سرقت از کارتهای عابربانک به بهانه کمک به سالمندان + تصویر متهم

سرقت از کارتهای عابربانک به بهانه کمک به سالمندان + تصویر متهم

به گزارش سراج24، اوایل بهمن امسال یکی از شهروندان با مراجعه به انتظامات مرکز تعویض پلاک خودرو در شرق تهران، اعلام کرد که کارت بانکی‌اش به سرقت رفته است.

وی در اظهاراتش به مأموران انتظامات گفت: برای انجام کار بانکی به خودپرداز مراجعه کردم اما از آنجایی که کار با دستگاه را بلد نبودم از فردی کمک خواستم که وی پس از انجام کار به سرعت از محل دور شد و من حین شمردن پول و بررسی کارت عابربانک متوجه شدم، کارت عابربانک متعلق به من نیست، برای همین او را صدا زدم اما وی به سرعت از محل گریخته بود.

در ادامه با هماهنگی با مسئولان انتظامات مرکز تعویض پلاک، محدوده مذکور توسط مأموران انتظامی مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت سارق مذکور حین خروج از در اصلی مرکز، شناسایی و دستگیر و به کلانتری محل منتقل شد.

با اظهارات شاکی و بررسی‌های انجام شده از متهم، پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت ارجاع شد.

در تحقیقات مشخص شد متهم، معتاد و دارای سوابق متعدد سرقت و حمل و نگهداری موادمخدر است که با پرسه‌زنی در مراکز تعویض پلاک و ترخیص خودرو و کنار دستگاه‌های عابر بانک، به بهانه کمک به افرادی که نحوه استفاده از دستگاه خودپرداز را نداشتند، اقدام به سرقت کارت و رمز کارت آنها می‌کرد.

متهم در تحقیقات انجام شده به کارآگاهان گفت که با شناسایی افراد بیسواد، سالمند و ناتوان به بهانه کمک، رمز آنها را به دست می‌آورده و از آنجا که تعداد زیادی کارتهای عابربانک تاریخ گذشته و مسروقه همراه داشته، در فرصتی مناسب پس از انجام کار مالباختگان، کارتهای مسروقه و تاریخ گذشته را با کارت مالباخته تعویض کرده، با در دست داشتن رمز کارت، از محل دور می‌شده و در محلی دیگر اقدام به خالی کردن حساب مالباختگان می‌کرده است.

این سارق حرفه‌ای معترف شد که تاکنون به این شیوه و شگرد کارت 25 شهروند را سرقت کرده، از این راه حدود 40 میلیون تومان به دست آورده است و پول به دست آمده را صرف خرید یک دستگاه خودروی زانتیا کرده است.

بیشتر بخوانید

سرهنگ مرتضی نثاری؛ رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: تصویر بدون پوشش متهم با دستور دادیار شعبه دو دادسرای ناحیه چهار تهران  در روزنامه‌های کثیرالانتشار چاپ و منتشر می‌شود.

وی از افرادی که توسط این فرد و با این شیوه و شگرد، مورد سرقت قرار گرفته‌اند، خواست برای پیگیری موضوع با در دست داشتن اصل پرونده خود به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در زیر پل سیدخندان، خیابان ابوذر غفاری مراجعه یا با شماره تلفن 21866354 تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

باران دختر ۸ ساله مهاجرانی آزاد شد+تصاویر

از سرقت ۲۸۰ کیلوگرم زعفران

ئستگیری افرادی که با جرثقیل خودروهای شاسی‌بلند را سرقت می کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha