گوساله‌ای که گاو نشد!

گوساله‌ای که گاو نشد!

به گزارش سراج24، در دوران مبارزات انقلاب، رژیم پهلوی برای جلوگیری از حضور شبانه‌ی مردم در خیابان‌ها، قانون منع آمد و شد یا همان حکومت نظامی را وضع کرد. مردم نیز برای مبارزه با این حرکت حکومت، هم زمان با شروع ساعات حکومت نظامی به پشت بام‌ منازل خود رفته و بر ضد شاهنشاه شعار می‌دادند. ارتشبد ازهاری در واکنش به وحشت درباریان به این اقدام مردم، طی نطقی در مجلس سنا گفت: «شعارهای پشت بام مردم صدای نوار ضبط صوت است.» وی برای تکذیب این نکته که مردم بر روی بام‌های خانه‌ها می‌روند و شب‌ها علیه حکومت شعار می‌دهند، از پشت تریبون مجلس اظهار داشت: «آقایان! اینها دروغ است. ضبط صوت گذاشته‌اند روی پشت بام‌ها و صدای آن را بلند می‌‌کنند. من خودم، همراه خانومم، رفتیم روی پشت بام، دوربین انداختیم، کسی روی بام‌ها نبود. این‌ها همه‌اش نوار است.»

این سخنان ازهاری با واکنش طنز مردم روبرو و از این شعار در راهپیمایی‌های روزهای بعد از نطق او استفاده شد: «ازهاری گوساله، گوساله شصت ساله، بازم بگو نواره، نوار که پا نداره، سروصدا نداره.»

از آن زمان 40 سال گذشت و در آستانه‌‌ی ورود به دهه‌ پنجم انقلاب اسلامی همچنان با همان صحبت‌های ازهاری طورِ ضدانقلاب مواجه می‌شویم. این رسانه‌ها برای کمرنگ جلوه دادن حضور مردم دست به هرکاری می‌زنند. عده‌ای سکوت می‌کنند؛ عده‌ای حضور چند روستایی در راه‌پیمایی را مسخره می‌کنند، عده‌ای می‌گویند این راه‌پیمایی فرمایشی و اجباری است و حتی تعدادی از این رسانه‌ها نیز دستورالعمل‌هایی برای ساخت کلیپ‌هایی دارند تا در آن‌ها حضور مردم به چشم نیاید. برای مثال به عوامل و طرفداران خود می‌گویند در دقایق اولیه به محل راه‌پیمایی بروید؛ از خلوت بودن مسیر استفاده کنید و از تعداد اندک مردم تصویر بگیرید تا ما با تیتر عدم استقبال مردم آن را منتشر کنیم. یا می‌گویند به خیابان‌ها و کوچه‌های فرعی اطراف مسیر اصلی بروید و از مردمی که اندک اندک در حال پیوست به جمعیت اصلی هستند فیلم بگیرید و بگویید مسیر راهپیمایی خلوت است.

از این توصیه‌ها و دستورالعمل‌های کثیف رسانه‌ای در طول برگزاری 40 سال جشن انقلاب در 22 بهمن بسیار استفاده شده است و هرساله نیز شاهد حضور پرشور مردم در راه‌پیمایی 22 بهمن هستیم. ایکاش دشمنان ایران کمی خلاق‌تر بودند و شیوه‌ی جدیدی برای کم رنگ نشان دادن حضور مردم رو نمایی می‌کردند. حقیقت این است که ضدانقلاب در این 40 سال هرچه کرد نتوانست از عزم مردم برای حمایت از انقلاب کم کند. انقلابی که برآمده از دل مردم ایران و ثمره‌ی خون پاک شهیدان است. این رسانه‌ها می‌دانند در دلسرد کردن مردم از انقلاب شکست خورده‌اند ولی می‌کوشند با انتشار حداقل چند پست، از آرزوها و آمال خود بگویند. در ادامه به چند نمونه از تلاش‌های بی‌فایده‌ی ضدانقلاب اشاره می‌کنیم:

بی‌بی‌سی فارسی

رسانه‌ی وابسته به MI6 دیگر دارای آن نفوذ سابق نیست که با انتشار عبارت «حالا دقیقاً نیمه شب است»، فرمان کودتا در ایران را صادر کند. بی‌بی‌سی این روزها به بچه‌ای کم حوصله تبدیل شده که هرچه تلاش کرده به هدفش نرسیده و در حال جر زنی است. بی‌بی‌سی برای مدت‌ها تلاش کرد پز رسانه‌ی آزاد و مستقل را حفظ کند و اخبار جهت دار خود را در لایه‌های پیچیده‌ی محتوایی پنهان کند؛ این شبکه مدت‌ها است از این پوسته بیرون آمده و به صورت مغرضانه و کاملا جهت دار اخبار را منتشر می‌کند. از این جهت مخاطبان قدیمی این شبکه نیز اذعان دارند که بی‌بی‌سی دیگر آن رسانه‌ی سابق نیست و در حال انتشار اخبار کذب و جهت دار است. شاید مسئولان بی‌بی‌سی از ریزش مخاطبان و احتمال تعطیلی بخش فارسی زبان بشدت نگران هستند. بی‌بی‌سی در بخش‌های خبری منتهی به روز 22 بهمن هرچه در چنته داشت رو نمایی کرد تا شاید از این طریق بتواند سهمی در سیاه نمایی انقلاب اسلامی ایران داشته باشد.

شبکه‌ی من و تو:

این شبکه که روزی ادعای مستقل بودن داشت و در اوایل کار خود صرفا برنامه‌های سرگرم کننده پخش می‌کرد؛ امروز به یکی از سیاسی‌ترین شبکه‌های ماهواره‌ای تبدیل شده. منبع مالی شبکه‌ی انگلیسی من و تو هرگزمشخص نشد و دست اندرکاران این شبکه به جز چند مجری، همگی انگلیسی هستند. این شبکه نیز در آستانه‌ی برپایی جشن انقلاب با انتشار برنامه‌هایی مانند: مستند انقلاب 57، شبکه نیم، تونل زمان و بخش‌های متنوع خبری سعی در سیاه نمایی و تمسخر انقلاب اسلامی ایران و دستاوردهای آن داشت. من و تو نیز از قاعده‌ی شبکه‌های ضدانقلاب مستثنی نبود و با انتشار کلیپ‌هایی از مسافرت مردم در تعطیلات منتهی به راه‌پیمایی 22 بهمن، از این موضوع به عنوان بی‌توجهی مردم به انقلاب یاد کرد:

رادیو فردا:

رادیوی منتسب به سازمان جاسوسی امریکا نیز از شیوه‌ی نخ نمای کوچه‌های فرعی و خیابان‌های خلوت استفاده کرد و با نمایش فیلمی از ساعات اولیه‌ی صبح، این‌گونه ادعا کرد که اتوبوس‌های انتقال مردم به مسرهای راه‌پیمایی خالی هستند و کسی حاضر به شرکت در این راه‌پیمایی نیست!

آمد نیوز:

این کانال تلگرامی هم که مدت‌هاست آنقدر سیاه شده است که مخالفان جمهوری اسلامی نیز دیگر آن را دنبال نمی‌کنند. پس از فیلترینگ تلگرام نیز مخاطبان این کانال بشدت ریزش داشته‌اند. آمدنیوز طبق سنت سال‌های گذشته‌ی خود چند کلیپ از راه‌پیمایی مردم را دست مایه‌ی تمسخر قرار داده تا شاید از این طریق ذره‌ای احساس آرامش کند. همچنین آمدنیوز با انتشار پست‌های تخریبی اقدام به سیاه‌نمایی از اوضاع موجود ایران و بی‌ثمر جلوه دادن انقلاب اسلامی ایران کرد.

رادیواسرائیل:

کانال رادیو اسرائیل نیز در اوج خلاقیت سعی کرد یک پست بی‌کیفیت به همان شیوه‌ی تمسخرآمیز از آمد نیوز کپی کند. بازتاب حضور مردم ایران در راه‌پیمایی 22 بهمن در این کانال خلاصه شد به یک پست تمسخر آمیز و بازنشر توئیت فارسی پرزیدنت ترامپ!

رسانه‌های ضدانقلاب به همین ترتیب خبر حضور مردم در راه‌پیمایی 22 بهمن را بایکوت کردند تا بار دیگر ننگ نداشتن صداقت رسانه‌ای را به جان بخرند. این رسانه‌ها ثابت کردند هم‌چنان از همان شیوه‌ای برای بایکوت اخبار انقلاب استفاده می‌کنند که ازهاری در سال 57 استفاده کرده بود. در آن زمان ازهاری به دلیل استفاده از چنین شیوه‌ای از مردم لقب گوساله گرفت! خوب بود پیروان ایشان پس از 40 سال کمی پیشرفت می‌کردند و حداقل گاو می‌شدند.

به این موجودات توصیه می‌کنیم حداقل برای حفظ آبروی خود هم که شده کمی از گذشته درس بگیرند. جمهوری اسلامی ایران پس از 40 سال به اندازه‌ای رشد کرده که رئیس جمهور امریکا مجبور است برای بیان عمق ناراحتی خود به زبان فارسی توئیت بزند، شما نیز کمی رشد کنید تا حداقل رویمان بشود که بگوییم شما اپوزیسیون جمهوری اسلامی ایران هستید!

در انتها خطاب به ضدانقلاب باید گفت دوران شما به سر آمده و همین چند پست سیاه‌نمایی را هم مدیون سوءتدبیر این اشخاص هستید. مردم ایران از آن‌چه شما فکر می‌کنید باهوش‌تر هستند و تئوری‌های رسانه‌ای نخ نمای شما و سوءتدبیر مسئولانِ غرب‌گرا نمی‌تواند آنان را از راه انقلاب برگرداند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| کلید کار در مدرسه است نه دانشگاه!

فیلم| رای دادن امام خمینی در روز 12 فروردین

فیلم| توجه ویژه به مستضعفین در ایام عید

0 نظر

ارسال نظر

capcha