشی‌های هوآوی از آن‌ها استفاده می‌کند، در واقع توسط TSMC تولید می‌شوند) از شرکای خود درخواست کرده ظرفیت اضافی ارائه دهند. این کار برای انجام شده که به هوآوی کمک کند در سال جاری در صدر لیست برترین سازنده گوشی‌های هوشمند قرار گیرد. طبق گزارش IDC، سامسونگ در سال گذشته ۲۹۲.۳ میلیون تلفن را به فروش رساند، این رقم برای اپل ۲۰۸.۸ میلیون اعلام شده است. هوآوی نیز با فروش ۲۰۶ میلیون دستگاه در مقام سوم قرار گرفت.

در حالی که به نظر می‌رسید هوآوی یک هدف غیرمنتظره برای امسال خود در نظر گرفته است، اطلاعات دیگری به دست آمد که توسط آن‌ها ورق برگشت. سال گذشته، میزان فروش گوشی‌های هوشمند سامسونگ به میزان ۸ درصد کاهش یافت و اپل نیز ۳.۲ درصد کاهش قیمت داشت. هوآوی بزرگترین رشد را با بهبود ۳۳.۲ درصدی بین رقبایش داشت. اگر این روند در سال جاری ادامه یابد، هوآوی در لیست فروشندگان گوشی‌های هوشمند در مقام اول قرار می‌گیرد.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تنظمیات آسان‌تر نقاط اتصال در بروزرسانی جدید اندروید

بهترین تصاویر پس زمینه امروز +تصاویر

هوآوی به صورت رسمی نمی‌تواند از کارت‌های حافظه micro SD استفاده کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha