کدام بازیگر ان رکورد بیشترین جایزه اسکار را دارند؟

کدام بازیگر ان رکورد بیشترین جایزه اسکار را دارند؟

به گزارش سراج24، اسکار که یکی از معتبر‌ترین جشنواره‌های سالانه دنیا و هالیوود است، در حدود یکی دو هفته دیگر نود و یکمین دوره آن برگزار می شود. مهمترین و جذاب‌ترین بخش این جشنواره جوایز بهترین بازیگر مرد و زن است که در اینجا بازیگرانی را که بیشترین دریافت جایزه و نامزدی را در اسکار تجربه کرده اند، مشاهده می کنید.

مریل استریپ

استریپ، بازیگر ۶۹ ساله آمریکایی است که با ۲۱ نامزدی و ۳ بار بردن جایزه اسکار با افتخار‌ترین بازیگر اسکار شناخته می شود. او بیشترین جوایز اسکار را از آن خود نکرده، ولی با ۲۱ نامزدی اسکار در این زمینه رکورد دار است. از این جهت در این رتبه بندی در صدر بازیگران قرار دارد.

پرافتخارترین بازیگران در تاریخ اسکار

او جوایز خود را به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن در فیلم‌های «انتخاب سوفی» و «بانوی آهنی» و بار دیگر نیز به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم «کرامر علیه کرامر» دریافت کرده است. در کارنامه او همچنین چندین جوایز گلدن گلوب نیز دیده می شود.
او از دید بسیاری از منتقدان به عنوان بهترین بازیگر در قید حیات شناخته می شود.

کاترین هیپبورن

هیپبورن بازیگری آمریکایی است که در سال ۲۰۰۳ در سن ۹۶ سالگی در گذشت. او با ۱۲ نامزدی و برنده شدن ۴ جایزه اسکار دومین بازیگر پر افتخار اسکار و رکورد دار دریافت جایزه اسکار محسوب می شود. هیپبورن جوایز خود را برای بازی در فیلم «شکوه صبح»، «حدس بزن چه کسی برای شام می‌آید»، «شیر در زمستان» و «روی گلدن باند» به عنوان بهترین بازیگر نقش اول و بهترین نقش مکمل دریافت کرده است.

پرافتخارترین بازیگران در تاریخ اسکار

بسیاری معقدند که او سبب جا افتادن زنان در سینمایی هالیوود شد که تا آن زمان معمول نبود. همسر او نیز «اسپنسر تریسی» است که در بسیاری از کار‌ها با هم همبازی بودند که در نهایت به ازدواج آن‌ها منجر شد.

جک نیکلسون

بازیگر ۸۱ ساله آمریکایی که بعضا به دلیل شخصیت‌های عصبی مزاج و شرور خود شناخته می شود. آخرین فیلم تاثیر گذار و مهم او فیلم «رفتگان» با کارگردانی مارتین اسکورسیزی است. نیکلسون بعد از این فیلم چند فیلم دیگر بازی کرد و درنهایت از سال ۲۰۱۰ دیگر مشغول هیچ فعالیتی نبوده است.

پرافتخارترین بازیگران در تاریخ اسکار

مدتی شایعه ضعف حافظه دلیل عدم بازیگری وی مطرح شد، اما او مدتی بعد اعلام کرد که دوباره بازیگری را انجام خواهد داد. او تنها بازیگر مردی است که ۳ اسکار را از آن خود کرده است و با ۱۲ نامزدی اسکار سومین بازیگر پر افتخار محسوب می شود. او پس از بازی در فیلم‌های ارزشمندی مثل «محله چینی ها» و «پنج قسمت آسان» سرانجام در سال ۱۹۷۵ با فیلم «پرواز بر فراز آشیانه فاخته» اولین جایزه اسکار خود را دریافت کرد.

اسپنسر تریسی

 یکی از معروف‌ترین بازیگران در عصر طلایی هالیوود تلقی می شود. او در طی سال‌های ۱۹۲۲ تا ۱۹۶۷ در ۷۸ فیلم ایفای نقش کرد و از ۹ نامزدی خود در اسکار، دو جایزه از این جشنواره را به طور پیاپی در سال‌های ۱۹۳۷ و ۱۹۳۸ برای فیلم‌های «ناخدای دلیر» و «شهرک پسرها» دریافت کرد، او در سال ۱۹۹۹ نهمین بازیگر مرد در تاریخ سینما قرار گرفت.

پرافتخارترین بازیگران در تاریخ اسکار

دنزل واشینگتن

بازیگر نام آشنا و پرکار سینمای هالیوود است که دومین شخصیت برجسته و قابل توجه آفریقایی-آمریکایی نیز محسوب می شود.

پرافتخارترین بازیگران در تاریخ اسکار

از فیلم‌های برجسته او می توان به «حصار ها»، «هفت دلاور»، «کتاب ایلای» و «گانگستر آمریکایی» اشاره کرد او تا کنون هشت بار نامزد اسکار شده است که دو جایزه اسکار با فیلم‌های «روز تمرین» و «افتخار» سهم او از این هشت نامزدی می باشد. علاوه بر اسکار ،۳ جایزه گلدن گلوب نیز به او تعلق گرفته است. آخرین نامزدی او در اسکار به سال گذشته باری فیلم «رومن جی ایزریل؛ وکیل دادگستری» باز می گردد. آخرین فیلم او نیز در سال ۲۰۱۸ به نام «برابرساز ۲؛ Equalizer» بوده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آرگو، جسدی که بزرگان هالیوود حاضر نشدند آن را احیا کنند

آمریکا چگونه با هالیوودش قهرمان ملی می‌سازد؟

همکاری ۱۰۰ ساله دستگاه نظامی آمریکا با هالیوود

0 نظر

ارسال نظر

capcha