ایران تا 100 سال نفت دارد

ایران تا 100 سال نفت دارد

محسن خجسته مهر در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت کشف ذخایر جدید نفت و گاز طبیعی در ایران، گفت: در حال حاضر حجم ذخایر هیدروکربور مایع درجای کشور به بیش از 800 میلیارد بشکه افزایش یافته است.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت با اعلام اینکه در شرایط فعلی ایران بیش از 157 میلیارد بشکه ذخایر قابل برداشت نفت خام در اختیار دارد، تصریح کرد: همچنین حجم ذخایر گاز ایران به 34 تریلیون مترمکعب افزایش یافته است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه هم اکنون ایران بزرگترین دارنده ذخایر گاز طبیعی در بین کشورهای عضو اوپک است، بیان کرد: در شرایط فعلی حدود 330 مخزن نفت و گاز در کشور وجود دارد که برخی توسعه و برخی از مخازن در حال توسعه تکمیلی هستند.

وی با بیان اینکه بر خلاف برخی از کشورهای بزرگ نفتخیز جهان هنوز زمان پیک اویل " نقطه اوج تولید نفت" مخازن هیدروکربوری کشور فرا نرسیده است، اظهار داشت: مطالعات جدید انجام گرفته نشان می دهد که مخازن نفت ایران دیرتر از بسیاری از کشورهای نفتخیز جهان دوره پیک اویل را تجربه خواهند کرد.

خجسته مهر با اعلام اینکه ایران دست کم برای یکصد سال آینده نفت خام برای تولید و صادرات در اختیار دارد، تبیین کرد: جهان بر روی تولید دراز مدت نفت و گاز ایران حساب باز کرده است و قطعا انرژی ایران هیچ جایگزینی در سطح جهان ندارد.

اخبار مرتبط

فیلم| مقایسه درآمد نفتی با سود شرکتهای خارجی از تجارت دخانیات در ایران

آیا این گرانی سرسام آور و کمرشکن همچنان ادامه خواهد داشت؟

دولت دلار چند هزارتومانی دوست دارد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha