آیا فدراسیون فوتبال به روسیه بدهی دارد؟

آیا فدراسیون فوتبال به روسیه بدهی دارد؟

به گزارش سراج24، تیم ملی فوتبال ایران در زمان برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در کمپ فوق العاده مجهز لوکوموتیو (باکوفکا) مسکو اقامت داشت. این کمپ ابتدا برای تیم ایتالیا رزرو شده بود، اما با توجه به ناکامی آتزوری (لقب تیم ملی ایتالیا) در صعود به جام جهانی کارلوس کی روش و مسئولان فدراسیون فوتبال از این فرصت استفاده کرده و این کمپ مجهز را اجاره کردند.

تیم ملی در زمان برگزاری جام جهانی از امکانات فوق العاده این کمپ مانند یک مینی استادیوم با چمن فوق العاده، زمین چمن مصنوعی، سالن سرپوشیده بدنسازی با بهترین دستگاه ها، استخر، رستوران، سونا، سالن کنفرانس، سالن آنالیز ویدیویی مجهز به پیشرفته‌ترین سیستم‌ها و تکنولوژی‌های ویدئویی استفاده می‌کرد و طبیعی بود استفاده از کمپ لوکوموتیو با چنین امکاناتی هزینه سنگینی هم برای فدراسیون فوتبال همراه داشته باشد.

جالب اینجاست مسئولان فدراسیون فوتبال و کادرفنی تیم ملی پیش از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه قصد داشتند با اجاره این کمپ بازیکنان تیم ملی را به بهترین شکل مهیای تقابل با تیم‌های اسپانیا، پرتغال و مراکش کنند و حال با گذشت ۶ ماه و با وجود حذف یوز‌ها (لقب تیم ملی فوتبال ایران) در مرحله گروهی جام جهانی و در ادامه حذف در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا، به نظر می‌رسد همچنان ماجرا‌های مربوط به اقامت در سرزمین تزار‌ها دست از این فوتبال بر نمی‌دارد.

حدود ۲ ماه پیش علی سلیمانی، خزانه دار فدراسیون فوتبال در گفتگو با خبرنگار ما تائید کرد حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار از محل درآمد‌های فدراسیون فوتبال در فیفا برای اجاره این کمپ و هزینه‌های جانبی حضور تیم ملی در روسیه پرداخت شده است، اما ساعاتی قبل یکی از رسانه‌ها خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه فدراسیون فوتبال باید هزینه فاکتور‌هایی که به صورت مجزا برای برگزاری هر نشست مطبوعاتی سرمربی و کاپیتان تیم ملی، استفاده از ۶ رستوران و تجهیز سالن‌های کناری کمپ لوکوموتیو برای امور رسانه‌ای از سوی مسئولان کمپ صادر شده است پرداخت کند.

برای پیگیری این موضوع بار دیگر با خزانه دار فدراسیون فوتبال تماس گرفتیم که او همچنان اعلام کرد این فدراسیون هزینه اجاره کمپ لوکوموتیو که حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار بوده پرداخت کرده است و اینکه آیا مسئولان مجموعه مذکور فاکتور جدیدی را برای فیفا و فدراسیون ارسال کرده اند یا خیر را باید از کمیته روابط بین الملل فدراسیون پیگیری کنیم.

سلیمانی همچنین تصریح کرد: بعید می‌دانم مجبور شویم بیشتر از هزینه‌ای که برای اجاره کمپ پرداخت کرده ایم پولی بدهیم.

برهمین اساس حمیرا اسدی، رئیس دپارتمان امور بین الملل فدراسیون فوتبال هم در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: تاکنون نامه‌ای برای پرداخت هزینه‌های جدید به مسئولان کمپ لوکوموتیو دریافت نکرده ایم و تا جاییکه من اطلاع دارم هزینه اجاره کمپ پیش از این پرداخت شده است.

حال امیدواریم ادعای مسئولان فدراسیون فوتبال درباره پرداخت هزینه‌های کمپ گران قیمت لوکوموتیو صحت داشته باشد تا در روز‌های بی پولی این فدراسیون هزینه‌ای اضافی به مهدی تاج و مجموعه تحت امرش تحمیل نشود.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

روسیه ۳ - لهستان یک

توضیحات مدیر تیم ملی فوتبال امیددرباره مربیان تیم ملی فوتبال امید

0 نظر

ارسال نظر

capcha