ابوالفضل قناعتی:

عده‌ای که ادعا دارند شهرداری بدهی زیادی داشته، از برگزاری یک جلسه‌ی دو طرفه واهمه دارند

عده‌ای که ادعا دارند شهرداری بدهی زیادی داشته، از برگزاری یک جلسه‌ی دو طرفه واهمه دارند

ابوالفضل قناعتی عضو سابق هیأت رئیسه‌ی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی ادعای بدهی 54 هزار میلیارد تومانی شهرداری سابق گفت: برای بررسی صحت و راستی میزان بدهی‌هایی که شورای پنجم شهر تهران اعلام می‌کند، در مرحله‌ی اول باید مشخص شود که این عدد بدهی را از کجا می‌آوردند و اعلام می‌کنند؟ آیا برای صحبت‌هایشان مستندات ارائه می‌کنند یا یا فقط بلدند حرف بزنند؟

وی افزود: اگر این موضوع فقط حرفی‌ست که هر چند وقت یک‌بار آن را به زبان می‌آورند تا مسائل اصلی را به حاشیه بکشانند، مسئولین حقوقی و قضائی کشور باید با آن‌ها برخورد جدی داشته باشند. نمی‌شود هرکس هر اتهام ناروایی را به افراد بزند و دستگاه‌های نظارتی هم برخورد جدی با آن‌ها نداشته باشند.

مدیرعامل سابق موسسه سازندگی شهید همت تصریح کرد: موضوع دیگری که باید در مرحله‌ی دوم اجرا شود این است که برای آخرین بار طرفین در یک جلسه‌ی رسمی با نمایندگان نهادهای نظارتی حاضر شوند و حرف‌هایشان را با مدارک مستند مطرح کنند و قائله را ختم کنند.

وی ادامه داد: آقای گودرزی معاون مالی شهردار سابق تهران اظهارات برخی از اعضای شورای پنجم را رد می‌کند و درخواست دارد تا در جلسه‌ای دو طرفه، افراد با مدارک مستند خود حاضر شوند. متاسفانه آن عده از اعضای شورای شهر که ادعا دارند بدهی شهرداری بسیار زیاد است هم‌چنان از برگزاری یک جلسه‌ی دو طرفه واهمه دارند.

عضو سابق هیأت رئیسه‌ی شورای شهر تهران اظهار داشت: زمانی که دکتر قالیباف شهردار تهران بود، هزینه‌ی مدیریت این کلان‌شهر بسیار گران بود. از طرف دیگر دولت‌ها هم به برخی تعهدات خود در قبال شهرداری تهران پایبند نبود. اما نحوه‌ی مدیریت شهردار، تهران را هر روز پیشرفته‌تر کرد. شهرداری برای برون رفت از مشکلاتی که در نهایت به دولت مختوم می‌شد، وارد فعالیت‌هایی شد که می‌توانست آن‌ها را انجام ندهد.

وی افزود: در این فعالیت‌ها بخشی از هزینه‌ها پرداخت و بخشی دیگر به عنوان بدهی باقی ماند. این بدهی‌ها چیز عجیبی نیستند و کاملا طبیعی هستند. در هر دوره‌ای به‌وجود آمده و در انتهای همان دوره هم پرداخت شده است.

مدیرعامل سابق موسسه سازندگی شهید همت عنوان کرد: همه‌ی زیرساخت‌ها و پروژه‌هایی که در دوره‌ی شهرداری آقای قالیباف ساخته شد، به عنوان دستاورد در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به نمایش گذاشته شد بدون این‌که اسمی از او برده شود. اگر برخی آقایان در شورای شهر تهران بدون مدرک مستند مدام تهمت بدهکاری می‌زنند، به این نکته هم اشاره کنند که وقتی برای مردم کار می‌کنیم نباید این مسائل را منتی بر سرشان قرار دهیم.

عضو سابق هیأت رئیسه‌ی شورای شهر تهران تاکید کرد: توسعه‌ی سرانه‌ی ورزشی، توسعه‌ی سرانه‌ی فضای سبز، ایجاد بیش از 200 کیلومتر متروی درون شهری و ساخت انواع پروژه‌های حمل و نقل و عمرانی از جمله پل، معابر زیرگذر و روگذر، اتوبان‌های یک یا دو طبقه و تونل‌ها از جمله اقداماتی بود که آقای قالیباف بدون کمک دولت‌ها انجام داد و برای هیچ کدام منتی بر سر مردم قرار نداد.

قناعتی در پایان خاطر نشان کرد: اعضای شورای قبلی و شهردار سابق با این‌گونه اقدامات شهر را زنده نگه داشتند تا مردم در رفاه باشند. آیا می‌توان در شهری که روزانه هزاران خودرو و وسیله‌ی نقلیه تردد دارد، بدون ایجاد پروژه‌های عمرانی و حمل و نقل کار کرد و به زندگی روزمره‌ی خود رسید؟ شورای چهارم و شهردار سابق تهران کار کردند تا مردم در رفاه باشند. طبیعتا برای ایجاد ابزاری که برای مردم رفاه بیاورد، بدهی‌هایی ایجاد می‌شود اما این باعث نشد که شورای قبلی و شهردار سابق پروژه‌ها را تعطیل کند یا پول آن‌ها را از جیب مردم بپردازد. در حال حاضر برخی افراد کم‌کاری خود را با مطرح کردن دروغ‌هایی مثل بدهی سنگین شهرداری، به حاشیه می‌برند.

انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

حجت الاسلام علوی تهرانی از بیمارستان مرخص شد

نصب تمثال شهدا در محله‌های جنوبی تهران

حجت‌الاسلام علوی تهرانی بر اثر ابتلا به کرونا بستری شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha