مواضع داعش در سوریه با 50 موشک بمباران شد

مواضع داعش در سوریه  با 50 موشک بمباران شد

به گزارش سراج24، سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق از بمباران مجدد مواضع داعش در داخل خاک سوریه خبر داد.

این سازمان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که با 50 موشک محل تجمع عناصر داعش را در منطقه «الباغوز» واقع در شرق سوریه هدف قرار داده است.

پایگاه خبری «بغداد الیوم» به نقل از الحشد گزارش داد که این بمباران، باعث کشته شدن شماری از عناصر داعش شده است.

رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی دوشنبه هفته جاری اعلام کردند که نیروهای الحشد الشعبی در داخل خاک سوریه علیه داعش عملیات کردند که مدیریت عملیات مرکزی الحشد صحت این اخبار را تکذیب کرد.

 مدیریت عملیات مرکزی الحشد با بیان اینکه دستورات مربوط به عملیات نظامی، به ستاد کل نیروهای مسلح ارتباط دارد اعلام کرد که هدف از انتشار چنین اخباری، تحریف نقش الحشد الشعبی در مرزهای عراق و سوریه است.

در همین راستا، «قاسم مصلح» فرمانده عملیات الحشد الشعبی در استان الانبار 12 بهمن ماه جاری اعلام کرد که توپخانه الحشد محل تجمع عناصر داعش در خاک سوریه را بمباران کرد.

مصلح تأکید کرد که میان نیروهای الحشد و نیروهای امنیتی عراق هماهنگی بالایی وجود دارد تا هر خطری که متوجه مرزهای غربی عراق باشد، دفع شود.

وی همچنین اعلام کرد که مراکز تجمع داعش در سوریه توسط نیروهای الحشد بمباران شد و با این حملات خطر دفع شد و عملیات نفوذ داعش به داخل عراق ناکام ماند.

بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه دی ماه گذشته برای بمباران مواضع داعش در خاک سوریه به نیروی هوایی عراق اختیار کامل داد و بر این اساس، عراق صرفا باید دولت سوریه را در جریان بمباران هوایی داعش قرار بدهد و نیازی به اجازه نیست.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اهمیت قرارداد استراتژیک نظامی تهران و بغداد / ایران چه تسلیحاتی به عراق صادر می‌کند؟

آمریکا به دنبال احیای داعش در منطقه است

موفقیت چشمگیر حشد شعبی در دفع نفوذ داعش به دیالی و صلاح‌الدین

0 نظر

ارسال نظر

capcha