بی اطلاعی فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستا از فرمان کاهش نیروها

بی اطلاعی فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستا از  فرمان کاهش نیروها

به گزارش سراج24، با وجودی که مذاکرات طالبان و آمریکا ادامه دارد اما درگیری‌های نیروهای امنیتی افغان و نظامیان خارجی با این گروه همچنان تشدید شده است.

ژنرال «آستین اسکات میلر» فرمانده نظامیان آمریکایی و ناتو در افغانستان درباره روند گفت‌وگوهای صلح به «ای.بی.سی» گفت: معتقدم گفت‌وگوهای سیاسی مثبت هستند. من بارها درباره این درگیری‌ها صحبت کردم، هیچکدام از طرفین از طریق نظامی پیروز نمی‌شود و اگر هیچ طرف از طریق نظامی پیروز نشود باید به سمت برقراری یک توافق سیاسی حرکت کنیم.

وی افزود که گفت‌وگوهای سیاسی با طالبان بخش مهمی از پایان دادن به جنگ افغانستان است.

میلر در پاسخ به خبرنگار ای.بی.سی درباره گزارش‌ها مبنی بر تصمیم ترامپ برای کاهش نیروها در افغانستان نیز تصریح کرد که هنوز فرمانی را در این باره دریافت نکرده است.

وی ادامه داد: من از طرف آمریکا و نیروهای ائتلاف اختیارات و توانایی‌هایی برای همکاری با شرکای افغان خود دارم و در عین حال نیز به عنوان یک فرمانده همیشه تلاش می‌کنم شمار نیروهای خود را کاهش دهم.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا اخیرا در گفت‌وگو با «سی.بی.اس» بر کاهش شمار نیروهای مستقر آمریکایی در افغانستان تاکید کرد.

وی افزود که آمریکا شماری از نیروهای اطلاعاتی خود در افغانستان را حفظ می‌کند و اگر شاهد ایجاد پایگاه‌های تروریستی باشد درباره آن اقدامی خواهد کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

جبهه تحت حمایت آمریکا در حال نزول و فروپاشی است

حمله جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی

انفجار خشونت در تظاهرات‌های آمریکا/حمله به معترضان با خودرو

0 نظر

ارسال نظر

capcha