سخنگوی فراکسیون غذا و دارو:

دولت قاطعیتی در کنترل قاچاق و برخورد با قاچاقچیان دام‌های زنده ندارد

دولت قاطعیتی در کنترل قاچاق و برخورد با قاچاقچیان دام‌های زنده ندارد

احمد بیگدلی سخنگوی فراکسیون غذا و دارو در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی علل افزایش قیمت گوشت قرمز گفت: بخشی از گوشت کشور از طریق واردات تامین می‌شود که پس از تحریم‌ها برای وارد کردن آن به مشکلاتی برخوردیم. متاسفانه عامل مهم دیگر در این افزایش قیمت، قاچاق دام زنده است.
وی افزود: مسئولان دولتی باید جواب‌گوی این باشند که چرا قیمت گوشت به صورت افسارگسیخته بالا می‌رود. آن‌ها هیچ برنامه‌ریزی درست و حساب‌شده‌ای برای تامین ذخایر گوشت کشور در شرایط بحرانی نداشته‌اند.
سخنگوی فراکسیون غذا و دارو اظهار داشت: مجلس پیگیر این مشکلات است اما جدیتی از سمت وزارتخانه دیده نمی‌شود. دولت قاطعیتی در کنترل قاچاق و برخورد با قاچاقچیان ندارد و در مدیریت و برنامه‌ریزی برای واردات ضعف دارد.
وی در ادامه تصریح کرد: در جلسه‌ی اخیری که با وزیر جهاد کشاورزی داشتیم، او قول داد که تا چند روز آینده این مشکل رفع شود و قیمت گوشت به ثبات و تعادل برسد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: معظل گرانی، امروز در کمیسیون اجتماعی هم مطرح شد و ما در مجلس قصد داریم تا وزیرهای مربوطه را دعوت کنیم تا به عنوان اهرم نظارتی بر برنامه‌هایشان باشیم.
بیگدلی در پایان خاطر نشان کرد: گرانی، تورم و مشکلات اقتصادی تنها در ایران نیست. ربط دادن این گرانی به اصل نظام حرف بی‌اساسی است چون بیشتر مشکلات پیش آمده نتیجه‌ی بی‌برنامگی است. عده‌ای از درون و خارج کشور برای تامین منافع خودشان با سو استفاده از شرایط فعلی، مشکلات و بی‌ثباتی را گسترش می‌دهند.
انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

ماهی قرمز عامل انتقال کرونا نیست اما مراقب باشید

نامه خانواده شهدای حادثه تروریستی مجلس به ده‌نمکی

مجلس یازدهم هیچ مجوزی برای تردد نمایندگان از خط ویژه صادر نکرده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha