سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

آخرین وضع آب و هوای کشور در ۲۱ بهمن+جدول

آخرین وضع آب و هوای کشور در ۲۱ بهمن+جدول

به گزارش سراج24، براساس آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز سامانه بارشی در جنوب و جنوب غرب کشور فعال بوده و بعدازظهر با تقویت سامانه، فعالیت به دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های ایلام، لرستان، مرکزی، همدان، کرمانشاه و برخی مناطق مرکز، شرق و جنوب شرق گسترش می‌یابد و در شمال شرق و غرب سواحل دریای خزر بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

روز دوشنبه با تشدید فعالیت سامانه در نیمه جنوبی کشور گستره فعالیت آن، شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران و سمنان را فرا خواهد گرفت و به تدریج با نفوذ جریان‌های شمالی به سواحل دریای خزر بارش در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی آغاز می‌شود.

شدت بارش روز یکشنبه در شمال خوزستان، جنوب لرستان، نیمه جنوبی فارس، جنوب کرمان و غرب هرمزگان و دوشنبه در شرق خوزستان، غرب و مرکز خلیج فارس، بوشهر، چهارمحال بختیاری، فارس، جنوب اسفهان، یزد، نیمه غربی استان‌های کرمان، هرمزگان و خراسان رضوی است.

در استان‌های جنوبی رگبار و رعد و برق، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و در دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی در جنوب اصفهان، شمال فارس و چهار محال و بختیاری و زاگرس جنوبی در استان کرمان بارش و کولاک برف، کاهش دید و لغزندگی جاده‌های کوهستانی پیش بینی می‌شود.

روز دوشنبه در جنوب شرق کشور وزش باد شدید و گرد و خاک رخ خواهد داد و بارش تگرگ در شمال یزد و شرق اصفهان دور از انتظار نیست و خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تقویت بارش‌ها از فردا با ورود سامانه بارشی جدید

آخرین وضع آب و هوای کشور در هجدهم خرداد+جدول

توصیه‌های هواشناسی به کشاورزان و باغداران

0 نظر

ارسال نظر

capcha