رهبر انقلاب هر ۶ ماه درباره آسیب های اجتماعی توضیح می خواهند

رهبر انقلاب هر ۶ ماه درباره آسیب های اجتماعی توضیح می خواهند

به گزارش سراج24، محمد باقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور صبح روز سه شنبه در مراسم رونمایی از اسناد توسعه‌ای استان تهران با اشاره به اهمیت و ضروریات توسعه،گفت: همه کشورها به دنبال توسعه یافتگی هستند اما این توسعه بدون تحقیق امکان پذیر نیست چون ابتدا باید کشور بداند چه ظرفیت هایی دارد. کاری که در تهران انجام شد همین مسیر را دنبال کرد. سند آمایش استان تهران می گوید هر بخش و جغرافیای استان آمادگی چه کاری دارد؟ حالا برای بهره برداری از ظرفیت ها باید سند برنامه های آن تدوین شود.

وی با بیان اینکه توسعه فقط افزایش توسعه ثروت نیست، گفت: توسعه یافتگی با عدالت اجتماعی و اقتصادی و توزیع مناسب ثروت میسر میشود. ما به هیچ وجه نباید بگوییم چون همه دنیا آسیب اجتماعی دارد ما چشم پوشی کنیم؟ ما انقلاب اسلامی هستیم و جمهوری اسلامی ایران متولد شد تا تفکر اسلامی را جایگزین این ایدئولوژی‌ها کند. ما باید آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم و وضعیت موجود خوب نیست.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به سخن علی شریعتی درباره احساس فساد و فقر در جامعه گفت: وی می گفت آنچه باعث اعتراض و نارضایتی در جامعه میشود فقر نیست، بلکه احساس فقر و تبعیض و فساد است. بنده واقعیت های نامطلوب جامعه را انکار نمی‌کنم اما آمادگی دارم اثبات کنم که متاسفانه احساسمان نسبت به این موارد بسیار بیش از آن چیزی است که وجود دارد، امیدوارم با مقایسه عادلانه میان استان ها عدالت را رعایت کنیم.

نوبخت تصریح کرد:   رهبر انقلاب روی آسیب های اجتماعی حساس هستند و هر 6 ماه یک بار رهبری انقلاب چند ساعت نفر به نفر از ما و مسئولان مرتبط توضیح می خواهند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رهبر انقلاب درگذشت حجت‌الاسلام شهیدی را تسلیت گفتند

ظرفیت‌های فراوانی برای بی‌ اثر کردن تحریم‌ها داریم

پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت حجةالاسلام جعفری

0 نظر

ارسال نظر

capcha