ریزش سهام پتروشیمی‌ها در پی اعلام بازداشت سلطان بازار پتروشیمی

ریزش سهام پتروشیمی‌ها در پی اعلام بازداشت سلطان بازار پتروشیمی

به گزارش "سراج24" به نقل از فارس، در پی خبر روزگذشته بازداشت یکی از مدیران ارشد تجارت محصولات پتروشیمی به اتهام سوءاستفاده گسترده مالی و سپس تغییر مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا)، شرکت های پتروشیمی حاضر در بورس و فرابورس و سهامداران عمده آنها با کاهش قیمت و عرضه سهام از سوی برخی سرمایه گذاران مواجه شدند.

این درحالی است که مجموعه ساتا از سهامداران عمده شرکت های پتروشیمی بوده و سرمایه گذاری های مناسبی را در این صنعت انجام داده است.

براساس این گزارش،بررسی های فارس نشان می دهد از شروع معاملات امروز بازار سهام تا تنظیم این خبر، سهام شرکت های پتروشیمی خارک، فناوران ، کرمانشاه ، زاگرس، پردیس، شیراز،مارون و سهامداران عمده و فعال در این صنعت یعنی سرمایه گذاری های غدیر و پتروشیمی و نفت و گاز پارسیان و حتی شرکت‌هایی چون کربن، صنایع شیمیایی ایران و صنایع شیمیایی فارس و تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی با کاهش قیمت و گاه صف فروش در داد و ستد هستند.

در این میان نماد شرکت های پتروشیمی اصفهان، شازند اراک و فارابی به دلیل اعلام گزارش‌های لازم به بورس بسته است.

این شرایط منجر به اثر بخشی منفی برخی شرکت های فوق در روند امروز شاخص بورس شده است،به طوری که تااقبل از ساعت 10 صبح امروز، شرکت های سرمایه گذاری غدیر 22 ، نفت و گاز پارسیان 19 و پتروشیمی های شیراز و خارک 18 و 7 واحد بر شاخص منفی 70 واحدی اثر گذاشته اند.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha