افشاگر اسرار خاندان آل سعود؛ توطئه پسر علیه پدر

افشاگر اسرار خاندان آل سعود؛ توطئه پسر علیه پدر

به گزارش سراج24، دو گزارش علیه بن سلمان؛ رویاهای خطرناک ولیعهد جوان و توطئه پسر علیه پدر خبرگزاری آریا- گزارش ها پیرامون توطئه ها و رسوائی‌های محمد بن سلمان ولیعهد جوان سعودی ادامه دارد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آریا، روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی از وحشت مقامات دولت سعودی از عواقب تصمیم های بن سلمان خبر داد.
روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا در گزارشی از فضای حاکم بر دولت سعودی نوشت: محمد بن سلمان برای انجام طرح‌هایش با مقاومت سران رده بالای دولت سعودی مواجه شده است.
وزرا و مسئولان سعودی تا کنون توانسته‌اند ولی‌عهد جوان را از بسیاری تصمیمات خود منصرف کنند، چون از تبعات این تصمیمات واهمه دارند.از جمله اینکه ولی‌عهد سعودی برای خصوصی‌سازی شرکت نفت آرامکو با مخالفت «خالد الفالح» وزیر انرژی رو به روست.
افراد آگاه خبر داده‌اند که فالح الفیاض وزیر قدرتمند وزیر نفوذ انرژی عربستان سعودی، اواخر سال 2016 تلاش کرده محمد بن سلمان را از واگذاری آرامکو منصرف کند اما موفق نشده و بن سلمان به او دستور داده است تا در اسرع وقت این کار صورت گیرد.
به نوشته این روزنامه، مسئولان تکنوکرات سعودی تلاش دارند تا پشت پرده، آمال و آرزوهای محمد بن سلمان را به شکست بکشانند و از حجم تبعات و خطرات رؤیاهای بن سلمان ترس دارند.
عربستان سعودی سال گذشته در راستای چشم‌انداز 2030 خود اعلام کرد که برای تغییر در ساختار درآمدهای اقتصادی این کشور قصد دارد، 5 درصد از کل سهام آرامکو را که به ادعای ریاض 2000 میلیارد دلار ارزش دارد، در گام اول عرضه کند.
قرار بود این عرضه در اواخر سال 2018 انجام شده و سهام آرامکو در بورس عربستان عرضه شود اما آمادگی این بورس و شرکت آرامکو در کنار تمایل برای عرضه همزمان سهام این شرکت در بازارهای بین‌الملل باعث شده است که زمان قطعی این عرضه اولیه هنوز نامشخص بماند.
روزنامه وال استریت ژورنال نوشته است که مسئولان سعودی توانسته‌اند ولی‌عهد را برای به تأخیر انداختن این طرح، حداقل تا 2021 قانع کنند اما در واقع هدف اصلی آن‌ها این است که طرح واگذاری آرامکو را به طور دائمی لغو کنند.
مسئولان دولتی و شرکت آرامکو در گزارشی از تبعات واگذاری این غول نفتی دنیا در بورس نوشته و هشدار داده‌اند که برای رسیدن به رقم دو هزار میلیارد، لازم است تا نفت و منشقات نفتی به قیمت آزاد به فروش برسد که این مسأله موجب واکنش شدید جامعه می‌شود.
دولتمردان سعودی همچنین مسئول بر زمین ماندن برنامه‌های بن سلمان در رابطه با ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان و فروش دارایی‌های ملی و هزینه‌های هنگفت در بخش تکنولوژی هستند.
نگرانی مقامات سعودی از برنامه‌های ولی‌عهد از سال 2017 که حجم سرمایه‌گذاری خارجی به پایین ترین سطح در 14 سال گذشته رسید، آغاز شد. کارشناسان اقتصادی در خصوص برنامه‌های چشم‌انداز 2030 بن سلمان که با هدف بی نیازی از درآمدهای نفتی ترسیم شده است، بر این باورند که این برنامه‌ها حجم سرمایه‌گذاری خارجی را کاهش داده و عربستان سعودی را وارد رکود خواهد کرد.
این روزنامه آمریکایی در ادامه می‌نویسد که علاوه بر این‌ها، شخصیت بین‌المللی عربستان سعودی به خصوص محمد بن سلمان به علت ماجرای قتل جمال خاشقچی، جنگ یمن و بازداشت‌های گسترده به شدت ضربه خورده است.
طبق این گزارش، هرچند در حال حاضر مخالفت علنی با بن سلمان در درون حاکمیت سعودی وجود ندارد اما بن سلمان از بسیاری برنامه‌های خود عقب‌ نشسته است.
یکی دیگر از عقب‌نشینی‌های بن سلمان تصمیم او برای تأسیس صندوق ثروت سعودی و افزایش سرمایه‌گذاری‌‌ها در شرکت «اوبر» بود که با مخالفت «محمد الجدعان» وزیر مالی سعودی مواجه شد. او به ولی‌عهد گفته که سرمایه‌گذاری هفت میلیارد دلاری در اوبر، خطرات بزرگی در پی دارد و در نهایت نیز بن سلمان از تصمیم خود عقب‌نشینی کرد.

توطئه پسر علیه پدر
افشاگر اسرار خاندان آل سعود نوشت: او به تیم پزشکی دستور داده است به میزان دوز دارو‌های ملک سلمان بیافزایند تا با مرگ او در پی مصرف غیر مجاز داروها، بن سلمان بر تخت سلطنت جلوس کند.
افشاگر اسرار خاندان آل سعود با شرح گوشه‌ای از رسوایی‌های محمد بن سلمان نوشت: او پدرش را با قمار و لهو لعب سرگرم کرده و به تیم پزشکی دستور داده است به میزان دوز دارو‌های ملک سلمان بیافزایند تا با مرگ او در پی مصرف غیر مجاز داروها، بن سلمان بر تخت سلطنت جلوس کند.
مجتهد در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشت: همانطور که وعده کرده بودم در رشته توئیتی به شما درباره برنامه روزانه و هفتگی پادشاه، وضعیت جسمانی، عقلی و دارو‌هایی که مصرف می‌کند، اطرافیان وی و وظایف هر یک از آنها، شرایط جسمانی و عقلی بن سلمان و نحوه مدیریت امور پزشکی دربار اطلاعاتی خواهم داد.
اما با دیدن تناقضات فاحش بین زندگی طبیعی انسان‌ها و این افراد، سقوط، تباهی، فرصت طلبی، خدعه و نیرنگ آنان و نبود اخلاق عربی و اسلامی شگفت زده خواهید شد و اولین سئوالی که به ذهن شما خطور خواهد کرد این است: آیا انسان‌هایی با این درجه از زوال عقلی و روحی و انحطاط می‌توانند این کشور را اداره کنند؟
محمد بن سلمان توانست با بازی بلوت و مجالس رقص و عیاشی سر پدرش را گرم کند تا کسی درباره بازداشت مادرش چیزی نپرسد. محمد بن سلمان به این علت زنان و ورق بازی را انتخاب کرد، چون این‌ها به ویژه از سال 2012 تا کنون پس از ابتلای پدرش به الزایمر بیش از هر چیز دیگری او را شاد می‌کرد و سایر خاندان آل سعود آنقدر احمقند که متوجه ابتلای او به آلزایمر نیستند و به گونه‌ای با او رفتار می‌کنند که گویی حافظه اش صحیح و سالم است.
چهار فرد مهم در اطراف پادشاه عبارتند از: نایف الزهرانی که گفته می‌شود کودکان (نوادگان پادشاه) را سرگرم می‌کند، فردی به نام شدیّد اهل نجران که با تقلید صدا پادشاه را می‌خنداند، عبد الرحمان الزهرانی (دائی فهده عبدالرحمان عساف) که نقش همبازی پادشاه را در بازی بلوت دارد و آخری فهد الحثلین برادر فهده و شتربان پادشاه است.
این چهار نفر شب‌ها و اواسط هفته ساعت‌های پیاپی با پادشاه بلوت بازی می‌کنند و شاید نوادگان ملک سعود هم با آنان همراهی کنند، اما شب‌های جمعه و شنبه ملک سلمان با دوستان بادیه نشین بازی می‌کند، اما نمی‌دانم چرا محمد بن سلمان اواخر هفته تیم بازی را تغییر می‌دهد. به همین سبب پادشاه نقش دیگری ایفا نمی‌کند و چیزی از اوضاع کشور نمی‌داند.
از دیگر کسانی که به طور منظم حضور دارند پزشک و پرستار خصوصی پادشاه و شماری از پسران و نوادگان ملک سعود هستند و همسر و فرزندان محمد بن سلمان، برادرش خالد و همسرش، فغم محافظ شخصی ملک سلمان و برخی از مسئولان بخش پزشکی دربار، خدمه ویژه و دوستان نزدیک اجازه حضور در محضر پادشاه را دارند.
محمد بن سلمان به افراد دیگر، حتی به بزرگان آل سعود، اجازه نمی‌دهد نزد پادشاه بروند که عمو‌ها و برادران ناتنی وی مثل سلطان، فیصل، عبدالعزیز از این جمله اند. این افراد در مناسبت‌های عمومی با تردستی حضور می‌یابند یا برخی فرصت‌ها را برای گفتگو با پادشاه غنیمت می‌شمرند و بار‌ها دیده شده است برادرانش با صدای بلند با او بحث و جدل می‌کنند.
علاوه بر بیماری آلزایمر که اکنون حاد شده است، ملک سلمان در سال 2009 تحت عمل جراحی کمر قرار گرفت. وی به تصلب شرایین نیز مبتلاست و تحت عمل آنژیو گرافی قرار گرفته است. وی همچنین مبتلا به آریتمی اختلال در ضربان قلب است و به همین جهت دستگاه ضربانساز در بدن وی کار گذاشته شده است.
ملک سلمان همچنین از بی خوابی شدید رنج می‌برد و تنها با مصرف داروی خواب آور زولپیدم می‌تواند بخوابد. در صورت بازگشت حافظه او دچار خشم و تشنج می‌شود، به همین سبب آن‌ها مجبورند با استفاده از قرص زاناکس او را آرام کنند. علاوه بر این او چند مسکن کدئین برای کمردرد و زانو درد و داروی ضد انعقاد وارفارین مصرف می‌کند.
ملک سلمان همچنین به سبب سائیدگی مفاصل از زانودرد شدیدی رنج می‌برد و قرار بود تحت عمل جراحی زانو قرار بگیرد، اما با توجه به شرایط قلبی و مغزی او، پزشکان توصیه کردند این عمل انجام نشود. نکته ظریفی که اینجا باید به آن اشاره کنم این است که محمد بن سلمان می‌گوید او تاب این عمل را ندارد و تا به حال دم بر نیاورده است تا بر مسند قدرت تکیه زند.
علاوه بر پزشک خصوصی، تیم پزشکی دربار به سرپرستی صالح القحطانی و تیم کلینیک کلیولند بر روند درمان پادشاه نظارت دارند که دربار سالانه یک میلیارد ریال به این تیم به سرپرستی کرتس ریمرمن دستمزد می‌دهد. از وظایف تیم پزشکی دربار و تیم کلیولند معالجه پادشاه، محمد بن سلمان است. این تیم شاهزادگان بازداشت شده سعودی را نیز درمان می‌کرده است.
برخی نزدیکان درباره روند معالجه پادشاه می‌گویند سعود القحطانی با دکتر صالح القحطانی هماهنگی می‌کند تا با دستکاری دارو‌های ملک سلمان باعث شود او زودتر بمیرد و محمد بن سلمان پادشاه شود. از جمله اینکه وی به ملک سلمان توصیه می‌کند دارو‌های خواب آور و ضد استرس مصرف کند و بی هیچ نگرانی و ترسی دوز داروی وی را افزایش می‌دهد تا شاید دوز اضافی او را به خواب ابدی فرو ببرد.
فهده بنت فلاح مادر محمد بن سلمان از زمان به پادشاهی رسیدن همسرش دچار ناراحتی روحی شده است و بن سلمان او و خواهرانش را از همان زمان زندانی کرده است. بیماری او ارثی است و برخی شواهد حاکی از آن است که محمد بن سلمان و برادران تنی اش نیز به این بیماری مبتلا هستند. برخی اطلاعات حاکی است او در گذشته با جادوگران حشر و نشر داشته است.
از جمله علائم بیماری فهده خشم همیشگی او از محمد بن سلمان است تا جایی که او را دشنام می‌دهد و می‌گوید دلش می‌خواهد او را بکشد. اطراف او را پزشکان احاطه کرده اند و داروی ضد استرس زاناکس و مسکن‌های قوی مثل کدئین برای او تجویز شده است و برای کاستن از عوارض جانبی این دارو‌ها وی داروی آمفتامین مصرف می‌کند.
خود محمد بن سلمان نیز از 20 سالگی به مواد مخدر اعتیاد پیدا کرده است. او ابتدا مخدری ضعیف مصرف می‌کرد، اما به مصرف مواد مخدر قوی رو آورد و همین بیماری روحی خفته او را بیدار کرد. او علائم روان پریشی و پارانویا، عدم تمرکز و نگرانی شدید را دارد و به همین علت فهرست از دارو‌ها شبیه به دارو‌های مادر و پدرش مصرف می‌کند.
وی همچنین از بی خوابی شدید رنج می‌برد و گاهی 4 تا 5 روز بیدار می‌ماند و با مصرف دارو‌های خواب آور و آرامبخش 48 ساعت کامل می‌خوابد و پس از بیداری دارویی می‌خورد تا بتواند تمرکز کند. پزشکان پیش بینی می‌کنند بیماری او تا جایی پیشرفت خواهد کرد که با نابودی مغز وی در اثر مصرف مواد مخدر، امکان پنهان کردن آن ممکن نخواهد بود؛ درست مثل همان اتفاقی که برای عبد العزیز بن فهد افتاد.
یکی از نشانه‌های بیماری روانی شدید وی این است که او دستور داده است سرداب قصر زندان شخصیت‌های مهم باشد تا مطمئن شود دشمنانش زیر پا‌های او شکنجه می‌شوند و همیشه همه شاهزادگان، وزرای سابق و تجار بازداشت شده به همین مکان منتقل شده اند و هنوز هم بیش از 100 نفر آنجا زندانی هستند و پرونده آن‌ها به طور کامل به سعود القحطانی ارجاع داده شده است. مشروح رسوایی‌های محمد بن سلمان و شخصیت‌های نزدیک به او، اعم از زن و مرد را دیگر اینجا نقل نمی‌کنم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نتانیاهو پس از اطلاع از مذاکرات سرّی ایران و عربستان جا خورد

تاریخ برای «صدام جدید» در حال تکرار شدن است

فیلم| ویروسی که 100 هزار کودک را به کام مرگ کشاند

0 نظر

ارسال نظر

capcha