عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

موافقان پالرمو و cft می‌دانند که با تصویب این لوایح منفعتی نخواهیم داشت

موافقان پالرمو و cft می‌دانند که با تصویب این لوایح منفعتی نخواهیم داشت

حجت الاسلام محمود محمدی عراقی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی جلسه‌ی بررسی لایحه‌ی پالرمو گفت: در جلسه‌ی امروز مجمع، تعداد قابل توجهی از اعضا مخالف پیوستن به لایحه‌ی پالرمو و cft بودند. تنها اندکی از اعضای مجمع که تعداد آن‌ها به دو یا سه نفر می‌رسد، موافق پیوستن به این لوایح بودند و از آن دفاع می‌کردند.

وی در ادامه گفت: وزیر اقتصاد به عنوان نماینده‌ی دولت در این جلسه حاضر شده بود که وقت کافی جهت پاسخ به سوالات چند تن از نمایندگان نرسید و تصمیم بر آن شد که رای‌گیری نهایی در جلسه‌ی دیگری برگزار شود. در این جلسه نوبت به صحبت‌های من نرسید و قرار شد استدلال‌های من و برخی دیگر از دوستان مبنی بر مخالفت با پیوستن به این لوایح، درجلسه‌ی آتی مطرح شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره‌ی غیبت برخی چهره‌های سرشناس در این جلسه عنوان کرد: غیبت آقایان ظریف، علی لاریجانی و شخص رئیس جمهور در این جلسه از نکاتی بود که مورد توجه قرار گرفت. در این رابطه باید بگویم که در اکثر جلسات مجمع، شخص رئیس جمهور حاضر نبود اما امروز وزیر اقتصاد به نمایندگی از رئیس جمهور در این جلسه شرکت کرد. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هم به عنوان نماینده‌ی رئیس مجلس در این جلسه حاضر بود.

وی افزود: حضور آقای ظریف در جلسات مجمع اجباری نبوده و نیست. او در جلسات قبلی در مجمع حاضر شد و این حضور بلامانع و داوطلبانه بود. طرف حساب نمایندگان مجمع، نمایندگان رسمی هر قوه هستند.

حجت الاسلام عراقی درباره‌ی بهانه‌جویی موافقان تصویب لوایح پالرمو و cft اظهار داشت: خوشبختانه مردم ما بسیار هوشیار هستند و از مسببان مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور مطلع‌اند. بعید می‌دانم اگر این لوایح تصویب نشود و عده‌ای سوء مدیریت خود را به گردن نظام بیاندازند، مردم آن را بپذیرند. ملت ما آگاه شده است و می‌داند عمده‌ی مشکلات ما داخلی است و ربط آن‌چنانی به تحریم‌ها و تصویب این لوایح ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص وجود قوانین داخلی جهت مبارزه با پولشویی و حمایت از تروریسم بیان کرد: کشور ما در زمنیه‌های مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، سال‌هاست که قوانین مصوب و مستقلی دارد. همین قوانین ایران را سردمدار مبارزه با تروریسم در سطح جهانی کرده است. از طرفی آمریکای جنایتکار پشتیبان گروه‌‎های تروریستی است و در مطقه‌ی ما به طور ویژه آن‌ها را تقویت می‌کنند. به همین جهت ما از آمریکا و کشورهای غربی جلوتر هستیم. در حالی که بسیاری از کشورهای غربی در زمینه‌ی پولشویی در رتبه‌های اول قرار می‌گیرند.

وی درباره‌ی وظیفه‌ی خطیر رسانه‌ها تصریح کرد: امروز وظیفه‌ی مهم رسانه‌ها این است که مردم را در این زمینه‌ها آگاه کنند. ما به این موضوع نیاز داریم تا مسائل را برای مردم مطرح کنیم. اگر موضوعی برای مردم گنگ و نامفهوم است، رسانه‌ها باید با شفافیت آن‌ها را بیان کنند و نشان دهند مشکلات ناشی از چیست و پیوستن به این‌گونه لوایح چه آسیب‌هایی می‌تواند داشته باشد.

حجت الاسلام محمودی عراقی در ادامه گفت مدت‌هاست اروپایی‌ها در برجام وقت تلفی می‌کنند و هیچ قاطعیتی در پایبندی به برجام از آن‌ها دیده نشده است. قطعا لوایحی مثل پالرمو و cft که در اتاق فکر همین کشورها تهیه و تنظیم شده است، هیچ منفعتی در راستای حفظ عزت، استقلال و آرمان‌های بزرگ انقلاب ما نخواهد داشت. این لوایح اهداف و آرمان‌های انقلاب از جمله مقابله با استکبار جهانی و حفظ استقلال و عزت ملی را از بین می‌برد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان خاطر نشان مرد: بسیاری از موافقان تصویب لوایح پالرمو و cft می‌دانند که اگر ما به این لوایح بپیوندیم، سود و منفعتی نخواهیم داشت و تنها به هدف بهانه‌زدایی از زورگویان اصرار دارند تا آن‌ها را تصویب کنیم. موافقان پالرمو و cft عنوان می‌کنند که باید با عضویت در این لوایح بهانه را از اروپا و آمریکا بگیریم تا دیگر حرفی برای گفتن نداشته باشند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

شهید سلیمانی بر قله ولایت‌مداری ایستاده بود

آیت‌الله مصباح فیلسوفی روشن ضمیر و حامی ولایت بود

آیت الله رئیسی سالروز استقلال لبنان را تبریک گفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha