آیت‌الله خاتمی:

مرگ بر شاه و مرگ بر آمریکا نفرت از استکبار است

مرگ بر شاه و مرگ بر آمریکا نفرت از استکبار است

به گزارش سراج24،  آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران با اشاره به تقوا گفت: خودم و شما را به تقوا دعوت می کنم. حضرت زهرا (س) در روایتی فرمودند که کسی که عبادت خالص خود را به پیشگاه خدا ببرد، خدا بهترین مصلحت را برایش رقم می زند.

وی با بیان اینکه فاطمه کیست، گفت: بهترین معرف انسان فرزند اوست که انسان را می‌شناساند و در روایتی صحیح‌السند امام کاظم(ع) مادر خود را با دو کلمه معرفی می‌کنند و می‌فرمایند "ان فاطمه صدیقه شهیده".

امام جمعه تهران ادامه داد: صدیقه یعنی والاتر از راستگو و به معنی این است که هم گفتار و هم رفتار ایشان صادقانه بود.

خاتمی با اشاره به اینکه ایشان تجلی صداقت در دین است، گفت: قرآن دو پیامبر را به این صفت می‌شناسد؛ یکی جناب ابراهیم در سوره مریم، جناب ادریس در سوره مریم و بعد از آن جناب مریم را هم صدیقه می‌نامد.

وی تاکید کرد: از نگاه قرآن مقام صدیقین بعد از انبیا است؛ این مقام والا یعنی کسی که تجلی صداقت در ایمان و صداقت در دین است.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهید اسلام را در قالب یک انسان ببینید به فاطمه نگاه کنید؛ اسلامِ مجسم، فاطمه است و ایشان در عرصه ارتباط با خدا غضبش غضب خدا و رضایتش رضایت خداست. نمازش نمازش دیگری است و دگر دوستی ایشان بی‌نظیر است؛ یعنی تا صبح عبادت می‌کند، اما دیگران را دعا می‌کند و معتقد به اولیت همسایه قبل از خود است.

وی گفت: ایثار فاطمه بسیار بی‌نظیر است، سه روز روزه می‌گیرد و افطار خود را به یتیم و مسکین و اسیر می‌دهد و با آب افطار می‌کند. در عرصه سیاسی در همان75 یا 95 روز پس از پیامبر تنها یه یک اتفاق افتاد و آن دفاع از ولایت بود و آرام نداشت، دغدغه‌اش آن بود که آنکه پیامبر می‌خواست. ایشان معتقد بودند علی(ع) بهترین جانشین پیامبر است و مدام می‌گفتند چرا غدیر خم را فراموش کردید؛ علی مع القرآن و القرآن مع علی.

وی خاطرنشان کرد: نگویید فاطمه(س) به مرگ طبیعی فوت کرده، بلکه در راه خدا به شهادت رسیده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به عفو حدود 50 هزار از زندانیان، ادامه داد: از مقام معظم رهبری که با این عفو گسترده در آستانه 40 سالگی انقلاب موافقت کردند تا زندانیان به  زندگی و اجتماع بازگردند تشکر می‌کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد:رهبر مجاهد حزب‌الله، سید حسن نصرالله اخیراً سخنرانی درباره 40 سالگی انقلاب داشت که جمله جمله‌اش بصیرت بود، از این رهبر مجاهد تشکر می‌کنیم و امیدواریم سایه این مرد مجاهد بر سر سایه مقاومت مستدام باشد.

خاتمی افزود: از خبرهای خوش هفته گذشته رونمایی از موشک بالستیک دزفول  با برد 1000کیلومتر بود که در راستای سیاست بازدارندگی بود. نظام در این عرصه مصمم است و هیچ ملاحظه‌ای هم در بحث  دفاع از خود ندارد، کمترین پیام این رونمایی این بود اگر دشمنان به فکر کمترین  تعرضی به این نظام اسلامی داشته باشند، این موشک‌ها به مانند صاعقه بر سرشان فرود خواهد آمد.

خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به عامل مقاومت در فرار شاه از کشور، اظهار کرد: از مذاکره آبی گرم نشده و نمی‌شود. می‌خواهند شما را خسته نشان دهند اما شما ملتی هستید که خسته نشدید اما دشمنان را خسته خواهید کرد. مرگ بر شاه و مرگ بر آمریکا نفرت از استکبار است. اروپا و آمریکا خیرخواه ما نیستند و سختی ما را می‌خواهند و می‌خواهند مدام مشکل داشته باشیم. اینکه {اروپایی‌ها} به شما دادند همان سیاست نفت در برابر غذا است که تحقیر ملت است. یکی از اروپایی ها گفته در قبال این اقدامات باید fatf امضا شود در حالی که ربطی به آنها ندارد و مسئولان وزارت خارجه هم به‌درستی جواب آنها را دادند. مجمع تشخیص در این زمینه بدون هیچگونه فشاری تصمیم می‌گیرد و این امانت‌داری را حفظ می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۱۹ بهمن سالروز دیدار تاریخی قهرمانان همافر نیروی هوایی با امام خمینی (ره) است، عنوان کرد: با این رژه کمر طاغوت شکست و طاغوت مرگ خود را به چشمش دید. از آن پس بحمدالله نیرو‌های مسلح ما اعم از ارتش و سپاه و بسیج و نیروی انتظامی، همه و همه بازوی پرتوان امام (ره)، ملت و مردم هستند و با تمام توان از نظامی اسلامی ایران پاسداری می‌کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه طاغوتی‌ها وقتی ۴۰ سال پیش داشتند از ایران می‌رفتند گفتند ۶ ماه دیگر یا ۱ سال دیگر برمی‌گردیم، گفت: ۴۰ سال است که آن‌ها خمیازه برگشتن می‌کشند؛ برخی از آن‌ها این آرزو را به گور بردند و آن‌ها هم که هنوز این آرزو را دارند، مطمئن باشند آن را به گور خواهند برد. از سال گذشته برخی مسئولان حقیر و بی ارزش آمریکا گفتند ما نمی‌گذاریم ایران چهلمین سالگرد انقلابش را جشن بگیرد. به کوری چشم آنها در حال گرامی‌ داشت هستیم. مردم فجر فاطمی را با شکوه برگزار کردند و اسم این جز ناکام شدن نیست. چرا‌ آمریکایی‌ها ناکام شدند و هستند؟ جواب این سوال چراغ راه آینده است و نشان می‌دهد عامل موفقیت 40 ساله چه بود و برای حفظ انقلاب عوامل را باید حفظ کنیم.

خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به عوامل ماندگاری انقلاب، اظهار داشت: این انقلاب خدایی بود. یعنی رهبر آن خدایی، مردم‌ آن الهی و شعارها و انگیزه‌ها در راه خدا بود. در این 40 سال هرجا خدایی گام برداشتیم پیروز شدیم و هرجا این عنصر کم‌رنگ شد، نقطه آسیب است. مردم و مسئولان باید برای خدا عمل کنند و دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. 

خاتمی تاکید کرد: دومین عامل اطاعت از ولایت فقیه است. شما 40 سال به ولی فقیه دیروز یعنی امام راحل و امروز به مقام معظم رهبری گفتید "از تو به یک اشاره از ما به سر دویدن". این فرمایش امام بود که پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت ما آسب نرسد. 

وی با اشاره به عامل بصیرت در مردم، گفت: مردم ما با بصیرت هستند. صدام دیوانه‌ای به ایران حمله کرد و گفت سه روزه یا یک هفته تهران را می‌گیرم اما مردم با تمام جان وارد میدان شدند و بیش از 200 هزار شهید برای دفاع از میهن اسلامی داشتیم و این یعنی بصیرت. در فتنه 88 شما فهمیدید قصه، قصه براندازی نظام است و حماسه‌ای را در 9 دی آفریدید که کم نظیر بود و قابل مقایسه با راه‌پیمایی سال پیروزی انقلاب بود.  در اردوگاه فتنه‌گران اوباما، رئیس رژیم صهیونیستی و معاندان بودند و شما توانستید چشم فتنه را کور کنید. 

خاتمی تصریح کرد: هرجا انقلاب به حضور ملت نیاز داشت ملت به صحنه آمدند. این راهپیمایی‌ها عملیات سیاسی بزرگ در طول 40 سال بوده است. امسال دشمنان می‌خواهند ببینند با این همه فشار به مردم، آیا مردم باز هم به صحنه می‌آیند یا نمی‌آیند ولی امسال باشکوه ترین رهپیمایی 40ساله رقم خواهد خورد. 

وی با اشاره به مقاومت مردم در برابر فشارها، گفت: نمی‌شود خطیب جمعه حرف بزند و از مشکل گرانی افسار گسیخته نگوید. مدیریت جهادی جلوی این گرانی را می‌تواند بگیرد. باید بر قیمـت‌ها نظارت دقیق کرد، با متخلفان برخورشود و این گرانی‌ها به زودی سیر نزولی پیدا خواهد کرد. 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

روایتی از ترور قاسم سلیمانی صنعت هسته‌ای ایران

چرا حمله نظامی آمریکا به ایران غیرممکن است؟

روزی ۵۰۰ کشته، نتیجه نفی اقتدار حکومت و مردمسالاری کرونایی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha